مول یا بچه خوره

مدیران انجمن: KarshenaseMamaee, golenarges

نمایه کاربر
aurs93y
عضو جدید
عضو جدید
تماس:

مول یا بچه خوره

پستتوسط aurs93y » سه شنبه 15 تیر 1389, 3:54 pm

موضوع (مول)
سلام وقت بخیر
من در 25 اردیبهشت 89 در هفته 7دچار سقط طبیعی شدم نتیجه پاتولوِِِِِِزی سقط از نوع مولار را تشخیص داد با این که هیچ کدام از نشانه های این بیماری را نداشتم اما لیست سوالات من به شرح ذیل است:
1- چقدر به نتیجه پاتولوزی می توان اطمینان کرد ؟
2- در سه هفته متوالی نتیجه تست بتا رقم زیر 5 را نشان داد و در آزمایشات 2ماه بعد نیز همین روند ادامه داشت با این وجود تا چه زمان باید به آزمایش ادامه دهم ؟
3- آیا بعد از 6 ماه امکان بارداری طبیعی در من وجود دارد ؟
4- آیا مرکز خاصی در مورد این مشکل برای درمان و مراجعات بعدی من وجود دارد چون پزشک من چندان پاسخگوی سوالات من نیست ؟

نمایه کاربر
KarshenaseMamaee
كارشناس گروه بهداشتي فيروز
تماس:

پستتوسط KarshenaseMamaee » چهار شنبه 16 تیر 1389, 9:27 am

سلام
دوست عزیز امیدورام که خاطره ی خوش بارداری بعدی، در بهترین زمان جایگزین خاطره ی قبلی شود. دوست دارم در کنار اینکه اقدامات صحیح و به جا را در این زمینه انجاممی دهید به آن چشم کمشکل نگاه نگنید یک بارداری مولار بوده که شکر خدا به مورد بدخیمی نیانجامیده است و رنج بتا هم رشایت بخش است پس در چنین مورادی پس از 6 ماه با مجوز از پزشکتون برای بارداری بعدی اقدام می کنید و خودتون رو هم نگران نمی کنید!
1- در تشخیص مواردی مانند مول که بافتی کاملاً شناخته شده دارند، باید اطمینان کرد.
( در ثانی بارداری مولار بدون علائم مورد عجیبی نیست)
2-پس از 3 هفته طبیعی ماندن رنج بتا پیگیری ماهانه ادامه دارد تا اینکه به مدت 6 ماه طبیعی گزارش شود. در طول مدت پیگیری روش پیشگیری مطمئنی داشته باشید دوست عزیز(IUD نباشد)
3-بله با مجوز از پزشکتون
4-در حال حاضر مرکز خاصی در اختصاص با بارداری مول نمی شناسم. اگر به موردی برخورد کردم حتماً اطلاع می دهم.
دوست عزیزم! به خدا می سپارمتون
كارشناس مامايي فيروز

hemelia
عضو جدید
عضو جدید
تماس:

Re: مول یا بچه خوره

پستتوسط hemelia » شنبه 29 مهر 1396, 6:31 am

باسلام وخسته نباشید
ببخشید زمان اولین روز ازآخرین پریودم20شهریور بوده که بعدازعقب افتادن پریودیم روز25مهر تست بتای خون دادم که عدد14000رانشان داد درضمن 3سال پیش سابقه مول داشتم که باشیمی درمانی ختم شد الان هم بعد از48ساعت باز تست بتا دادم که23000نشان داد در ضمن سونوی واژینال ساک حاملگی بدون جنین رانشان دادکه توصیه به تکرار دردوهفته آینده را داد به نظرتون با این تیتراژ بالا امکان مول وجود دارد؟

نمایه کاربر
KarshenaseMamaee
تماس:

Re: مول یا بچه خوره

پستتوسط KarshenaseMamaee » دو شنبه 1 آبان 1396, 4:33 am

سلام
دوست عزیزم با توجه به سابقه ی قبلی تون و دیده نشدن جنین با این تیتراژ کمی شک به مول می کنیم اما به دلیل مواردی که کمی شبیه بوده اند و بارداری طبیعی بوده، فعلا تشخیص نمی گذاریم تا 2 هفته ی آینده
كارشناس مامايي فيروز

بازگشت به “مول (بچه خوره) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان