پیچیدن بند ناف دور گردن جنین

کارشناس عزیز سلام
دیروز من سونو آنومالی داشتم و آخر هفته 16 بودم. خدا رو شکر همه چی خوب بود ظاهرا.یک جنین زنده با ضربان قلب منظم و متغیر مشاهده شد. جفت خلفی با گرید 1 بود و میزان AF نرمال ذکر شده.FHR: 137/min
تا جای قابل بررسی آنومالی ماژور رویت نشده و ضخامت NF برابر 2.2 ذکر شده. این اطلاعات نرماله؟
چیزی که نگرانم میکنه بند نافه.نوشته بند ناف به شکل Loose دورتادور گردن مشاهده گردید!!!!!! تو رو خدا راستش رو بهم بگین چقدر خطرناکه؟! ممکنه دور از جونش خفه بشه؟! خیلی نگرانم. من چی کار میتونم بکنم؟! تورو خدا راهنماییم کنین. ممنون

http://ghasedakemehr.blogsky.com

Re: پیچیدن بند ناف دور گردن جنین

نه نسیم جون خدا نکنه اینا چه حرفیه ایشالله که مشکلی نیس .من مادر شوهر خودم میگفت سر زایمان بردارشوهرم بندناف سه دور دور گردن بچه پیچیده بوده اما سالم بوده بد به دلت راه نده.دکترت نگفت چه کارایی بکنی تا به سلامت حاملگیت تموم بشه؟!! :roll: :wink:
وقتی پایین ترینم ،خدا امید من است.
وقتی تاریک ترینم،خدا روشنایی من است.
وقتی ضعیف ترینم ،خدا نیروی من است
وقتی غمگینم،خدا آرام جان من است
خدا...
Http://elahemehrabani.blogsky.com

nasim-irani نوشته شده:کارشناس عزیز سلام
دیروز من سونو آنومالی داشتم و آخر هفته 16 بودم. خدا رو شکر همه چی خوب بود ظاهرا.یک جنین زنده با ضربان قلب منظم و متغیر مشاهده شد. جفت خلفی با گرید 1 بود و میزان AF نرمال ذکر شده.FHR: 137/min
تا جای قابل بررسی آنومالی ماژور رویت نشده و ضخامت NF برابر 2.2 ذکر شده. این اطلاعات نرماله؟
چیزی که نگرانم میکنه بند نافه.نوشته بند ناف به شکل Loose دورتادور گردن مشاهده گردید!!!!!! تو رو خدا راستش رو بهم بگین چقدر خطرناکه؟! ممکنه دور از جونش خفه بشه؟! خیلی نگرانم. من چی کار میتونم بکنم؟! تورو خدا راهنماییم کنین. ممنون

نسیم همه چی نرماله.
بند نافم یه چیزی عادیه فقططططط باید مراقب خوابیدنت باشی.چون فقط در اثر بد جابهجا شدن توی خواب بند ناف میپیچه دورگردن.
از الان عادت کن تو خواب بلند بشی بشینی و بعد شونتو عوض کنی و بخوابی.اصلا هم تخت نخواب.یا به شونه راست بخواب یا به شونه چپ.اگه رعایت کنی تا اخرش همون به دور دورگردنش پیچیده بمونه خطری براش پیش نمیاد.فقط نذار بشه 2دور و 3دور.
نه ماه انتظار،،،و یک عمر نگرانی،،،حس آزاد دخترانه را،،،به مهر مادری دادن،،،بزرگترین ایثار یک زن است..

کارشناس عزیز سلام

تشخیص با درمانگر شماست اما نگران نباشید چراکه هم شل پیچیده شده و نه سفت و نه گره مانند . هم این که این اتفاق ممکن است در بارداری رخ دهد و فقط زمانی که در اواخر بارداری باشیم و یا چند دور پیچیده شده باشد و گره مانند باشد و ... نیازمند بررسی ست و وگرنه از آنجا که بند ناف طول زیادی دارد نگرانی ندارد.
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:تشخیص با درمانگر شماست اما نگران نباشید چراکه هم شل پیچیده شده و نه سفت و نه گره مانند . هم این که این اتفاق ممکن است در بارداری رخ دهد و فقط زمانی که در اواخر بارداری باشیم و یا چند دور پیچیده شده باشد و گره مانند باشد و ... نیازمند بررسی ست و وگرنه از آنجا که بند ناف طول زیادی دارد نگرانی ندارد.
ممنون. کاری از من ساخته است؟! مثلا استراحت کنم؟! طور خاصی بشینم و بلند شم و بخوابم؟ خواهش میکنم راهنمایی ام کنید

سلام نسیم جونم
عزیزم اینقدر نگرانی به دلت راه نده برای نینی خوب نیست. گلم این پیچیدن بند ناف اصلا اصلا به طرز نشستن و خوابیدن مادر بستگی نداره این یه اشتباه رایجه که قدیمیا میگن طاق باز خوابیدن یا پهلو به پهلو شدن بند نافو دور گردن جنین میندازه اصلا اینطور نیست طرز خوابیدن مادر فقط و فقط روی نحوه خونرسانی به رحم اثرگذاره برای همین میگن به پهلوی چپ بهترین حالته و بعد پهلوی راست. انشاالله الان که کوچولوئه و تحرکش زیاده بند ناف هم از گردنش میاد بیرون چون فضای کافی برای تحرک زیاد داره و جاش هنوز تنگ نشده. تروخدا استرسو دور کن مامانی
وقتی خداوند از پشت دستانش را روی چشمانم گذاشت
از لای انگشتانش آنچنان محو دیدن دنیا شدم
که فراموش کردم منتظر است تا نامش را صدا کنم...

paridaryai نوشته شده:
nasim-irani نوشته شده:کارشناس عزیز سلام

نسیم همه چی نرماله.
بند نافم یه چیزی عادیه فقططططط باید مراقب خوابیدنت باشی.چون فقط در اثر بد جابهجا شدن توی خواب بند ناف میپیچه دورگردن.
از الان عادت کن تو خواب بلند بشی بشینی و بعد شونتو عوض کنی و بخوابی.اصلا هم تخت نخواب.یا به شونه راست بخواب یا به شونه چپ.اگه رعایت کنی تا اخرش همون به دور دورگردنش پیچیده بمونه خطری براش پیش نمیاد.فقط نذار بشه 2دور و 3دور.
پریا جون مثل اینکه درستو خوب نخوندیا :twisted:
آخه خانوم کارشناس چند بار گفته باشن که طرز خوابیدن مادر به پیچیدن بند ناف جنین که توی کیسه آب معلقه ربطی نداره بلکه روی نحوه خونرسانی به رحم اثر میذاره و حالت طاقباز خونرسانی رو کم میکنه به رحم. اونم بخاطر فشار روی رگ پشت رحم هست . عامل پیچیدن بند ناف حرکات خود جنین در کیسه آب هستش :mrgreen: بلهههههه
وقتی خداوند از پشت دستانش را روی چشمانم گذاشت
از لای انگشتانش آنچنان محو دیدن دنیا شدم
که فراموش کردم منتظر است تا نامش را صدا کنم...

nasim-irani نوشته شده:
KarshenaseMamaee نوشته شده:تشخیص با درمانگر شماست اما نگران نباشید چراکه هم شل پیچیده شده و نه سفت و نه گره مانند . هم این که این اتفاق ممکن است در بارداری رخ دهد و فقط زمانی که در اواخر بارداری باشیم و یا چند دور پیچیده شده باشد و گره مانند باشد و ... نیازمند بررسی ست و وگرنه از آنجا که بند ناف طول زیادی دارد نگرانی ندارد.
ممنون. کاری از من ساخته است؟! مثلا استراحت کنم؟! طور خاصی بشینم و بلند شم و بخوابم؟ خواهش میکنم راهنمایی ام کنید
سلام نه عزیزم ارتباطی نداره. اصلاً خودتون رو اذیت نکنید.با حرکات بعدی ش خودش رها می شود.
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:
nasim-irani نوشته شده:
سلام نه عزیزم ارتباطی نداره. اصلاً خودتون رو اذیت نکنید.با حرکات بعدی ش خودش رها می شود.
ممنون از راهنمایی تون. خیلی آروم تر شدم. برام دعا کنین

niki63 نوشته شده:نسیم جان اصلا نگران نباش. کارشناس عزیز هم که گفتن خودش جابهجا میشه. استرس نداشته باش ایشالا این دوران رو به راحتی میگذرونی و تموم میشه.
مرسی عزیزم. ایشالا که همه نی نی ها به سلامتی بیان بغل ماماناشون

sa89324ba نوشته شده:سلام نسیم جونم
عزیزم اینقدر نگرانی به دلت راه نده برای نینی خوب نیست. گلم این پیچیدن بند ناف اصلا اصلا به طرز نشستن و خوابیدن مادر بستگی نداره این یه اشتباه رایجه که قدیمیا میگن طاق باز خوابیدن یا پهلو به پهلو شدن بند نافو دور گردن جنین میندازه اصلا اینطور نیست طرز خوابیدن مادر فقط و فقط روی نحوه خونرسانی به رحم اثرگذاره برای همین میگن به پهلوی چپ بهترین حالته و بعد پهلوی راست. انشاالله الان که کوچولوئه و تحرکش زیاده بند ناف هم از گردنش میاد بیرون چون فضای کافی برای تحرک زیاد داره و جاش هنوز تنگ نشده. تروخدا استرسو دور کن مامانی
سلام مامان صبا. والا خودمم خیلی خوندم که فقط و فقط به حرکت جنین ربط داره. ولی نمیدونم چرا بعضی وقتا خیلی نگرانش میشم. برام خیلی دعا کنین.
ارسال پست

بازگشت به “حاملگی خارج از رحم ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان