سقط پنج هفته

سلام
من دو روز تاخیر پریود داشتم بتا دادم 73 بود یک هفته بعد درد شدید گرفتم با لکه بینی زیاد اون زمان بتا 193 بود سونوگرافی نه ساک نشون داد نه خارج رحمی دوروز بعد بتا دادم 124 بود .یه سوال داشتم میخوام ببینم این حاملگی بوده و سقط داشتم ؟چطور میتونم پریود بشم ؟

Re: سقط شش هفته

با سلام خدمت کارشناس محترم
من 28 ساله هستم سه هفته پیش در پایان هفته ششم سقط داشتم خونریزی با لکه های قهوه ای رنگ شرو شد و بشدت افزایش پیدا کردروز دوم خونریزی با مراجعه به بیمارستان سونوی واژینال و تست بتا دادم در سونوی واژینال چیزی مشخص نبود و جواب تست بتام 400 بود،دو روزبعد دوباره تست بتا دادم نتیجه آن 121 بود و یک هفته بعد ازسقط خونریزی کاملا قطع شده و ذوباره سونوی واژینال دادم و دوباره چیزینشان نداد و دکتر گفتش ضخامت رحمم کاهش پیدا کرده دوباره تست بتا دادم نتیجه آن 31 بود یک هفته بعد از این تاریخ دوباره تست بتا دادم نتیجه 5 و یک هفته بعد از آخرین تست بتا دوباره تست بتا دادم و الان منتظر نتیجه آن هستم ،سوال اول سقط من از چه نوعی بوده خودبخودی یا خارج رحم یا مول؟
سوال دوم: چه زمانی برای بارداری بعدی باید اقدام کنم ؟
سوال سوم:با توجه به اینکه ارهاش خون من منفی و ارهاش خون همسرم مثبت بودلازم است قبل از اقدام به بارداری آمپول رگام بزنم یا خیر؟
ممنون

Re: سقط پنج هفته

سلام
1)خود به خودی بوده. در مورد داخل یا خارج از رحم هم: اگر در همان 6 هفته سونویی داشته بودید که ساک حاملگی رویت شود(بسته به محل رویت این سوال مشخص می شود) اگر هم اصلاً سونویی نداشتید که ساک در آن دیده شود ، فرض بر همان داخل رحم گذاشته می شود و دلیلی برای شک به خارج از رحم نداریم).
شک وقتی ست که بتا بالای 1500 باشد اما در سونو و در داخل رحم ساک دیده نشود.
2) 3 سیکل قاعدگی که پشت سر گذاشتید، با مجوز از درمانگرتون اقدام کنید. آهن و اسید فولیک فراموش نشود.
3) در 28 هفته ی حاملگی و پس از زایمان روگام تزریق می شود(البته پس از زایمان، در صورت مثبت بودن ارهاش نوزاد ، روگام به مادر تزریق می شود)
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “حاملگی خارج از رحم ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان