حاملگی پوچ

سلام خدمت کارشناس عزیز

یه سوال داشتم:
من اخرین بار در 15 بهمن 93 پریود شدم و روز های 10 و 25 دوره نزدیکی داشتم . روز یکم فروردین جواب بی بی چک منفی بود ولی روز 6 فروردین مثبت نشان داد . دیروز رفتم سونو گرافی که جواب سونو به این شرح بود . (ساک حاملگی به قطر 16 میلیمتر بدون قطب جنینی . سونو گرافی تشخیصی پس از یک تا دو هفته پیشنهاد می شود.)
به دکتر گفتم که الان باید حدوده 8 هفته باشه و دکتر گفت یا خیلی زوده و یا حاملگی پوچه.
کمی درد دارم زیر دلم و حالت تهوع تقریبا در بیشتر زمانهایی که بیدارم . ولی علامت بیشتری ندارم . ضمنا یه پسر 1.5 ساله هم دارم که هنوز شیر می خوره .
حالا به نظر شما این حاملگی پوچه یا نه ؟ از کورتاژ شدن می ترسم. باید صبر کنم یا با ماما مشورت کنم؟ یا برم سونو واژینال .

Re: حاملگی پوچ

با توجه به منفی بودن بی بی چک در 1 فروردین حتما تخمک گذاری شما از روز مورد انتظار دیرتر و به دنبال آن حاملگی دیرتر شروع شده در نتیجه اولین روز آخرین قاعدگی تون برای تخمین سن نباید ملاک در نظر گرفته شود. و خلاصه این بی بی پم منفی به تشخیص این قضیه کمک زیادی کرد.
حال چیزی که ملاک است: رشد بارداری از یک سونو تا سونوی بعدی ست . یعنی شما با گذشت 1 هفته از سونوی اولتون ، سونو انجام می دهید و جنین(حتی شده بدون قلب ) باید رویت شود .یا اینکه با اختلاف 2 هفته سونو انجام شود و جنین و قلب مورد انتظار باشد.
سونوی واژینال هم کلاً در این موارد زودتر به تشخیص کمک می کند.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “حاملگی خارج از رحم ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان