احتمال حاملگی خارج رحم و ساک حاملگی

سلام ببخشید مزاحم میشم

22 دی 93 پریود شدم و بعد دیگه پریود نشدم حوالی 22 بهمن یه مقدار دل درد داشتم مثل حیض ولی پریود نشدم و بی بی چک مثبت شد و بتا اچ سی جی هم مثبت (بیش از 200) شد. حالا که 2 اسفند رفتم دکتر زنان تو مطب سونوی واژینال کرد گفت من ساک حاملگی نمی بینم و ترسوند که خارج رحمی باشه و آزمایش تیتر بتا برای 48 ساعت نوشت.

حالا با توجه به اینکه حالت تهوع داشتم و دارم و خیلی اشتهام زیاد شده و تکرر ادرار دارم و فقط یک کوچولو ترشح زرد یکی دوبار داشتم و گاهی هم زیر دلم درد میگیره و ول میکنه و یا یه تیر خفیف توی کشاله ران می کشه و ول میکنه ولی خیلی نیست باید بترسم؟ اگه خارج رحمی باشه باید عمل جراحی بشم؟

ممنون که جوابم رو میدین.

Re: احتمال حاملگی خارج رحم و ساک حاملگی

سلام
دوست عزیزم
انشاالله که نباشه اما اگر باشد اغلب به جراحی نیاز می شود.و چون در بارداری خارج از رحم هم بتا مثبت است پس علائم بارداری تا حدی وجود دارند.
برای تشخیص یک بتا الان و یک بتا 48 ساعت بعد نیاز است
كارشناس مامايي فيروز

به نام خدا
سلام و ممنون از پاسختون
امروز بتای اول رو گرفتم ۱۱۰۰ بود و حالا فردا باید دومی یعنی ۴۸ ساعت بعد رو آز بدم
البته امروز اصلاً درد ندارم و دقیقاً از زمانی که سونوی واژینال شدم درد و لکه بینی شروع شد. امروز قدری خونریزی روی دستمال داشتم که شیاف سیکلوژست به گفته دکترم دارم استفاده می کنم
حالا بتای ۱۱۰۰ چیزی رو معلوم میکنه
ممنون

به نام خدا
با سلام
بعد ۴۸ ساعت تیتر از ۱۱۰۰ شده ۱۰۲۳ البته خونریزی هم دارم با اینکه شیاف سیکلوژست هر دوازده ساعت مصرف شده ولی باز هم خونریزی دارم
دکترا بهم گفتن سقط میشه می خواستم ببینم چه میشه بالاخره البته درد ندارم که شک خارج رحمی باشه خیلی
حالا نظر شما چیه؟
اگر سقط بشه باید برم بیمارستان و درد دارد؟

esfand93 نوشته شده:به نام خدا
سلام و ممنون از پاسختون
امروز بتای اول رو گرفتم ۱۱۰۰ بود و حالا فردا باید دومی یعنی ۴۸ ساعت بعد رو آز بدم
البته امروز اصلاً درد ندارم و دقیقاً از زمانی که سونوی واژینال شدم درد و لکه بینی شروع شد. امروز قدری خونریزی روی دستمال داشتم که شیاف سیکلوژست به گفته دکترم دارم استفاده می کنم
حالا بتای ۱۱۰۰ چیزی رو معلوم میکنه
ممنون
همین که خیلی پایین نیست بارداری رو مسجل می کنه و اینکه اگر بالای 1500 بود باید ساک درون رحم دیده می شد و گرنه احتمال خارج از رحم خیلی زیاد می شود
كارشناس مامايي فيروز

esfand93 نوشته شده:به نام خدا
با سلام
بعد ۴۸ ساعت تیتر از ۱۱۰۰ شده ۱۰۲۳ البته خونریزی هم دارم با اینکه شیاف سیکلوژست هر دوازده ساعت مصرف شده ولی باز هم خونریزی دارم
دکترا بهم گفتن سقط میشه می خواستم ببینم چه میشه بالاخره البته درد ندارم که شک خارج رحمی باشه خیلی
حالا نظر شما چیه؟
اگر سقط بشه باید برم بیمارستان و درد دارد؟
سلام
کلاً تحت نظر باشید بهتره عزیزم. متخصص حاذقی هم باید براتون تصمیم اقدام مورد نظر رو بگذاره.
سونوی واژینال شدید که ساک رو ببینند؟
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از جوابتون بهم پیشنهاد کردن دوباره 48 ساعت دیگه تیتر بتا بدم و سیکلوژست رو هم قطع کنم متناوب خون و لکه بینی هم دارم یه تیرهایی هم زیر شکم دارم که البته خیلی زیاد نیست ضمنا بهم گفتن که سونوی داپلر کنم. حالا این داپلر واقعا لازمه؟

سلام مجدد
حالا سونوی واژینال کردم ساک حاملگی 4 میلی متری دیده شد ولی قطب جنینی و کیسه زرده دیده نشده و با اینکه تو آخر هفته شش هستم سن رو 5.5 نوشتند و یه هماتوم هم کنار ساک حاملگی و مقدار کمی مایع آزاد در رحم دیده اند.
گفته اند یه بار دیگر بتا تیتر بدم بعد هم سونوگرافیست گفت من توده ای بیرون رحم نمی بینم یعنی خارج رحمی نیست؟؟؟؟
ممنون که راهنمایی ام می کنین.

به نام خدا
48 ساعت دوم هم بتا دادم تیتر شده بود 961 یعنی داره میاد پایین به نظرتون باز هم با اینکه ساک حاملگی دیده شده سیر 1100 و بعد 48 ساعت 1023 و بعد 48 ساعت 961 احتمال خارج رحمی هست یا اینکه داره به سمت سقط می ره؟
ارسال پست

بازگشت به “حاملگی خارج از رحم ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان