من به غیر از اسید فولیکم از مکمل جوشان ویتامین بکمپلکس و جوشان ساندوز استفاده می کنم البته ساندوز به دلیل اینکه من کمبود کلسیم دارم و تحت درمان هستم.و همچنین روزی 4 عدد متفورمین.

در ناامیدی بسی امید هست

سلام سوگل جان
ممنونم عزیزم بله اهواز قربانت گلم
ساحل دلت را به خدا بسپار ، خودش قشنگ ترین قایق را برایت می فرستد

تاخدای بنده نواز است به خلقش چه نیاز ؟!!! میکشم ناز یکی ، تا به همه ناز کنم..

ممنونم سوگل جان
من اين ماه روزي 2 كلوميفن ميخوردم
نه تا به حال اين درد هارو نداشتم اصلا..
فقط موقع تخمك گذاري گاهي يكي از تخمدانهام درد ميگرفت
نميدونم دليل اين همه درد چيه البته من مثل شما شكمم درد نميكنه و حالتي كه شما گفتيرو ندارم فقط گاهي تير ميكشه و ول ميكنه..
به نظرت اگه عوارض كلوميفن باشه از كي شروع ميشه و تا كي ادامه داره؟؟؟؟ :roll: :(
نيني سالم ميخوام

بهار جان من اطلاعی از عوارض کلومیفن ندارم تشخیصش با کارشناس مامایی فیروز و یا درمانگرتون هست.
به خدا توکل کن انشالله که دراین ماه باردار میشی.
در ناامیدی بسی امید هست

bahaarjun نوشته شده:سلام كارشناس عزيزم ميشه لطف بفرماييد توضيحي راجع به بارداري خارج رحم به من بدهيد؟ اصلا واسه جي اين اتفاق ميوفته؟ و مهمتر اينكه علائمش جيه؟
آيا امكان داره خدايييييييييييييييي نكرده خدايييييييييييييي نكرده با اين دردهايي كه من دارم همجين اتفاقي افتاده باشه و بارداري خارج رحم باشه؟ واي نه خدا نكنه.. ديوونه ميشم.
من عرض كردم از روز ١٣سيكل كاهي تخمدانهام و زير دلم درد دارد و كاهي خودش خوب ميشود ولي لكه بيني نداشتم و ندارم.. كاهي تخمدان راستم و كاهي تخمدان جبم درد مييييييييرد و ناهي هردو.. كيست هاي ريزي هم كه عرض كرده بودم توو سونو ديده شده فقط در تخمدان راستم بود و اكر فقط راستم الان درد ميكرد احتمال را واسه كيست ميداديم ولي ماه قبل من نه هيج دردي داشتم نه بري شدم با وجود كيست.. ولي الان از روز ١٣ تا الان كه ٢٠ سيكل هستم درد را كاه كاهي دارم. خدااااااااييييييييي نكرده احتمال را كه به بارداري خارج رحم نميتوان داد نه؟
علائمش و حتما واسم بنويسيد متشكرم.
سلام
بهارجان در پست دیگرتون راجعه به اینکه شما نسبت به بارداری خارج از رحم فعلآً جای هیچ نگرانی ندارید توضیح دادم اما در مورد خارج از رحم:
به لینک زیر مراجعه کنید:
http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=137344
كارشناس مامايي فيروز

Re: بارداری خارج رحمی

سلام
من تازه عضو شدم
سوالی برام پیش اومده. روز 28 سیکل یعنی همون روزی که باید وریود می شدم بیبی چکم خیلیی کم رنگ بود. همون روز آز بتا دادم شد 43! دیروز یعنی 30 سیکلم باز بیبی چکم کمرنگ بود حتی کمرنگ تر از قبل اما امروزآز بتا دادم دوباره (یعنی حدودا 70 ساعت بعد از آزمایش قبلی) این بار شد 255
با توجه به اینکه چند برابر شده تو این بازه زمانی باز هم احتمال حاملگی خارج از رحم وجود داره؟ یا کلا منتفیه؟ و اگه اینجوریه چرا سری قبل اینقدر کم بود؟
سونوی واژینال که دیگه لازم نیست؟ چون تو بارداری قبلیم سونوی واژینال باعث سقط جنین من شد و نمی خوام دیگه اون خاطره تلخ تکرار شه
راستی من 25 سالمه و زیر شکمم و تخمدان هام درد می کنه. طبیعیه؟
با تشکر از وقتی که می ذارین

سلام
اگر ظرف 72 ساعت دوبرابر شده باشد خارج از رحم مطرح نمی شود و کم بودن بتای اول هم عادی ست . فعلاً دلیلی برای شک نداریم.
سونوگرافی هم می توانید بین 7 تا 8 هفته (ابدومینال) یا همان شکمی انجام دهید (تشخیص قطعی با سونوست)
البته سونوی واژینال هم موجب سقط نمی شود
درد خفیف زیر دل طبیعی اما شدید یا تیر کشنده نیاز به سونوگرافی برای بررسی وضعیت دارد
كارشناس مامايي فيروز

سلام، ممنون از جوابتون
من دوباره ازمایش HCG titr دادم امروز یعنی 34 سیکل ، این بار خیلی زیاد شده بود، 3156! ینی تقریبا هر 1.1 روز دو برابر،تفسیرتون چیه؟
راستی شیاف پروژسترون 400 در صورتی که حاملگی نرمال باشه بازم لازمه؟ ضرر نداره برای جنین؟ دکتر بهم داده ولی نمی دونم چرا؟ لکه بینی هم ندارم خدا رو شکر شاید چون قبلا سقط داشتم...
همینطور قرص دکزامتازون و ASA. میشه بگین عوارض داره یا نه؟
و یه سوال دیگه شیاف های ایرانی فایده داره؟ چون دکترم سیکلوژست داده بود و داروخانه نداشت و دکتر می گفت ایرانیاش فایده نداره؟ واقعا این جوریه؟
ببخشید سوالام یکم زیاد شد، نسبت به عوارض دارو ها نگرانم و می گم اگه لازم نیست استفاده نکنم
بازم ممنون

shima.g نوشته شده:راستی TSH تو این موقع باید چند باشه؟ دیروز آزمایشم 3.8 بوده. طبیعیه؟ البته ناشتا نبودم واسه آزمایش ولی غذای چرب نخورده بودم
سلام
tsh بهتر است صبح سنجیده شود اما ارتباطی به ناشتایی ندارد.
صحیح این است که کیت آزمایشگاه مورد نظر را نیز بدانیم اما هورمون محرکه تیروئید یا tsh تا 4 و .. طبیعی ست.
كارشناس مامايي فيروز

shima.g نوشته شده:سلام، ممنون از جوابتون
من دوباره ازمایش HCG titr دادم امروز یعنی 34 سیکل ، این بار خیلی زیاد شده بود، 3156! ینی تقریبا هر 1.1 روز دو برابر،تفسیرتون چیه؟
راستی شیاف پروژسترون 400 در صورتی که حاملگی نرمال باشه بازم لازمه؟ ضرر نداره برای جنین؟ دکتر بهم داده ولی نمی دونم چرا؟ لکه بینی هم ندارم خدا رو شکر شاید چون قبلا سقط داشتم...
همینطور قرص دکزامتازون و ASA. میشه بگین عوارض داره یا نه؟
و یه سوال دیگه شیاف های ایرانی فایده داره؟ چون دکترم سیکلوژست داده بود و داروخانه نداشت و دکتر می گفت ایرانیاش فایده نداره؟ واقعا این جوریه؟
ببخشید سوالام یکم زیاد شد، نسبت به عوارض دارو ها نگرانم و می گم اگه لازم نیست استفاده نکنم
بازم ممنون
سلام
بتا که نرمال است و جای نگرانی نیست.
شیاف سیکلوژست نیست؟ ایرانی با چه نامی رو تهیه کردید؟
خیر برای جبران کمبود احتمالی پروژسترون که می تواندموجب تهدید به سقط شود تجویز شده و عارضه ندارد.
ASA هم برای کسانی که یا سقط راچعه داشته اند(البته به دلائلی که مربوط به نارسائی دهانه ی رحم نباشد) یا در بارداری فعلی آزمایشات مشکل انعقادی را بیان می کند برای پیشگیری از سقط تجویز می شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام مجدد
ایرانیش با نام پروژسترون 400ُ که چند روزه دارم استفاده می کنم و رکتال استفاده می کنم و امروز صبح پشتم خونی بود ینی با شیاف خون آبه هم میومد بیرون انگار که با هم قاطی شده باشه
سیکلوژست خارجی نیست تو داروخانه ها
برای حالت تهوع شدیدی که دارم B6 می تونم بخورم؟ مضر نیست؟
امروز که رفته بودم حموم تو حموم حالت تهوع شدیدی بهم دست داد بعدش سرگیجه جوری که ولو شدم کف حموم و گوش چپم نمی شنید و تا یه مدت که کسی اومد آب سرد ریخت روم کم کم بهتر شدم
خیلی ترسیدم از حالت تهوعه؟ یا دلیل بدی می تونه داشته باشهُ خیلی نگرانم

سلام
قرص دمیترون می توانید استفاده کنید هر 12 ساعت برای تعوه.
از حالت تهوع نیست. در بارداری کلآً توصیه می شود حمام طولانی یا با محیط خیلی گرم نداشته باشید به خاطر احتمال همین اتفاق ! با درمانگرتون هم در میان بگذارید.
شیاف رو چرا واژینال نمی گذارید؟
كارشناس مامايي فيروز

واژینال بهتره؟ آخه یکم ترشحات سبز دارم که می ترسم بد باشه، نظر شما چیه؟ البته دیگه اون مشکل خون رکتال تکرار نشد
شستشو با محلولای شستشو در بارداری توصیه می شه یا نه؟ چون یکم PH اسیدی داره ایراد نداره؟
من پریروز سونو رفتم که سن حاملگی رو 5 هفته و 6 روز تعیین کرد، دقیقا همون که خودم از روی LMP حساب کرده بودم، ساک حاملگی و کیسه زرده دیده شد اما طناب جنینی مشاهده نشد؟ با این سن باید دیده می شد؟ و یه مشکل دیگه اینکه کیست بارداری در تخمدان به بزرگی 50*60 mmهم بود که خیلی نگرانم کرد، بزرگ نمی شه؟ چه باید کرد؟
خیلی خیلی سپاسگزارم از وقتی که می ذارین و جواب میدین

از هر دو طریق می توان مصرف کرد فقط اگر خونریزی واژینال وجود داشته باشه حتماً رکتال توصیه می شود
شستشوی داخلی بهتره انجام ندهید. اما شستشوی ناحیه خارجی تناسلی به جای صابون با ژلهای بهداشتی که اسیدی هستند مشکلی ندارد.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “حاملگی خارج از رحم ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان