حاملگی خارج از رحم پس از سقط

با عرض سلام و با تشکر از اینکه با حوصله جواب سئوالم را دادید.
همانطور که گفته بودم من در تاریخ 13 خرداد یک کورتاز داشتم و در تاریخ 31 تیرماه حاملگی خارج از رحم که منجر به پارگی لوله شد. قبل از انجام کورتاز در تاریخ 12 خرداد سونوی وازینال دادم و فقط حاملگی داخل رحم تشخیص داده شد و هیچگونه حاملگی خارج از رحمی مشخص نگردید. نظر دکترم این بود که چون این حاملگی با مدت زمان کوتاهی بعد از کورتاز انجام شده است ممکن است بدلیل التهاب لوله ها بعد از سقط منجر به خارج از رحمی شده است.

سئوال من این است که کدام حالت محتمل تر است: اینکه بعد از کورتاز مجددا حامله شده ام؟ و یا اینکه طبق نظر شما حاملگی اکتوپیک بوده است؟
با تشکر مجدد از زحمات شما

سلام مونا جان
قطعا تشخیص قطعی با پزشک معالج می باشد. دو هفته بعد از کورتاژ ، تخمک گذاری بر می گردد . اگر شما دقیقا همان زمان باردار شده باشید در زمان پارگی لوله ،جنین 4 هفته داشته است . یعنی تقریبا اولین زمانی که یک حاملگی خارج از رحم می تواند ایجاد پارگی لوله کند ...
توصیه می کنم به تشخیص پزشکتون که بر اساس یافته های بالینی است ، بیشتر اعتماد کنید تا تشخیصی که به صورت تئوری داده میشه ...
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

سلام وتشکراز کارشناس عزیز که مشفقانه راهنمایی میکنند من 21 شهریور اولین روز اخرین پریودم بوده این ماه کلومیفن مصرف کردم و بعد از 5 روز از تاریخ پریود بعدی تست بتا 380 بود بعد از 10 روزاز تاریخ پریود لکه بینی داشتم که با سونو واژینال خارج از رحم تشخیص داده شد و خونریزی هم شدید شد البته در حد پریود که دکترم لاپاراسکوپی تجویز کرد حالا سوال من اینه امروز که تصمیم داشتم برم بیمارستان برای عمل خونریزی ام کاملا قطع شده درد کمر و لگن هم که داشتم کاملا بر طرف شده الان نمیدونم چه اتفاقی افتاده به نظر شما باید چیکار کنم برم برای عمل و یا صبر کنم و دلیل این بهبودی چیه؟ خواهش میکنم جوابم رو بدید باز هم از زحماتتون ممنونم

سلا
دوست عزیزم! اگر برای شما لاپاراسکوپی تجویز شده ، منع یا توصیه عدم انجام آن را فقط باید پزشکتان تشخیص دهند. ممکن است با بررسی ساده تری این تشخیص گذاشته شود.
پس مراجعه کنید
كارشناس مامايي فيروز

کمکم کنید من نمیفهمم چه اتفاقی افتاده خونریزی من قطع شده و بتا هم از 380 به 13 رسیده دکترم گفت چند روز دیگه یه سونو بده یعنی سقط شده ؟ اونم خود به خود ؟ مگه توی حاملگی خارج رحم هم سقط داریم؟ لطفا پاسخ بدید

سلام
دوست عزیز سرانجام حاملگی خارج از رحم به سن آن و محل دقیق آن ( که هر جایی می تواند رخ داده باشد) بستگی دارد. به هرحال این نشان از یکک پسرفت حاملگی ست (که با توجه به نرمال نبودن حاملگی شما، این پسرفت خوشایند است)
به هرحال تا پیش از سونو هیچ تشخیصی نمی توان گذاشت...
كارشناس مامايي فيروز

بله دکترم هم سونو نجویز کرده ممنون که پاسخ دادید با عرض شرمندگی یه سوال دیگه هم دارم میشه بفرمایید من چند ماه دیگه می تونم برای حاملگی اقدام کنم و چند درصد احتمال داره دوباره حاملگی نا بجا داشته باشم و ایا دارو یا اقدامات دیگه ای هست که این احتمال رو پایینتر بیاره؟ باز هم از دلسوزی و زحمات شما ممنونم

سلام
دوست عزیز! احتمال تکرار حاملگی خارج از رحم بعد از یکبار سقط 7% است.
و پرهیز از ریسک فاکتورهای آن موجب کاهش احتمال رخداد آن می شود: مانند قرصهای پیشگیری از بارداری پروژستینی و یا IUD/ القا تخمک گذاری (توسط دارو) /مصرف سیگار /استفاده از استروژن با دوز بالا بعد از تخمک گذاری برای پیشگیری از بارداری
3 سیکل متوالی قاعدگی طبیعی را پشت سر باید بگذارید و سپس با مجوز پزشک اقدام نمائید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “حاملگی خارج از رحم ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان