صفحه 1 از 1

راهنمایی در مورد کلومیفن

ارسال شده: شنبه 1 آبان 1395, 9:41 am
توسط mahtabroo1
سلام خانم کارشناس عزیز.خسته نباشید. ببخشید مزاحمتون شدم .یه راهنمایی ازتون می خواستم چون همیشه راهنمایی هاتون برام خیلی مفید واقع شده . من بعد از یک سال اقدام برای بارداری نتیجه ای نگرفتم . سونوگرافی فولیکول و عکس رنگی رحم هم رفتم آخرین سونوگرافی که رفتم سایز فولیکول در تخمدان راست 21 و 15.53 بود و در تخمدان چپ 15 .عکس رحم هم سالم و آزمایش اسپرموگرام همسرم هم نرمال بود .خانم دکتر برای من کلومیفن تجویز کردند و گفتند یک سال هست که بالاخره باردار نشدی بهتر هست داروی کمکی استفاده کنی. (سنم 34 سال هست وفرزند اولم هفت سال و نیم هست. فرزند اولم رو هم بعداز 5 ماه به طور طبیعی باردار شدم .ضمنا 2 سال پیش هم جراحی کیست تخمدان در تخمدان چپ (کیست درموئید) داشتم.) ضمنا دوره ی پریودی من هم مرتب و تقریبا بین 25 روز و نیم تا 26 روز و نیم هست و به ندرت پیش می اید که دوره به 28 روز برسد(معمولا 16 روز پاک و 10 روز پریود).حالا می خواستم ببینم چون سایز فولیکول هام خیلی کوچک نیست .یک وقتی کلومیفن باعث کیست نمیشه ؟ به نظرتون از کلومیفن استفاده کنم یا نه ؟ خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

Re: راهنمایی در مورد کلومیفن

ارسال شده: یک شنبه 2 آبان 1395, 8:19 am
توسط KarshenaseMamaee
سلام
چون بیش از 1 سال شده، اقدام غیر منظقی نیست اما به شرط آنکه همین ماه اول به خصوص سر موقع سونو انجام شود و رشد فولیکولها ارزیابی شود .تا وقتی به دقت پیگیری می شود، جای نگرانی ندارد.(چراکه اگر دیده شود تخمدان بیش از حد تحریک شده، خوب دیگر تجویز نمی شود)

Re: راهنمایی در مورد کلومیفن

ارسال شده: دو شنبه 3 آبان 1395, 4:25 am
توسط mahtabroo1
خیلی ممنونم از لطفتون . ببخشید گفتین سونو باید به موقع انجام بشه ، دکتر به من چیزی نگفتن که سونو انجام بدهم و من در شرایط عادی روز 12 برای اندازه فولیکول سونو می رفتم (معمولا دوره هام بین 25 روز و نیم تا 26 روز و نیم هست به جز این ماه که بدون هیچ دلیلی 28 روزه شد(سالی 2بار یا 3 بار 28 روز میشه ) )اما در اینترنت دیدم قرص کلومیفن ممکن هست زمان تخمک گذاری رو تغییر بده میشه لطف کنین بگین چه روزی برای سونو برم بهتر هست ؟ ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم .زمانی که از قرص کلومیفن استفاده کردم بهترین زمان برای اقدام چه زمانی هست ؟خیلی ممنونم .

Re: راهنمایی در مورد کلومیفن

ارسال شده: دو شنبه 3 آبان 1395, 11:37 am
توسط KarshenaseMamaee
در کل اگر منعی ندارید به محض اتمام قاعدگی کلآً یک شب در میان اقدام کنید.
چراکه همانطور که خودتون هم اشاره کردید، ممکن است زمان تخمک گذاری و طول سیکلتون ضمن درمان تغییر کند .پس نباید ریسک کنیم و بازه ی مشخص و محدودی را جهت اقدام انتخاب کنیم.
در مورد سونو هم از آنجا که همچنان احتمال کوتاه بودن سیکل هست پس بهتر است روز 10 ام سونو دهید.نهایتا در آن سونو مشخص می شود که مثلاً 3-4 روز دیگر تخمک آزاد می شود.چند فولیکول کلآً رشد کرده اند ؟و ...

Re: راهنمایی در مورد کلومیفن

ارسال شده: دو شنبه 3 آبان 1395, 5:14 pm
توسط mahtabroo1
خیلی ممنونم از لطفتون خانم کارشناس عزیز.اجرتون فقط با خود خدا که ما رو راهنمایی میکنین و از دل نگرانی در میارین.انشاءالله که هیچ وقت دل نگران نشین و هیچ وقت دچار مشکل نشین.

Re: راهنمایی در مورد کلومیفن

ارسال شده: شنبه 16 اردیبهشت 1396, 4:49 am
توسط ستینا
سلام کارشناس محترم آیا واقعا راسته که کلومیفن باعث دخترزایی میشه من قصدبارداری دارم چون تنبلی تخمدان دارم باید کلومیفن مصرف کنم ممنون میشم اگ راهنماییم کنید