لطفا کمکم کنید...

سلام خدمت کارشناس محترم
تاریخ شروع آخرین پریودم 10 فروردین بود 27 فروردین تست بارداری(خون) دادم که جوابش منفی بود حتی 15 اردیبهشت هم با بیبی چک تست گرفتم منفی بود ولی 25 اردیبهشت هم جواب بیبی چک و هم تست بارداری مثبت بود 28 اردیبهشت رفتم سونو گفت 5 هفته و 3 روز ساک جنینی با قطر 12 میلی متر فاقد قطب جنینی در حفره رحمی وجود دارد و گفت زود اومدی ترجیحا دو هفته دیگه بیا و حالا امروز بعد از نوزده روز دوباره رفتم گفت ساک حاملگی به قطر 22 میلیمتر فاقد قطب جنینی و حاوی کیسه زرده در حفره رحمی دیده شد,سن حاملگی بر پایه GS شش هفته تشخیص داده شد, و باز هم گفت یک سونوی کنترل انجام بشه ,خواهش میکنم راهنمایی کنید ,میتونم امیدی داشته باشم ,من تمام علائم بارداری دارم و هیچ لکه یا خونریزی ندارم ,در ضمن پریودم هم طی یکسال گذشته به شدت نا منظم بوده,خیلی ممنون میشم اگه منو از نگرانی دربیارید

Re: لطفا کمکم کنید...

سلام
با توجه به اینکه بتا دیر مثبت شده سونوی اول را نرمال فرض می کنیم اما باید طی نوزده روز هم کیسه زرده و قطب جنینی حتما رویت می شد هم حدود 20 میلی متر رشد قطر متوسط ساک داشتیم (که برای شما 10 میلی بوده) .علائم دال بر پوچ وجود دارد اما تشخیص با درمانگر شماست . مثلاً ممکن است نظر بر این باشد که با اختلاف 1 هفته سونوی واژینال انجام شود و تشخیص را سپس نهایی کنیم
كارشناس مامايي فيروز

با عرض سلام و خسته نباشید
من 26 اردیبهشت سونوی واژینال انجام دادم که قطعا اعلام کرد که بارداری پوچ هست و باید سقط بشه ,به بیمارستان مراجعه کردم برای سقط که از من دو تا سونو مبنی بر پوچ بودن خواستند به همیمن دلیل دیروز دوباره یه سونوی شکمی انجام دادم که گفت جنین رویت شد قلب هم تشکیل شده فقط ضربان خیلی ضعیفه و اندازه جنین 3 mm ,الان سن بارداری من ده هفته و دو روزه ولی سن جنین شش هفته این چطور امکان داره ,آیا میتونم امیدی به ادامه بارداریم داشته باشم و همچنین می خواستم بدونم برای قلب جنین چی مفیده و چی کار کنم ,ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

کاری که بشود انجام داد در این زمینه نداریم اما یک بررسی:
به فرض که قاعدگی تون رو اصلاً درنظر نگیریم و تخمک گذاری و لقاح و شروع بارداری را از روی آن حساب نکنیم و ...
به اولین مثبت شدن بتاتون باید توجه کنیم. وقتی 25 اردیبهشت بی بی چک هم مثبت بوده یعنی لااقل 10 روز پیشش لقاح انجام شده(لااقل!) یعنی از 15 ام . در نتیجه سن بارداری طبق قرارداد محاسبه؛ از روز 1 ام اردیبهشت محاسبه می شود(لااقل)
در نتیجه دیروز 30 خرداد 61 روزگی یعنی 8 هفته 5 روز بوده اید. یعنی نزدیک 3 هفته هنوز کم داریم.
اما به این دلیل که ظرف 12 روز از سونوی قبلی ، نتایج متفاوتی رو شاهد بوده ایم ممکن است نظر بر این باشد که 1 هفته دیگر سونوی واژینال انجام شود و تشخیص نهایی شود. البته تشخیص با درمانگر شماست.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “حاملگی پوچ ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 4 مهمان