بارداري پوچ

سلام
من دو سال است كه ازدواج كرده ام و همسرم پسرعمويم ميباشد و سابقه بيماري خاصي در خانواده نداريم.دي ماه امسال تصميم به بچه دار شدن گرفتيم و سه ماه قبل به پزشك متخصص زنان مراجعه و همه آزمايشاتم نرمال بود و با اجازه پزشك براي بارداري اقدام كرديم.تاريخ اخرين پريوديم 93/10/28بوده است و در تاريخ 93/12/3 با انجام آزمايش متوجه شدم باردارم ( بتا پانصد بوده است ) و در شش هفتگي سونو انجام دادم و ساك مشاهده شد و در هشت هفتگي با سونو متوجه شدم كه جنين تشكيل نشده و بارداري پوچ است.و با قرص براي خارج شدن بافت اقدام كردم كه كامل خارج نشد و در بيمارستان بستري و كورتاژ نمودم.و جواب پاتولوژي نشان داده كه بچه مول نبوده است.
پزشك بعد سه ماه اجازه بارداري را داده است ولي آزمايش و يا درماني جهت اينكه دوباره اين اتفاق نيفتد تجويز نكرده اند. فقط قرص اسيد فوليك ميخورم.خيلي نگرانم كه دوباره حاملگ ام پوچ شود.خيلي نگرانم خواهش ميكنم راهنمايي ام كنيد.آيا لازم است پزشكم را عوض كنم.آيا آزمايشي نياز نيست كه دوباره تكرار نشود.

Re: بارداري پوچ

شراره جان سلام عزیزم.بابت پوچ بودن بارداری غصه نخور.یه اتفاق رایجه که توی اکثر بارداری های اول به وجود میاد.هشتاد درصد بارداری های بعدش موفقیت آمیز هستن.
اگر خدای نکرده این اتفاق برای بار دوم یا سوم پیش بیاد پزشک دنبال علت میگرده و ازتون میخواد آزمایش بدید.
متاسفانه منم دقیقا پارسال بارداری اولم پوچ بود و کورتاژ شدم،پزشک من هم برام آزمایش ننوشت،بعد از کورتاژ شروع کردم به خوردن قرص اسید فولیک و پنج ماه بعد تصمیم به بارداری مجدد گرفتم که خداروشکر جواب داد و الان شش ماهمه.ایشالا سری دیگه که میایی توی تالار،خبر بارداری موفقت رو بشنویم...فولیک اسید رو روزانه بخور

سلام عزیزم متاسفم چون من هم این روزهاروگذروندم ومیدونم چه دردی کشیدی عزیزم این بارداریها خیلی شایع شده ومیگن تاسه بار ازنوع این بارداری اشکالی نداره ونیازی به برسی ندارد وتاحالامن هرچی شنیدم کسی،که یکبار این نوع بارداری راداشته دفعه بعد بارداری سالمی داشته به خدا توکل کن واقدام کن انشاالله که بارداری سالمی داشته باشی برای منم دعا کن
خدایا از تو معجزه میخواهم
معجزه ای بزرگ در حد خدابودنت
تو خود بهتر میدانی
معجزه ای که اشک شوقم را جاری کند…
نا امید نیستم …فقط دلتنگم…..

شراره نوشته شده:سلام
من دو سال است كه ازدواج كرده ام و همسرم پسرعمويم ميباشد و سابقه بيماري خاصي در خانواده نداريم.دي ماه امسال تصميم به بچه دار شدن گرفتيم و سه ماه قبل به پزشك متخصص زنان مراجعه و همه آزمايشاتم نرمال بود و با اجازه پزشك براي بارداري اقدام كرديم.تاريخ اخرين پريوديم 93/10/28بوده است و در تاريخ 93/12/3 با انجام آزمايش متوجه شدم باردارم ( بتا پانصد بوده است ) و در شش هفتگي سونو انجام دادم و ساك مشاهده شد و در هشت هفتگي با سونو متوجه شدم كه جنين تشكيل نشده و بارداري پوچ است.و با قرص براي خارج شدن بافت اقدام كردم كه كامل خارج نشد و در بيمارستان بستري و كورتاژ نمودم.و جواب پاتولوژي نشان داده كه بچه مول نبوده است.
پزشك بعد سه ماه اجازه بارداري را داده است ولي آزمايش و يا درماني جهت اينكه دوباره اين اتفاق نيفتد تجويز نكرده اند. فقط قرص اسيد فوليك ميخورم.خيلي نگرانم كه دوباره حاملگ ام پوچ شود.خيلي نگرانم خواهش ميكنم راهنمايي ام كنيد.آيا لازم است پزشكم را عوض كنم.آيا آزمايشي نياز نيست كه دوباره تكرار نشود.
سلام
دوست عزیزم! متاسفانه بارداری پوچ بسیار رایج است و علت آن هم اختلالات کروموزومی ذکر می کنند. یکبار رخداد آن نیاز به علت یابی ندارد و می توانید برای بارداری بعدی بدون نگرانی اقدام کنید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “حاملگی پوچ ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان