بتای 2500 بعد از سقط

#1
‌با عرض سلام و ممنون از وقتی که میگذارید خانمی 29 ساله هستم که در اولین اقدام برای بارداری در هفته 6 سقط را تجربه کرده ام. به این صورت که من در هفته 5 به لکه بینی افتادم و سونو در این هفته ساک نامنظم با هموراژی ضعیف را نشان داد و سن جنین را 4 هفته و دو روز مشخص کرد. سپس در هفته 6 تیکه ای به اندازه دو انگشت را دفع کردم و شروع به خونریزی کردم. سونوگرافی 4 روز بعد از این ذفع کانون اکوفری به قطر 5 میلی متر در فوندوس رحم نشان داد و همان روز در آزمایش تیتر بتا بتا حدود 2500 بود. بخاطر ترس من از کورتاژ دکتر فعلا متیل ارگونوین تجویز کرده اند و سیپروفلوکساسین . البته الان که 6 روز از سقط میگذره من همچنن خونریزی دارم مثل پریودی و همراهش ذرات جرم داری ازم خارج میشه. اما نگرانی الان من به دلیل بتای بالاست و اینکه تعلل من در به تاخیر انداختن کورتاژ موجب بارداری مولار نشود. خواهش میکنم به سوال من پاسخ دهید تا بهترین تصمیم را بگیرم قبلا از توجه و دلسوزیتان کمال تشکر را دارم


Re: بتای 2500 بعد از سقط

#2
با عرض سلام واقعا چرا بعد از بیش تر از 10 روز هیچکس به پست من جواب نداد؟ ؟؟؟
5 روز پیش تیتر بتارو دوباره انجام دادم بتام 204 بود کمی خیالم راحت شد. دکترم گفت نیازی به کورتاژ نیست همراه پریود دفع میشه بقایا. این رو برای کسایی نوشتم که خدای نکرده تو شرایط من هستن و نگرانی من رو دارن چون دیدم کارشناسا که محض دلخوشکنک هیچی جواب ندادن.

Re: بتای 2500 بعد از سقط

#3
زهرا مرادی نوشته شده:‌با عرض سلام و ممنون از وقتی که میگذارید خانمی 29 ساله هستم که در اولین اقدام برای بارداری در هفته 6 سقط را تجربه کرده ام. به این صورت که من در هفته 5 به لکه بینی افتادم و سونو در این هفته ساک نامنظم با هموراژی ضعیف را نشان داد و سن جنین را 4 هفته و دو روز مشخص کرد. سپس در هفته 6 تیکه ای به اندازه دو انگشت را دفع کردم و شروع به خونریزی کردم. سونوگرافی 4 روز بعد از این ذفع کانون اکوفری به قطر 5 میلی متر در فوندوس رحم نشان داد و همان روز در آزمایش تیتر بتا بتا حدود 2500 بود. بخاطر ترس من از کورتاژ دکتر فعلا متیل ارگونوین تجویز کرده اند و سیپروفلوکساسین . البته الان که 6 روز از سقط میگذره من همچنن خونریزی دارم مثل پریودی و همراهش ذرات جرم داری ازم خارج میشه. اما نگرانی الان من به دلیل بتای بالاست و اینکه تعلل من در به تاخیر انداختن کورتاژ موجب بارداری مولار نشود. خواهش میکنم به سوال من پاسخ دهید تا بهترین تصمیم را بگیرم قبلا از توجه و دلسوزیتان کمال تشکر را دارم
سلام
دوست عزیز! همونطورکه می دونید اگر در زمانی که به سوالات دیگر پاسخ داده شما، شما پاسخ نگرفتید فقط به معنی این بوده که به اشتباه سوالتون دیده نشده ، و نه اینکه قصدی در کار باشد...
در هر صورت متاسفم.
اگر مترژن رو هر 8 ساعت مصرف کرده باشید نهایتاً بعد از 7 روز (یعنی مصرف حدود 20 قرص) باید سونو رو تکرار کنید. ادامه داشتن پروسه سقط برای بدن مادر ممکن است صلاح نباشد.
در این فاصله نرمال بودن وضعیت عمومی شما و به خصوص دمای بدن ، از ضروریاتی ست که باید چک شود.
كارشناس مامايي فيروز

Re: بتای 2500 بعد از سقط

#4
با عرض سلام و ممنون که جواب دادید
عذر میخوام من واقع شرایط بدی داشتم وقتی که سوالم رو مطرح کردم و روزی چند بر هم سر میزدم که نظر شما رو بدونم. بعد میدیم سوالاس بعد من رو جواب دادین فکرکردم مشکلی دارم که شما جواب نمیدین. در هر صورت باز برای جوابتون ممنون.
من روزی که برای دومین بار ازمایش بتا رو دادم (که 240 بود) همون روز دوباره سونو هم انجام دادم که دکترم براساس اون گفت که کورتاژ لازم نیست. و حدودا دو سه روز بعد یعنی 12 یا 13 اذر ذوباره بک تیکه جرم دار در حدود دو بند انگشت که یک جرم باریک بلندم بهش متصل بود دفع کردم در حال حاضر قرص ضد بارداری مصرف می کنم که با اتمام ان که امشب است وضعیت اولین پریود بعد از سقطم نمیدانم چطور باشد. البته دکترم بارداری م را تا 4 ماه ممنوع کرده اند و گفتند بعدش برای علت سقط باید ازمایش بدی بعد اقدام به بارداری کنی
درحالیکه من همین یکبار سقط داشتم نمیدونم چه ازمایشاتی هست. در هرصورت من از وضعیتم دوبار اینجا میام و میگم تا هم نظر شما رو بدونم هم برای کسایی با وضعیت مشابه مفید باشه.
بازم مرسی

Re: بتای 2500 بعد از سقط

#5
بعد از قطع این قرص پیشگیری، پریودتون به دفع کامل بقایای احتمالی کمک بسیار می کند عزیزم اما بعد آن یک سونو ضرورت دارد . آزمایشات رو هم اگر لازم باشد انجام دهید نظیر چک فاکتورهای انعقادی و ... می توانید در همین 3 ماه انتظار انجام دهید که پس از آن دیگر معطل نشوید
كارشناس مامايي فيروز

Re: بتای 2500 بعد از سقط

#6
ممنونم کارشناس عزیز. بعد ز دوره پریودم ازمایش بتا انجام دادم کخ بتان زیر 1 بود خدا روشکر. در سونو هم رحم و تخمدان طبیعی بود. ما فعلا قصدم برا یبارداری منتفیه. فقط دکترم گفت دوبره چند وقت دیگه ازمایش بتا انجام بدم تا خیالم راحت شه.
در هر صورت ممنون.

حامگی خارج از رحم و دفع در محل اسکار سزارین

#7
باسلام.
من حاملگی خارج از رحم داشتم که با لختهدهای بسیار بزرگ دفع کردم.ولی سونوگرافی نشون داد که مقداری از بقایا در محل اسکار سزارین قبلی چسبیده و دکتر برام چهار دوره آمپول ام تی ایکس تجویز کرده و همچنان در بیمارستان بستری هستم.قبل از تزریق بتام 5000بود بعد از اولین تزریق بتا رفت بالا و 7500شد بعد از دویم تزریق اومد پایین و شد 6533و بعد از تزریق سوم شد 6150.هنوز جواب بتا بعد از تزریق چهارم نیومده.
دکترای بیمارستان هم هیچ حرفی نمیزنند.میخاستم بدونم اگر بتا پایین نیاد میتونن منو کورتاژ کنند؟یا اینکه اصلل چیکار باید بکنم؟
من همچنان بیمارستان بستری هستم.ممنون مبشم سریع جوابمو بدید.

سر در گمی

#8
سلام خانومی ۲۵ساله هستم،تاریخ پریود قبلی ۱۲آذر بود و دارای پریود منظم ۲۸روزه بودم،چون در تاریخ ۱۰دی پریود نشدم آزمایش خون دادم و مثبت بود،درتاریخ ۱۲دی تیتر بتا۱۰۹وبه فاصله ۴۸ساعت۷۵و به فاصله ۴۸ساعت۳۵شد که در این زمان که حدود ۴هفته از پریودم گذشته بود سونو واژینال دادم که ساک حاملگی و چیزی تشخیص داده نشد،در روز۱۷دی دچار خونریزی به رنگ قهو ه ای و درادامه قرمز رنگ و لخته ای به مدت ۵روز شدم که میزان خون شبیه پریودهام بود اما با این تفاوت که لخته هم داشتم ،درتاریخ۲۳دی دوباره آزمایش تیتر دادم که درکمال تعجب ۲۸۰شد،دو روز بعد دوباره سونو واژینال و شکمی دادم که دکتر اندازه رحم رو نرمال دانست و هیچ اثری از ساک حاملگی نبود و از نظر خارج رحمی نیز بررسی گردید که epرا رد کردند،،امروز هم دارای خون ریزی قطره ای قهو ه ای میباشم،،خواهش میکنم کمکم کنید چون بارداری ناخواسته بوده و علائم نیز مشخصه ولی دکترها فقط برایم آزمایش تیتر مینویسن،،چکار کنم وضعیتم چطور است؟حامله ام؟خارج رحمم؟؟چیشده؟؟
ارسال پست

بازگشت به “حاملگی پوچ ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان