Re: کمکم کنید

سلام کارشناس عزیز مثل اینکه شما درست متوجه وضعیت من نشدید آخه من(( بار دومم هست ))که بارداری پوچ دارم حالا دکترم گفته یک ماه که گذشت باید دوباره برم پیشش واسه گرفتن عکس رنگی رحم و معرفی کردنم به مرکز ژنتیک.
شوهرم میگه بیا دوباره خودمون اقدام کنیم شاید خدا خواست و گرفت ،آخه ما از نظر مالی مشکل داریم و نمیتونیم دنبال اینا رو بگیریم اما من میترسم که برای بار سوم هم به مشکل بخورم به نظر شما واقعا لازمه یعنی حتما باید مراحل ژنتیک و این حرفا رو دنبال کنم یعنی اگه نرم به مشکل برمیخورم؟

سلام
بله شما درست می گید پیگیری های ژنتیک و ... هزینه ای به مراتب بالاتر از آزمایش و سونو و ... دارند؛
از طرفی احتمال نرمال بودن بارداری بعدی هم مسلماً بیشتر از پوچ بودنش است. اگر پیگیری براتون مشکل داره اقدام کنید . البته نظر متخصص دیگری رو هم بگیرید.
اگر مثلآً سقط داشتید (یعنی جنین دیده می شد و .. اما به هردلیل سقط می شد ) حتما توصیه می کردم که ریسک بارداری بعدی و سقط احتمایش رو نکنید و قبلش جهت پیگیری علت این سقط راجعه و درمانی که از دست مان بر می آید اقدام کنید . اما بارداری پوچ این طور نیست و از طرفی کشف علتش به سادگی برخی علتهایی که منجر به سقطهایی که عرض کردم، نیست و درمان قابل استفاده ای هم جلوی دست نداریم.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز ازتون ممنونم من توی همین ماه میخوام دکترم رو عوض کنم و پیش یه متخصص دیگه برم باقیش هم توکل به خدا.
از شما هم تشکر میکنم که برای ما وقت میزارید با توجه به کم اهمیت بودن اکثر ماماهایی که بهشون مراجعه میکنیم کسانی مثل من واقعا نیاز دارن کسی راهنماییشون کنه
در پناه خدا باشید.

سلام کارشناس عزیز
من بعد از دوبار بارداری که اولی در هفته چهارم معلوم نیست به چه دلیل شاید پوچ بوده بشه و دومی هم به علت پوچ بودن باز هم در هفته چهارم سقط شدن، دکترم برای هردوی ما آزمایشات زیادی نوشتند که جواب همه آزمایشای من خوب بود اما آزمایش اسپرم شوهرم دکتر گفتن راضی کننده نیست و آزمایشی دیگه که الان جوابشو گرفتم توی قسمت پایینش سه مورد هست که گزینه سوم روتیک زده اولی به معنای باروری عالی دومی به معنای باروری خوب و سومی که برای شوهرم تیک خورده به معنی باروری ضعیف و پست و ناچیز هستش .این جواب رو هنوز دکترم ندیدیه اما واسه اون قبلیه که گفت راضی کننده نیست دونوع قرص واسه شوهرم نوشت ویتامین Eو یه قرص ژله ای دیگه که توی شیشه است و گفت از هرکدوم روزی یک دونه باید بخوره
کارشناس عزیز خواهش میکنم زودی جوابمو بدید آیا با این اوصاف ما بچه دار میشیم؟ چقدر طول میکشه ینی تا چند وقت شوهرم باید قرص مصرف کنه و بعد اقدام کنیم؟ آیا نیاز هست که آزمایش ژنتیک هم انجام بدیم؟
ازتون سپاسگزارم

سلام
اینکه آزمایش ژنتیک تا چه حد ضرورت دارد را از متخصصین مراکز سقط مکرر و ... اگر با یک مراجعه سوال کنید ، ,عالی می شود.
در مورد همسرتون اغلب برای تقویت ویتامین E+C و نیز زینک پلاس و پنتوکسی فیلین .
و نیز برخی از داروهای گیاهی ، موثر واقع می شوند و البته برای درمان تحت نظر متخصص باید باشید
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس محترم من حدود 20روز قبل دوتا آزمایش زنتیک دادم آزمایش کاریوتاب و یک آزمایش دیگه که دکترم گفت اگه کاریوتاب مشکل نداشت این آزمایش رو بده اما من چون عجله داشتم هردو آزمایش رو باهم دادم الان جواب کاریوتاب که نیومده اما جواب آزمایش دوم اومده و من نمیتونم صبر کنم تا جواب کاریوتاب بیاد بعد برم پیش دکتر حالا جواب این یکی رو براتون میزارم خواهش میکنم بگید معنیش چیه؟جواب از این قرار است:
بررسی پلی مورفیسم های ژن های مذکور نشان داد که زوج مذکور دارای آلل های موتانت درژن MTHFR و PAI-1هستند با پزشک متخصص در مورد نتایج فوق مشورت شود

الل های جهش یافته در ژنهای
1 (PAI-1): یعنی ژن مهارکننده ى فعال کننده ى پلاسمين و MTHFR یعنی متيلن تترا هيدرو فولات ردکتاز رویت شده که هر دوی ا آنها طبق تحقیقات می توانند از علتهای سقط مکرر باشند.
افزایش سطح همو‌سیستئن در خون می‌تواند خطر بروز Thrombophilia و مشکلات انعقادی را افزایش دهد.
آنزیم (MTHFR) باعث کاهش 10،5 متیلن تترا هیدروفولات و تبدیل آن به 5- متیلن تترا هیدروفولات می‌شود و در نتیجه در کاهش دادن سطح همو‌سیستئن موثر واقع می شود.
به همین دلیل است که با سقط مکرر ارتباط دارد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
نگار عزیز! اینقدر نگران نباشید ! به خدا توکل کنید به لطف خدا با پیشرفت تکنولوژی ، الان همه ی این موارد درمان دارد .
فقط درمانش به حیطه درمانگرانی که (فوق تخصص نازایی ونیز ژنتیک) در مراکز سقط مکرر هستند، مربوط می شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز
بالاخره جواب آزمایشامو تونستم به دکتر نشون بدم دکترم گفتند که باید به محض اینکه تست آزمایشم مثبت شد برای اقدامات لازم بهشون مراجعه کنم از جمله اینکه برام هپارین تجویز کنن حالا سوالم اینه که هپارین چیه و چه مئت باید تزریق بشه؟ و آیا میتونم با وجود این مشکل ورزشهایی مثل ایروبیک و پیاده روی رو داشته باشم؟
باتشکر از زحمات شما.

پیاده روی تا زمان اطلاع از بارداری مشکلی ندارد در مورد ایروبیک باید از درمانگرتون مجوز بگیرید.
هپارین هم ضد انعقادی ست که گهگاه پزشک صلاح می بیند که برای پیشگیری از مشکلات انعقادی جفت و ...تزریق شود.
طول مدت درمان در مادران مختلف، متفاوت است
كارشناس مامايي فيروز

تورو خدا جواب من رو هم بدید من تویه ۵هفته ۵تا قرص میزوپرستول ۲۰۰میلی گرم استفاده کردم یکی زیر زبان ۴تا واژینال چند ساعت بعداز استفاده خوتریزی بهم دست داد و چندتا لخته دفع کردم که ۲۴ساعت خونریزی ادامه داشت تا یواش یواش بصورت لک بینی شد به مدت ۴روز. امروز رفتم سونو گرافی ساک حاملگی به قطر ۱۹mm و یولک ساک دیده شد. ولی فتال پل و اف اچ آر دیده نشده. سن حاملگی رو هم ۶هفته و ۵روز زده. حالا برای ادامه سقط بازم باید از میزوپرستول استفاده کنم یا با مترژن دفع میشه؟!؟؟؟تورو خدا جواب بدین

با سلام ووقت بخیر .38 سالمه شهریور ماه ناخواسته باردار شدم .دخترم 19 ماهه وشیرخوار بود به محض اطلاع از بارداری در دو ماهگی بارداریم دخترم را از شیر گرفتم . در هشت هفتگی 31 مهر متوجه شدم جنین در 9 هفتگی رشدش متوقف شده .سه هفته منتظر ماندم تا سقط شود به گفته ماماهای بیمارستان، اما سقط طبیعی اتفاق نیفتاد حتی هیچ خونریزی هم نداشتم . تا اینکه از قرص میزو استفاده کردم یکی زیر زبانی ویکی وازینال تااینکه سقط شد . بعد از سقط رفتم سونو وبقایا به اندازه 19 سی سی داشتم .بازهم میزو استفاده کردم وبقایا دفع شد . بعد از آن دو بار سونو رفتم که نتیجه اش ازبین رفتن کیستهای متعدد بعد از سقط ووجود فیبروم به اندازه 6سیسی می باشد مشکل حاد من اینست که دراین سه ماه خونریزی شدید دارم وقطع نمی شود واینکه بعضی وقتها غذاهایی که می خورم برایم ضرر می کند .از ال دی هم استفاده کرم تاثیری نداشت .ازمایش بتا دادم بالای هزار بود .وامروز هم قرار است سونوی وازینال بدهم .اگر خونریزیم قطع نشه باید چه کنم .خسته شدم از بی حالی وسرگیجه وغیره .البته تقویتی قرص آهن دادن که استفاده می کنم .خواهش می کنم جواب بدید .پیش متخصص هم چند بار رفتم وفقط قرصهای تقویتی ویک بسته مفنامیک وقرص جوشان برای کمبود کلسیم دادند .شبها دستهام موقع خواب بی حس میشه ودیگه اینکه شیرم هم هنوز کامل خشک نشده . ببخشید سرتونو درد می ارم ..ممنون میشم راهنماییم کنید .
ارسال پست

بازگشت به “حاملگی پوچ ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان