سلام عزیزم
معمولاً در سونوی شکمی: بالای 4 هفته باید کیسه ی زرده و در 5-6 هفته فتال کورد که نسج نرمی ست دیده می شود و در هفته ی هفتم ضربان قلب جنین.
در سونوی واژینال تمام موارد: اهفته زودتر
از ته قلب امیدوارم که سونوی 2 هفته ی بعدتون حسابی خوشحالتون کند.

كارشناس مامايي فيروز

سلام سونوی واژینال کردم یعنی با سونوی واژینال تو هفته 5 بایدکیسه زرده وفتا ل کورد دیده بشه؟ در صورتی که دکترم گفت ساک حاملگی رشد کرده .
خدایا یعنی بازم پوچچچچ(گریهههههههههه)

آتنا جان!
مسلّمه که تشخیص موقعیت شما رو فقط پزشکتون می توانند بدهند و وقتی می گویند: "اشکالی نداره" یعنی شرایط از نظر ایشون غیر عادی نیست.
چه بسیار بارداری ها را داشتیم که به علل متفاوت تا 7 هفته هم به هیچ مورد مثبتی در سونو برخورد نکردیم و یکباره در سونوی بعدی ضربان قلب هم دیده شده.
جدای از آن خودتون می دونید هیچ چیزی برای خدا سخت و امکان ناپذیر نیست، درک می کنم که نگرانید اما آتنا جون با این شدت استرس به خودتون کم لطفی می کنید. امیدتون به خدا باشه و خودتون و آیندتون رو بهش بسپارید و آروم باشید.
با آرزوی بهترین ها برای دوست خوبم
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام
واقعا ازتون متشکرم که منو از نگرانی در آوردین.راستی 4روزه حالت تهوعم بیشتر شده البته همراه با ترش کردن و سوزش معده ،ترشحاتم هم سفید(نه بی رنگ) هست مثل ماست ،میگم شاید عفونت دارم البته بو ندارن

آتناجان سلام دوباره
نه عزیزم، در بارداری به طور طبیعی افزایش ترشحات داریم که وجه افتراق آن از ترشحات عفونی، این است که ترشحات عفونی به رنگ زرد، سبز و یا خاکستری در می آیند و سپس با علائم دیگری نظیر بو و ایجاد خارش و یا سوزش ادرار همراه می شوند.
اگر ترشحات شما هم زرد نیست و سفید است، مشکلی نیست.
كارشناس مامايي فيروز

با عرض سلام
کارشناس عزیز من یک هفته هست که حالت تهوع ودل درد شدید دارم ولی دکترم میگه اشکال نداره از حاملگیه در صورتی که من حالم خیلی بده از دیشب تا حالا نتونستم بخوابم.در ضمن تصمیم دارم تا دو هفته دیگه برگردم ایران یعنی تقریبا تو هشت هفتگی آیا با این وضعیت من ،سفر(پرواز)اشکالی داره یا نه؟
با تشکر فراوان از راهنمایهاتون

آتناجان
دوباره سلام
خوشحالم که برمی گردید! امیدوارم که به سلامت بیایید و سفرخوبی هم داشته باشید.
عزیزم اجازه ی سفر شما رو واقعاً پزشکتون باید صادر کنند چراکه من از اینجا صلاح نیست که به شکل تئوری این تشخیص رو بگذارم به علاوه احتمالاً تا موقع بازگشتتون یک سونوی دیگر هم انجام می دهید و وضعیتتون انشالله روشن و مطمئن تر خواهدشد و تصمیم به آن زمان موکول می شه اما به هر حال در یک بارداری طبیعی:
زنان باردار می توانند تا هفته ی 36 حامگی بدون هیچ خطری مسافرت هوایی داشته باشند. اما توصیه ای لازم شامل حرکت دادن دوره ای پاها حداقل یکبار در ساعت، جابجا شدن، و استفاده از کمربند ایمنی( البته کمربند رو طوری ببندید که زیر شکم قرار گیرد.) می باشد.
اما بیشترین نگرانی در سفرهای بین المللی ابتلا به بیماری های عفونی ست که از این جهت حتماً مراقب باشید.
راستی عزیزم درد شدید که شما رو ناچار به شب بیداری کند در بارداری طبیعی نیست ها!!
آیا به علت درد نخوابیدید؟ این درد چطوره؟ در کدوم قسمته؟ ...
كارشناس مامايي فيروز

سلام
بله به خاطر درد معده نتونستم بخوابم یعنی خیلی سخت به حالت نیمه نشسته یکم خوابم میبره دوباره بیدار میشم از شدت حالت تهوع و دردی که تو معده دارم .نمی تونم غذا بخورم فقط زیاد که گرسنه بشم کمی نان وپنیر یا ماست میخورم که حس میکنم اصلا هضم نمی شن و رو دلم موندن و همین که میخوام صاف بخوابم انگار همه چی داره از گلوم بالا میاد(شرمنده که روک حرف میزنم) خلاصه حالم خیلی بده و خیلی هم حالت ضعف دارم و آب تودهنم جمع میشه.
من واقعا نمیدونم از اینکه راهنماییم می کنید چطور ازتون تشکر کنم اینجا دکتر میرم و چون زبونشون رو دقیق نمی فهمم خیلی برام سخته نمی دونم چطوری دردامو به دکتر بفهمونم.

سلام دوباره
خوب خدارو شکر که نخوابیدن شما ناشی از دل درد نبوده، برای سوزش معده و تهوع هم سعی کنید توصیه های لینک زیر رو تا اندازه ای مراعات کنید تا انشالله وضعیت بهتری داشته باشید.
http://www.bardary.blogfa.com/cat-18.aspx
آتناجان! همین 2 کلام دوستانه ی شما بهترین لطف است چرا که در محیط های مجازی اینچنینی تنها بازتابی که از طرف مقابلمون می بینیم فقط ترکیب چند واژه است که به عنوان پاسخ برامون گذاشته می شه و بنابراین همین چند واژه کوچک و چگونه ترکیب کردنشون می تونه بسیار تاثیر گذار باشه...
عزیزم اگر سونو انجام دادید مطلعم کنید.
به خدا می سپارمتون.
كارشناس مامايي فيروز

سلام و خسته نباشید خدمت کارشناس عزیز
(خبر خوشششششششش )
دیشب رفتم سونو جنین دیده شد با crl=1.63cm و8هقته و 1 روز سن بارداری
خیلی خوشحال شدم و خدا رو بی نهایت شکر و سپاسگذارم.البته از بس هول شدم یادم رفت ازش بپرسم کیست در چه وضعیتیه ؟ دیده شد ولی نمی دونم کوچک شده یا نه؟!
راستی معنی اینا چی میشه؟
LMP: Gravida:2
GA:(lmp): para:1
EDC:(lmp): abort:0
EXPECTED GA: Ectopic:0

fetal heart result
2beat pk-to-pk: 0.694sec
HR: 173bpm
cervix is long & closed
lt ovary has a clear cyst measuring 5.8 4.2 cms/
rt ovarey normal

علامت بین دو عدد ضرب هست.
از شما هم متشکر که تا اینجا منو راهنما یی کردید

سلام
به مامان خوش خبر ! خیلی خیلی خوشحال شدم! این نی نی پر از ناز شما بالاخره خودش و نشون داد :wink:
از شوخی گذشته واقعاً آدم لطف خدا رو اینجور موقعیت هاست که حس می کنه...
آتناجان یا مامان آینده! سطرهای اول، اطلاعات اولیه ای هستند که در واقع شما به آنها دادید نظیر:
بارداری دوم شماست، حاملگی خارج از رحم نداشتید و ...
اما سطرهای دوم:
جنین شماست که می گه وضعیت اینجا خیلی خوب و مناسبه! با 173 ضربان در دقیقه، قلبش می زنه.
دهانه ی رحم هم نه کوتاه شده و نه باز شده. تخمدان ها نرمال هستند. و کیست شفافی هم در تخمدان دیده می شه با اندازه ی 5.8 در 4.2 که خدارو شکر رشد نکرده.
خلاصه اینکه به لطف خدا لحظه لحظه ی این بارداری قشنگ، خوب پیش رفته و انشالله که باقیش هم به سلامتی می گذرد...
آتنا جان! با خبر خوشت خوشحالم کردی.
شما و نینی رو به خدا می سپارم.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام . من قبلا هم مزاحم شما شده ام در رابطه حاملگی مولار الان تقریبا 5 ماه از کور تازم میگذرد و تا الان هم ازمایش بتا پایین هست .و اگه خدا بخواهد تغیری تا الان صورت نگرفته است.به چنرد تا دکتر مراجعه کردم گفتند که باید تا 1 سال بعد از کورتاز اقدام به بارداری کنی.و بعضی از دکترها هم میگوین 6 ماه کافی است والان می توانی اقدام کنی .و الان من بر سر دوراهی گیرکرده ام که چه کاری را انجام دهم .سونو هم انجام داددم و رحم هم در حالت عادی بود.و با توجه به اینکه خودم دوست دارم امسال باردار شوم .ولی از ترس حرفهای دکترهای دیگر نمی دانم که چه کار بکنم . می خواستم از شما بپرسم کی بهتر است که برای بارداری اقدام کنم.و علت اینکه دکترهای دیگر تاکید به یک سال دارند چیست. و الان قرص ضد بارداری استفاده میکنم.میخواستم بدانم که بعد از قطع ان چند وقت بعد اقدام کنم.لطفا من را از دوراهی و سر در گمی در بیاورید .با تشکر

ممنونم کارشناس عزیز شما واقعا مهربان هستی .نمی دونم براتون چه دعایی بکنم ولی اینو میدونی که هر انسانی خواسته ای داره و من از خداوند میخوام شما رو به همه ی خواسته های دلتان که به صلاحتان می باشد برساند الهی امییییین
راستی من فردا دارم بر میگردم ایران پیش خونواده ام

با سلام . من قبلا هم مزاحم شما شده ام در رابطه حاملگی مولار الان تقریبا 5 ماه از کور تازم میگذرد و تا الان هم ازمایش بتا پایین هست .و اگه خدا بخواهد تغیری تا الان صورت نگرفته است.به چنرد تا دکتر مراجعه کردم گفتند که باید تا 1 سال بعد از کورتاز اقدام به بارداری کنی.و بعضی از دکترها هم میگوین 6 ماه کافی است والان می توانی اقدام کنی .و الان من بر سر دوراهی گیرکرده ام که چه کاری را انجام دهم .سونو هم انجام داددم و رحم هم در حالت عادی بود.و با توجه به اینکه خودم دوست دارم امسال باردار شوم .ولی از ترس حرفهای دکترهای دیگر نمی دانم که چه کار بکنم . می خواستم از شما بپرسم کی بهتر است که برای بارداری اقدام کنم.و علت اینکه دکترهای دیگر تاکید به یک سال دارند چیست. و الان قرص ضد بارداری استفاده میکنم.میخواستم بدانم که بعد از قطع ان چند وقت بعد اقدام کنم.لطفا من را از دوراهی و سر در گمی در بیاورید .با تشکر
ارسال پست

بازگشت به “حاملگی پوچ ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان