اگه لطف کنید به من جواب بدهید ممنون میشم چون من در شرایط روحی خیلی بدی هستم.و چون همه آزمایشها قبل از بارداری داده بودم ولی خدا خواست که حاملگی من مول شود.بعد از کورتاز تا چند وقت باید جلوگیری کنم.چون بعضی از دکترها میگن تا یک سال بعضی میگند تا 6 ماه.ممنون

سلام دوست عزیز
نگرانی شما قابل درک است اما در نظر داشته باشید که در پشت بسیاری از بارداری های سالمی که شاهد اونها هستیم، موارد ناخوشایندی وجود داشته و این اتفاق، رویداد نادری نیست که تنها شما رو درگیر و از این بابت نگران کرده باشه.
البته احتمال ابتلا به مول کمی از بقیه افراد بیشتر است ولی این احتمال تنها 3/1% می باشد.
از این مهم تر اینکه " هیچ مشکلی از نظر باروری یا پیامد حاملگی در زنانی که درمان موفقی برای بیماری های تروفوبلاستیک یک بارداری داشتند، وجود ندارد" پس سعی کنید این مدت انتظار رو با خیال آسوده بگذرانید.
** مول محصول لقاح غیر طبیعی تخمک است که به دو نوع کامل و ناقص تقسیم بندی می شود.
علت به وجود آمدن این اختلال کروموزومی، می تونه متشکل از علل متفاوتی باشه، با این حال در مورد
فاکتورهای دخیل در ایجاد مول کامل ذکر می شه که :
- "یک سری مطالعات نشون داده که رژیم غذایی کم کاروتن ممکن است با افزایش خطر حاملگی مولار کامل همراه باشد.در مناطقی که میزان بروز حاملگی مولار زیاد است، کمبود ویتامین آ نیز شیوع دارد."
- سن بالای 35 سال مادر
اما در مورد مول ناقص:
- گفته می شود که " خطر مول ناقص با مصرف کنتراسپتیوهای خوراکی و سابقه ی قاعدگی های نامنظم (اما نه با عوامل تغذیه ای)، ارتباط دارد."
دوست عزیز اطلاعات بالا یه این معنی نیستند که حتماً علت مول موارد بالا بوده است بلکه نشان می دهند که در مطالعات انجام شده، چنین ارتباطی بین مول و موارد ذکر شده پیدا شده است.
---
زمان لازم برای رسیدن به اولین سطح طبیعی HCG بعد از تخلیه ی مول، به طور متوسط حدود 9 هفته است.
مدت زمان پیش گیری از بارداری نیز بستگی به این نکته دارد که آیا در ادامه ی مول، حالتی از " نئوپلازی تروفوبلاستیک حاملگی " نیز رخ داده یا خیر. که تشخیص آن را پزشک شما داده است...
اما چنانچه مشکل فقط یک حاملگی مولار تنها بوده باشد، پیگیری و نظارت حداقل 6 ماه ضرورت دارد.
و در صورت نئوپلازی تروفوبلاستیک حاملگی 1 سال و در موارد متاستاز داده شده 2 سال می باشد.
با این حال به بیماران توصیه می شود در تمام مدت پیگیری HCG از روش موثری برای جلوگیری استفاده کنند.
باید از به کار بردن IUDتا زمانی که HCG بیمار طبیعی نشده، خودداری شود؛ چراکه خطر بالقوه ی سوراخ شدن رحم وجود دارد.
در این مدت سعی کنید به بدنتون استراحت بدید و استرس و نگرانی رو از خودتون دور کنید.
در پناه خدا و با آروزی سلامتی روزافزون...
آخرین ويرايش توسط 2 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

خیلی ممنون از جوابتون فقط من در آن قسمتی که گفتید احتمال سوراخ شدن رحم وجود دارد می خواستم بدانم .که منظورتون چه بوده و چه چیزی باعث این مسئله می شود.و متاستاز چه می باشد.منون میشم اگه توضیح دهید

دوست عزیز
کلماتی رو که در پست قبلی مشخص نبود، اصلاح کردم.
یک نکته ی دیگر در بارداری پس از مول:
"وقتیکه مقادیHCGبه حد طبیعی رسید، این تست را ماهیانه تا 5 ماه انجام و سپس پیگیری قطع می شودو به بیمار اجازه ی حامله شدن داده می شود"
در مورد پرسش شما در زمینه ی متاستاز هم:
گاهی اوقات به دنبال یک حاملگی مولار و یا حتی حاملگی طبیعی –البته با احتمال کمتر- ممکنه حالتی رخ بده که در اون سلولهای تروفوبلاستیک پایدار می مونند و گاهی این سلولها شروع به تهاجم( متاستاز) می کنند. مثلاً به عمق میومتر رحم(یکی از لایه های رحمی) و یا نقاط دورتر و ... هجوم می برند.
که از علائم آن پایین نیامدن رنج بتا و پایداری خونریزی و ...می باشد.
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
ورودتون رو به سایت تبریک می گم نسیم جان!
در سیکل 22 روزه، احتمال وقوع تخمک گذاری در روزهای 8تا 11 بیشتر است.
سیکتان همیشه اینقدر کوتاه است؟
كارشناس مامايي فيروز

Re: ترشحات زمان تخمک گذاری

سلام..
ببخشید من ۲ سال اقدام به بارداری کردم اما نتیجه نگرفتم ...دکترم که رفتم گفتن هیچ مشکلی نیست ...
این ترشحات تخمک گذاری رو من چند ماه دارم چند ماه ندارم..دوباره به همین صورت...
بهم بگین این ترشحات برا تخمک گذاری حتمی است؟؟؟؟؟؟؟

با سلام خدمت کارشناس محترم. من به دلیل تنبلی تخمدان دکتر بهت لتروزول ،اینوفولیک،اووبوست و متفورمین داد. روز 11 ام سیکل هم امپول hcg تزریق کردم. و همون روز ترشحات سفید رنگ شبیه سفیده تخم مرغ داشتم. دکتر گفتش حتما همین الان امپولو تزریق کن و بعدش هم نزدیکی کن و تا یه هفته بعد هم یه روز در میون نزدیکی کن. من همون روز و دو روز بعدش نزدیکی داشتم. و نزدیکی بعدی سه روز بعد بود. با توجه به این اطلاعات زمان تخمک گذاری کی بوده و چقدر احتمال بارداری هست؟وقتی دکتر امپول رو تجویز کرد گفتش یه دونه تخمک داری که کاملا رسیده هست و باید همین الان امپول تزریق بشه وگرنه دیر میشه. خواستم ببینم منظور دکتر از این دیر شدن چیه؟ با تشکر

دوره سیکل من ۳۴ روزه ست ماه پیش ۱۸ پریودشدم این ماه ۲۰ به من گفتن ۱۷ اقدام کنم. ازروز ۱۷ دردهای زیرشکمم شروع شدوترشحات شدید شد ازهمون روز تست روهرروزمیذارم ولی امروز که ۱۹ هست هنوز تست خالیه وهیچ چیزی رونشون نمیده حتی یه خط.به نظرتون چیه مشکل؟تخمک گذاری من کی هست؟من یه دختر ۶ ساله دارم وبرای پسرمیخوام اقدام کنم

Rozhan نوشته شده:سلام..
ببخشید من ۲ سال اقدام به بارداری کردم اما نتیجه نگرفتم ...دکترم که رفتم گفتن هیچ مشکلی نیست ...
این ترشحات تخمک گذاری رو من چند ماه دارم چند ماه ندارم..دوباره به همین صورت...
بهم بگین این ترشحات برا تخمک گذاری حتمی است؟؟؟؟؟؟؟
نه لزوما اما یک سوال
آیا تمام موارد لازم براتون چک شده؟
سونوگرافی در محدوده روزهای تخمک گذاری؟
عکس رنگی از رحم؟
آننالیز اسپرم همسر؟
تست پس از نزدیکی؟
كارشناس مامايي فيروز

زهرا_بنیتا نوشته شده:با سلام خدمت کارشناس محترم. من به دلیل تنبلی تخمدان دکتر بهت لتروزول ،اینوفولیک،اووبوست و متفورمین داد. روز 11 ام سیکل هم امپول hcg تزریق کردم. و همون روز ترشحات سفید رنگ شبیه سفیده تخم مرغ داشتم. دکتر گفتش حتما همین الان امپولو تزریق کن و بعدش هم نزدیکی کن و تا یه هفته بعد هم یه روز در میون نزدیکی کن. من همون روز و دو روز بعدش نزدیکی داشتم. و نزدیکی بعدی سه روز بعد بود. با توجه به این اطلاعات زمان تخمک گذاری کی بوده و چقدر احتمال بارداری هست؟وقتی دکتر امپول رو تجویز کرد گفتش یه دونه تخمک داری که کاملا رسیده هست و باید همین الان امپول تزریق بشه وگرنه دیر میشه. خواستم ببینم منظور دکتر از این دیر شدن چیه؟ با تشکر
36 ساعت پس از تزریق احتمال تخمک گذاری هست عزیزم
درصد برای موفقیت نمی شود بیان کرد متاسفانه
منظورشون: زمانی که فولیکول به رشد مورد نظر رسیده این آمپول برای بلوغ نهایی تخمک تزریق می شود بدیهی ست اگر دیر تر تزریق شود ممکن است به کار نیاید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “حاملگی پوچ ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان