حاملگی پوچ

سلام من 30 سالم.بعد از 3 سال جلوگیری طبیعی امسال با مصرف متفورمین باردار شدم ولی در هفته 9 بعلت بارداری پوچ سقط و بعد کورتاژ شدم
آیا میتوانم بعد از 3 ماه باردار شوم
احتمال بارداری پوچ برای من در بارداری بعدی چند درصد است (با توجه به اینکه من شنیدم بارداری پوچ برای هر زن فقط یک بار رخ میده)
در ضمن گروه خون من B+وهمسرم A- است آیا این موضوع میتواند دخیل باشد؟
در من کیسه زرده دیده شدولی قلب نه. وقرار شد 2 هفته بعد برای سونوگرافی مجدد برم ولی بعد از یک هفته خود به خود سقط شد.آیا با وجود کیسه زرده احتمال تشکیل جنین وجود داشت؟

شهرزاد عزیز سلام
ارتباط مستقیمی بین یک بار حاملگی پوچ و تکرار آن در بارداری های بعدی ثبت نشده است .اما این که بارداری پوچ برای هر زن فقط یک بار رخ می دهد ، واقعیت علمی ندارد . با این وجود بسیاری از زنانی که در بارداری اولشان تجربه ی " حاملگی پوچ" را دارند ، بارداری دوم را با سلامتی سپری می کنند .
ممولا زمانی بارداری را پوچ می گویند که ساک حاملگی نسبت به سن بارداری فاقد کیسه زرده ، قطب جنینی یا جنین باشد . در وضعیت شما ، از قرار معلوم ، تا 8 هفتگی ، جنین تشکیل نشده است . البته همان گونه که خود شاهد بودید ، فرصتی داده می شود تا اگر خطایی در تعیین سن بارداری بوده ، با این فرصت جبران شود . به هر صورت معمولا سقط ها در 3 ماهه اول بارداری به علت مشکلات کروموزومی می باشد که در نتیجه، ادامه رشد جنین و باردار ی منتفی بوده و منجر به سقط می شود .
معمولا توصیه می شود بعد از سقط ، 3 دوره قاعدگی اتفاق بیفتد و در صورتی که زوجین آمادگی بچه دار شدن دارند ، برای بارداری اقدام کنند .
گروه خونی که ذکر کردید ، عاملی برای سقط محسوب نمی شود . ( اگر گروه خونی مرد مثبت و گروه خونی زن منفی باشد ، پیگیری های خاصی دارد اما گروه خونی منفی در مرد ، مشکلی نیست )
منتظر خبرخوش بارداری شما هستیم .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

با سلام وتشکر فراوان از این که پاسخ مرا دادید چون اصلا در وضعیت روحی خوبی نیستم و تا حدی به من امید دادید
می خواستم بپرسم در حال حاضر من چه باید بکنم ؟
آزمایش ژنتیک برم ؟ در خانم ها چگونه آزمایش ژنتیک انجام میشه ؟ (با توجه به این که در پاتولوژی من چیز خاصی نبود )
متفورمین را دوباره بخورم ؟
من چون سی سالم خیلی برام مهم که امسال باردار شوم آیا داروی خاصی هست که این عمل رو تسریع کنه یا قطعی؟
کورتاژ عوارض خاصی روی بارداری های بعدی ندارد؟
اگر ممکن است در مورد علت ایجاد تخمک پوچ هم بنویسید
با یک دنیا سپاس
امید وارم هر آنچه از پروردگار میخواهید به شما عطا کند
در ضمن من مهندس کامپیوترم اگر از دست کاری بر می آید خوشحال میشم انجام بدم

شهرزاد عزیز سلام
معمولا یک سقط معادل عدم بارداری است به این معنا که پیگیری برای علت آن به عمل نمی آید مگر این که شرایط خاصی وجود داشته باشد مثلا سن مادر بالای 35 سال باشد و یا سابقه بیماری های ژنیتیک در فامیل باشد و یا ازدواج فامیلی صورت گرفته باشد و ... بااین وجود قبل از آزمایشات ژنتیک لازم است یک مشاوره ی ژنتیک انجام شود . گرچه معمولا تکرار سقط 2 بار یا بیشتر ، بررسی می شود اما در صورتی که نگران هستید می توانید یک مشاوره ی ژنتیک درمراکز مشاوره ی کشور انجام دهید .
از این که دقیقا مشکل شما چه بوده و چه روند درمانی را طی کرده اید ، بی اطلاعم با این وجود در صورت نیاز به متفومین ، قطعا این دارو بایستی توسط پزشک تجویز شود . برخی از متخصصان مت فورمین را به همراه کلومیفن تجویز می کنند تا تحریک تخمک گذاری صورت بگیرد . اگر سیکل های قاعدگی شما روال طبیعی داشته باشد می توانید با استفاده از کیت تخمک گذاری ، زمان تخمک گذاری را تشخیص داده و برای بارداری اقدام کنید .http://www.firooz.com/modules.php?name= ... forum&f=78
کورتاژ نیز مانند هر جراحی دیگر عوارضی دارد . یکی از عوارضی که ممکن است تعداد کمی از افراد را درگیر کند ،چسبندگی رحم است که می تواند منجر به سقط و یا نازایی شود . ( دقت کنید که افراد زیادی بعد از کورتاژ ،بارداری های خوب و سالمی داشته اند؛ پس نگران نباشید.)
علت ایجاد تخمک پوچ همان مشکلات کروموزومی تخم تشکیل شده است . یعنی تخم تشکیل شده ، تقسیماتی را که بایستی انجام دهد تا تبدیل به جفت و جنین شود به درستی انجام نمی دهد و نهایتا جنین تشکیل نمی شود .
امیدوارم مطالب روشن باشد. مطالب سایت زیر به شما کمک خواهد کرد .
http://clinicalgenetics.ir/index.php?op ... &Itemid=34
 کارشناس مامایی

با سلام و تشکر
می شه نشانه های چسبندگی رحم را بگین . چون من بعد از یک هفته از کورتاژ ترشحات سبزی داشتم که دکتر یک دوره دیگه آزیترومایسین برام تجویز کرد ولی میترسم پس از اتمام آن مجددا عفونت و خدای نکرده چسبندگی پیدا کنم چون بارداری اول هم بوده خلی نگرانم

سلام شهرزاد جان
پاسخ من فقط برای افزایش اطلاعات شما بود . نه جهت نگران کردن شما .
به هر صورت باز هم تأکید می کنم که درصد کمی از افراد بعد از کورتاژ دچار چسبندگی رحمی می شوند و البته معمولا بعد از کورتاژ هایی که به دست افراد ناشی صوررت می گیرد ، ایجاد می شود .
لینک زیر پاسخ به سئوال یکی از دوستانمان با عنوان" امکان بارداری با وجود چسبندگی رحمی" ، است .
http://www.firooz.com/modules.php?name= ... &t=150#461
توجه داشته باشید که نگرانی و استرس می تواند بارداری را به تأخیر بیندازد .در عین حال به لحاظ سنی هنوز فرصت برای باردار شدن و طی کردن یک حاملگی سلامت دارید . پس با آرامش مراحل مورد نیاز را طی کنید .
 کارشناس مامایی

سلام
از اینکه هنوز افرادی مثل شما خادم به مردم وجوددارند به ایرانی بودن خودم می بالم
از جواب های دقیق و دلسوزانه شما کمال تشکر رادارم . امیدوارم و از خدا خواستارم در مقاطع موفق تری قرار بگیرید و هر روزتان بهتر از روز قبل باشد
خدا کنه از سوالات زیاد من خسته نشده باشید تا باز هم در آینده بتوانم از اطلاعات شما بهره مند شوم

با سلام و عرض خسته نباشید. می شه خطرات حاملگی قبل از تمام شدن 3 ماه بعد از کورتاژ رو بگین
در ضمن یه سوال دیگه : من در اولین قاعدگی بعد از کورتاژ خیلی درد داشتم میخواستم بپرسم طبیعی ؟

شهرزاد عزیزم سلام
دو هفته بعد از سقط ممکن است تخمک گذاری بر گرددو بنابر این در صورت اقدام ،بارداری مجدد رخ دهد . اما فاصله ی زمانی سقط با بارداری بعدی حداقل 3 ماه ( 3 دوره ی قاعدگی )ذکر می شود . علت هم این است که بدن زن هم به لحاظ وضعیت عمومی و هم به لحاظ وضعیت رحم ، برای پذیرش بارداری مجدد آماده شده و در نتیجه شانس بارداری سالم بیشتر و احتمال سقط مجدد کمتر شود . توصیه می کنم عجله نکنید و اجازه دهید این 3 ماه سپری شود . در ضمن در این 3 ماه فرصت خوبی جهت تجدید قوای بدن و احیانا جبران کم خونی( در صورت وجود) است . اسید فولیک را هم ، هم چنان ادامه دهید .
در مورد دردی که در زمان قاعدگی ذکر می کنید مراجعه به متخصص زنان ضروری است اگر
1.در حال حاضر درد در قسمت لگن و شکم و یا ترشح چرکی از واژن دارید .
2.در قاعدگی بعدی باز هم درد شدید زمان قاعدگی را تجربه کردید .
3.میزان خون ریزی قاعدگیتان به نحو چشمگیری کم شده و یا دچار عدم قاعدگی شوید .
در بعضی موارد هم قاعدگی دردناک به صورت گذرا و بدون علت مشخص در بعضی از سیکل های ماهیانه رخ می دهد و جای نگرانی ندارد .
 کارشناس مامایی

حاملگی پوچ و فیبروم

باسلام.
امروز 1396/08/04 پایان هفته بارداری هستم(اولین روزی آخرین پریودی:1396/05/13).در تاریخ 1396/07/27 بعد از یک هفته پر کار با فعالیت جسمی زیاد دچار خونریزی شدم که دو روز اول کم و در روز سوم بعد از استفاده از شیافت پروژسترون همراه با لخته و خون رقیق بسیار زیاد بود که با نوار بهداشتی قابل کنترل نبود. دکتر قبل از سونوگرافی استراحت مطلق و شیاف پروژسترون تجویز کردند. مقدار خون ریزی با کم شدن فعالیت روزانه و استفاده شیافت کم شد. دیشب سونوگرافی رفتم و این نتیجه سونوگرافی است. ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید.
سونوگرافی رحم: بررسی جنین
1 ابعاد رحم 115*90 میلیمتر و اکوی میومتر هتروژن می باشد.

2 دو فیبروم حجیم اینترامورال بادیامتر 50 و 70 میلی متر در کنار خلفی و راست رحم مشاهده می شود.

3 تصویر ساک حاملگی با 21 MSD= میلی متر در قسمت تحتانی رحم مشاده می شود.

4 واکنش دسیدوا ضخیم می باشد.

5 در قسمت فوقانی حفره رحم نواحی با اکوی میکس به ضخامت 20 میلی متر مشاهده که می تواند ناشی از تغییرات دژنرسانس هیدروپیک و یا تغییرات مول هیداتیفورم باشد.

6 امبریو مشاهده نشد.

7 سن حاملگی بر اساس MSD معادل 6 هفته و 3 روز می باشد.

8 ابعاد و اکوی تخمدانها طبیعی است.

9 مایع آزاد در لگن مشاهده نشد.

Re: حاملگی پوچ

سلام
عزیزم با توجه به تاریخ قاعدگیتون الان در سونوهمه چیز باید رویت می شد اما متاسفانه جنین و قلب و... دیده نشده و سونو گرافی به مول مشکوک شده است.
تشخیص با درمانگر بالینی شماست
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “حاملگی پوچ ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان