معاینه وتشخیص

با سلام وتشکراز این که همچنان با جواب های دقیق باعث دلگرمی ما هیستید
در معاینه هایی که پزشک زنان انجام میده مشکلاتی مثل عفو نت بعد از کورتاژ یا چسبندگی رحم قابل تشخیص ؟
چون دکتر این بار که من را معاینه کرد اصلا حرفی از این دو مورد نزد ؟؟؟
یک کمی هم بد اخلاق ، من هم ازش نپرسیدم ؟می خوام بدونم اگه مشکلی بود حتما میگفت نه؟؟؟؟؟
بازم ازتون ممنوم

سلام عزیزم
این قدر بابت چسبندگی نگران نباش. چسبندگی در اکثر موارد ، بعد از سقط های عفونی و یا زمانی که کورتاژ توسط افراد غیر متخصص باشد، پیش می آید . البته در معاینه مشخص نمی شود بلکه در صورت احتمال چنین حالتی ، تشخیص قطعی با هیستروسکوپی خواهد بود . عفونت با توجه به علایمی که بیمار ذکر می کند ، معمولا در معاینه تشخیص داده می شود . بله؛قطعا اگر مشکلی بود پزشکتان به شما می گفت .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

سلام عزیزم مرسی از راهنمایی و دلداری شما
چه کنیم دیگه :oops: ؟! چون هنوز بچه ندارم نگرانم .
نمی دونم اگه خدای نکرده این بار هم حاملگی نا موفقی داشته باشم چه کنم :(
می شه در مورد مصرف کلومفین و چگونگی اثر آن در بارداری هم توضیح بدین ؟
همچنین در مورد این کیت های تخمک گذاری که یک بار اشاره کردین
مرسی
ملتمس دعا

سلام عزیزم
نگرانی هات طبیعیه ؛ اما اگر بخواهی روی این موضوع تمرکز بگیری و آن را پر رنگ و پر رنگ تر کنی ،نشاط روحیت را از دست می دهی ....در حالی که یکی از مؤثرترین سرمایه ها برای اقدام به بارداری روحیه ی محکم ، امیدوار ، مثبت و با نشاط است .
در مورد کیت تخمک گذاری لینک زیر را مطالعه فرمایید .
http://www.firooz.com/modules.php?name= ... topic&t=79
و اما کلومیفن که تجویز آن توسط متخصص زنان صورت می گیرد :
نام اصلی این دارو ،" کلومیفن سیترات" و یکی دیگر از نام های آن "کلومید" است که به صورت قرص های 50 میلی گرمی عرضه می شود .کلومیفن ، داروی محرک تخمک گذاری است و در زنانی که به هرعلت تخمک گذاری ندارند مانند تنبلی تخمدان و ... به تنهایی یا همراه با داروهای دیگر تجویز می شود .قبل از آن ممکن است متخصص زنان آزمایشاتی را برای تشخیص طبیعی بودن سطح استروژن سرم ، FSH یا هورمون تحریک کننده فولیکول ، پرولاکتین و TSH (جهت تشخیص کم کاری تیروئید) درخواست کند و در صورت نرمال بودن این موارد تجویز کلومیفن را آغاز کند .
شروع مصرف از روز 5 قاعدگی به مدت 5 روز (روزی یک قرص ) می باشد . در صورتی که تخمک گذاری در ماه اول رخ نداد ، ماه دوم به همان صورت ولی تعداد قرص دو تا می شود و اگر باز هم نشد ، ماه سوم به همان صورت ولی روز 3 قرص تجویز می شود .
توصیه می شود بین روزهای 3 تا 8 بعد از قطع قرص ، زوجین به صورت منظم برای بارداری اقدام کنند . یعنی فرد روز 5 تا 9 قرص را مصرف کرده و سپس روز 12 تا 17 سیکل ، اقدام می کند.
برای تشخیص تخمک گذاری می توان از کیت های تخمک گذاری ، درجه حرارت بدن و به صورت دقیق تر از سونو گرافی استفاده کرد .
این دارو بیشتر از 6 ماه تجویز نمی شود .در صورتی که تخمک گذاری با این روش رخ ندهد از داروهای دیگر استفاده می شود .
 کارشناس مامایی

سلام و با تشکر از اینکه مثل همیشه دقیق و کامل جواب دادین :wink:
یه سوالی خیلی وقت که ذهن من را مشغول کرده ؟! احساس من اینه که این داروهای تحریک کننده مثل همین کلومیفن یا مت فورمین (که من مصرف میکردم ) میتوا نند عاملی برای ایجاد تخمک پوچ باشه . نمی دونم آیا این درست؟ :roll:
در بارداری پوچ چند درصد ممکن عامل ، اسپرم ضعیف مرد باشه؟
باز هم گل نرگس عزیز و مهربون ازت ممنون ام
با خودم فکر میکردم اگه انشا اله بار دار شدم دلم میخواد اول همه این خبر خوش به شما بدم :o
چون میدونم خیلی ازت سوال پرسیدم و خسته ات کردم :wink:
موفق باشی

سلام به شهرزاد عزیزم
در محیط مجازی آن چه انسان را دل گرم می کند، باز خورد هایی است که از جانب کاربران دریافت می شود ...
در منابع علمی گفته می شود که میزان سقط خود به خود در اثر مصرف کلومیفن افزایش نمی یابد . در عین حال یکی از علل حاملگی خارج از رحمی ، داروهای محرک تخمک گذاری است . مسئله ای که شما تصور می کنید ،حدس من نیز هست ...کما این که در همین سایت بارها به دوستانی بر خوردیم که با مصرف داروهای نام برده باردار شده اند اما پس از آن دچار حاملگی پوچ ... شده اند . اما این مسئله بایستی توسط یک تحقیق علمی ثابت شود و روی حدس و گمان ، نمی توان آمار داد .
یکی از علل بارداری پوچ کیفیت پایین اسپرم است اما عدد مشخصی برای آن ذکر نشده و شاید هم من پیدا نکردم .
به هر صورت من هم امیدوارم هر چه زودتر ، به راحتی باردار شده و دوران بارداری را با آرامش و آسایش طی کنید .
 کارشناس مامایی

سلام گل نرگس عزیزم
امیدوارم خوب و سلامت باشی و از سوالات خسته نشده باشی
من فکر میکنم متناسب با حرفه ی شما این سوال من رو راحت جواب میدین
میخوام بپرسم تا حالا چند در صد از خانم هایی که شما باهاشون برخورد داشتید و حاملگی پوچ رو یه بار تجربه کردند دفعه بعدی حاملگی سالم و موفقی داشتند :?:
مرسی
ملتمس دعا

سلام خانمی
در مقالات ذکر میشه " اکثر خانم هایی که یک بار بارداری پوچ را تجربه کرده اند ، بارداری بعدی را با موفقیت می گذرانند " و واقعیت اینه که تجربه ی من هم همین بوده .به عبارتی دیگر عدد دقیقی ندارم ؛ اما اغلب افرادی که دیدم حاملگی پوچ داشتند ، بارداری های بعدیشون موفق بوده .
 کارشناس مامایی

سلام به گل نرگس عزیزم که مثل اسمش خیلی گل :)
مرسی از جوابت در شرایط من و مثل من ها حرف های شما مثل مرهم و آرام بخش
از اینکه اطلاعات خودت رو در اختیار ما میگذاری ازت ممنون
شما میدونی به غیر از مصرف دارو چه حوری میشه تخمدان های تنبل رو فعال کرد ؟
در ضمن این کیت های تخمک گذاری رو از کجا باید خرید؟
من در اصفهان هستم
مرسی
طاعات و عبادات تون هم قبول
ما رو هم دعا کنید . :oops:

سلام عزیزم ، لطف دارید .
کاهش وزن البته در صورتی که فرد چاق باشد ( BMI بیشتر از 27 ) به طور اساسی عملکرد غدد درون ریز ، میزان تخمک گذاری و نتیجه حاملگی را بهبود می بخشد .جهت کاهش وزن بهتر است از رژیم های کم کالری تحت نظر کارشناس تغذیه ، استفاده شود .
از طرفی ،اضافه وزن ناشي از افزايش بافت چربي، حساسيت سلول هاي بدن به هورمون انسولين را كم مي كند و باعث مقاومت نسبت به انسولین و بالا رفتن سطح این هورمون می شود . افزایش انسولین نیز باعث افزایش هورمون های مردانه و تنبلی تخمدان خواهد شد . ورزش علاوه بر کاهش وزن ، باعث افزایش حساسیت بدن نسبت به انسولین می شود . البته همه ی این ها بایستی تحت نظر متخصص زنان باشد .
کیت تخمک گذاری را می توان از داروخانه ها تهیه کرد . در عین حال لینک زیر فروشگاه اینترنتی هم دارد . می تانید با این جا تماس گرفته و آدرس مرکز پخش در اصفهان را بپرسید و یا یکسره به خود سایت سفارش بدهید .
http://fasshop.com/
 کارشناس مامایی
ارسال پست

بازگشت به “حاملگی پوچ ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان