ایست قلبی جنین در رحم

با سلام و خسته نباشید
من تو هفته 18 واسه سونو انومالی رفتم و اونجا گفتن که قلب جنین یه هفتست از کار افتاده..درصورتی که ازمایشات غربالگریم نرمال بود و ظاهرا مشکلی نبود..
بعد از چند روز بستری در بیمارستان جنین دفع نشد و مجبور شدم به اتاق عمل برم واسه کورتاژ که توی اتاق عمل دکتر گفتن کورتاژ امکانپذیر نیست و باید سزارین بشم و حین سزارین دکتر متوجه شدن که رحمم دوشاخه و یک شاخ بسته هست و به سرویکس راه نداره وجنین هم توی همون شاخ بوده واسه همین دفع نشده..
دکتر گفتن این شاخ بسته رو برداشتن یا کورش کردن که دوباره این اتفاق نیفته
حالا سوال من اینه علت مرگ جنین همین دوشاخ بودن رحمم بوده؟؟ یعنی بخاطر کمبود جا خفه شده؟؟ (چیزی که دکترم احتمال دادن)
و یه سوال دیگه اینکه عملکرد دکترم درست بوده؟ من خیلی نگران اینم که دکتر کار درستی انجام دادن که یه شاخ رحم رو برداشتن یعنی نمیشد از طریق روش دیگه ای مشکل رحمم برطرف میشد ؟؟
یعنی الان رحم من کوچکتر شده؟
و یه سوال دیگه داشتم بارداری با رحم دوشاخ فقط در یک شاخ اتفاق میفته؟ یعنی این شاخی که برداشته شده نیازی بهش نبوده؟ من خیلی نگرانم بابت بارداری بعدی و اصلا نمیخوام دوباره این اتفاق واسم پیش بیاد باتوجه به اینکه سزارین شدم و فرصت کمتری واسه بچه دارشدن دارم
دقیقا این مشکل واسه یکی از نزدیکان ماهم پیش اومده که ایشون بارداری رو با موفقیت گذروندن
حالا احتمال موفق بودن بارداری با این مشکل رحم در من چقدر هست ممنون میشم پاسخ بدین

Re: ایست قلبی جنین در رحم

سلام
بله عزیزم
رحم دو شاخ هم می تواند در پروسه باردار شدن مشکل ایجاد کند هم وقتی خود بارداری رخ داد مانع شود
گاهی هم هیچ عارضه ای ندارد
بستگی به نوعش دارد
دقیقا نمی دانم چه اقدام جراحی انجام دادند براتون
گاهی تیغه ی بین دو شاخ را بر می دارند گاهی نه...
در هر صورت اگر رحم شما الان یک پارچه است دیگر مشکل دو شاخ را نخواهید داشت ان شا الله
سایز فعلی رحمتون هم که آیا کوچک تر از حد حداقل شده یا خیر با سونو هم رویت می شود
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان