Re: سقط

سلام نه عزیزم خطرناک نیست. نگران نباشید.
به یکی از مراکز سقط راجعه مراجعه کنید .
چون تخصصی کار می کنند از هر فاکتور جدیدی هم که موثر شناخته شوند و ... انشالله غافل نمی شوند.
آزمایشات انعقادی و ویروسی و ...
عکس رنگی از رحم

كارشناس مامايي فيروز

سلام. من هفته 4 یا 5 بارداری ام که سونو واژینال انجام دادم گفتن جنین رشد نداشته و مرده. الان سه روزه که فهمیدم و همش یه درد خفیف تو دلمه و دکترم تا شنبه نیست. الان حس میکنم تپش قلب دارم. کسی میدونه تو این سن جنین کورتاژ میکنن یا با قرص و دارو رفع میشه؟ چه دارهایی بخورم چون شنیدم طبیعی هم میشه دفع بشه. میشه کمکم کنین بچه اولم بوده و اطلاعات ندارم

سلام در ۶ هفتگی قرص سایتوتک مصرف کردم و جنین مرده و خونریزی کمی داشتم الان ۸ روزه گلشته خونریزیم قطع شده و جنین دفع نشده چه باید کنم از کورتاژ میترسم لطفا راهنماییم کنین دکتر ها اصلا کمک نمیکنن و فقط میگن کورتاژ

سلام.ببخشید من تاریخ اولین روز آخرین پریودیم 9 بهمن بوده تاریخ 18 فروردین9 هفته باردار بودم که به دلیل لکه بینی دکتر رفتم که سونوی اورژانس نوشت در سونو اورژانس گفت که جنین ضربان قلب نداره و سن حاملگی رو 7 هفته و 5 روز زده و crl=14/2mm .دکتر برای اطمینان سونو واژینال دو روز بعد یعنی 20 فروردین نوشت که به مرکز سونوگرافی دیگه ای که تو شهرمون معروف بود رفتم و انجام دادم که در سونوی واژینال نیز نوشت که جنین علایم حیاتی و ضربان قلب ندارد و سن حاملگی رو 8 هفته و crl=15mm.که درنهایت دکتر گفت باید سقط بشه که 21 فروردین قرص ها رو مصرف کردم و سقط شد.لازم به ذکر است که سونوی اول بارداری رو تاریخ 26 اسفند انجام دادم که در ان سونو ضربان قلب جنین رو 99 تا نشون داد و crl=3mm و سن حاملگی رو 5 هفته و 6 روز.ولی الان دوباره سونوگرافی ها رو میبینم برام این سوال پیش اومده که شاید اگه یه فته دیگه صبر میکردن و سقط رو انجام نمیدادم شاید مطمئن تر میشدم که جنین واقعا در رحم مرده است.باتوجه به اینکه در دو سونوی اخر crlو سن حاملگی باهم یخورده متفاوته و اینکه سونوی واژینال چند درصد احتمال درست بودنش مطمئنه به عدم وجود ضربان قلب.من هر سه سونوگرافی رو جاهای متفاوت رفتم.میشه بگید با این اطلاعات واقعا جنین در رحم مرده بود؟الان خیلی ناراحتم که کارم درست بوده یا نه برای اینکه زود تصمیم گرفتم برای سقط یا نه؟

مرسی از پاسختون ولی ببخشید یعنی باتوجه به سن حاملگی این احتمال وجود نداره مثلا قلبش کاملا تشکیل نشده بود و اگر یکی دو هفته دیگه صبر میکردم ممکن بود ضربان قلب می داشت.و یا اینکه سونوی اول که اسفندماه انجام داده بود تو تشخیص اشتباه گفته بود
نمیدونم احساس میکنم عجولانه تصمیم گرفتم و الان بعد چند روز هزار فکر و خیال اونده به سرم.باتوجه به اینکه حاملگی اولم بوده

سلام دوست عزيز
شك و ترديد رو كنار بگذاريد .قلب جنين معمولا تا هفته هفتم تشكيل ميشود .معمولا دو سونوي پشت سرهم احتمال اشتباه كمتري دارد وقطعا باقي ماندن جنين مرده در داخل رحم مشكلات عديده اي براي شما ايجاد ميكرد.
كارشناس مامايي فيروز

سقط

سلام من دو هفته پیش سونو واژینال انجام دادم دکتر گفت شش هفته و قلب داشتم امروز بعد از دو هفته مجددا سونو داشتم ولی متاسفانه جنین دیده نشد وقرار شد کورتاژ کنم .این سومین باره که سقط میکنم میخواستم راهنمایی کنید ایا احتمال داره یه هفته دیگه جنین دیده بشه .در ضمن من در هلند ساکن هستم ممنون.
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان