سقط

سلام
من تازه عضو شدم، مشکلی برام پیش اومده لطفاً راهنمایی کنید، من باردار بودم، ۱۰روز پیش دچار خونریزی شدم البته یک روز بود و بعدش کم شد اما دوباره بعداز ۵روز دچار خونریزی شدیدی شدم و یه چیزهایی خارج شد امروز رفتم سونو که نشون داده یک ساک حاملگی دفورمه به اندازه ۶*۸ م.م داخل رحم دیده میشه. آیا نیاز به کوتاژ هست یا با دارو دفع میشه. :(

Re: سقط

سلام
حتما باید به درمانگرتون مراجعه کنید عزیزم
کورتاژکه خیر. فقط دارو تجویز می شود(آنهم اگر نظرشان این نباشد که با پریود بعدی دفع شود) قرص آهن هم فراموش نشود
اگر علائم عفونت دارید آنتی بیوتیک هم تجویز می شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشيد من١ازدواج ناموفق داشتم بمدت٤سال زندگي كردم من بچه ميخواستم اما اون اقا مريضي واريكسل داشت الان٢سال ازدواج مجدد داشتم ٧ماهه اقدام به بارداري كردم كلي ازمايش ازمن و شوهرم گرفتن همه چي نرمال بود با امپول قرص تو ١ماه من باردار نشدم خوانواده شوهرم يه خانمي و ميشناسن كه ميگن خيليا رفتن پيشش باردار شدم خلاصه من رفتم پيششون و روي شكمم بادكش انداخت و من همون ماه باردار شدم دكتر گفت5 هفتمه اما چندروز بعدش من كمي پياده روي كردم و شبش لك قهوه اي ديدم خلاصه بچم خودبخودي سقط شد و من خيلي افسرده شدم الان سؤال من اينه كه من قبل بارداري زمان پريودم ٢٢ بودو منظم من٣٠ سقط كردم و بمدت٧ روز مثل پريود خونريزي داشتم و بعد اون هيچ جلوگيري نداشتيم سؤال من اينه أيا اين ٢٢ بايد پريود ميشدم؟ يا تا٣٠ كه سقط شد صبركنم! أيا من باردارم چون كمي عوارضش هست مثل تيركشيدن سينه و كمردردو كمي خستگي؟ ممنون ميشم زود جواب من و بدين كه از گيجي دربيام

سلام.
من 23 دی اخرین پریودم بوده.
23 بهمن ازمایش خون دادم و مثبت بود.
سونو اول رو انجام دادم و گفت فقط ساک مشاهده شده 7میلیمتر بود و سن بارداریم هم کمتر زد و گفت دوهفته دیگه سونو رو تکرار کن برای جنین و قلب.
دوهفته بعد که تکرار کردم که میشد 6هفته و 5روزم اما گفت ساک فقط هست که رشد کمی داشته 12 میلیمتر شده و جنین و قلب رویت نمیشه .پس جنین رشد نداشته باید سقط بشه.
البته بگم که پریودهای خیلی نامنظمی داشتم
ودر طول بارداری لکه بینی داستم که هی بیشتر میشد و خونریزی کم هم داشتم و شیاف میزدم که تاثیر زیادی نداست.
حالا میشه بگید دیگه امیدی به رشد جنین نداشته باشم خیلی ناراحتم.
احتمال داره جنین در هفته 9 دیده بشه
؟؟؟

Saraasadi70 نوشته شده:سلام خسته نباشيد من١ازدواج ناموفق داشتم بمدت٤سال زندگي كردم من بچه ميخواستم اما اون اقا مريضي واريكسل داشت الان٢سال ازدواج مجدد داشتم ٧ماهه اقدام به بارداري كردم كلي ازمايش ازمن و شوهرم گرفتن همه چي نرمال بود با امپول قرص تو ١ماه من باردار نشدم خوانواده شوهرم يه خانمي و ميشناسن كه ميگن خيليا رفتن پيشش باردار شدم خلاصه من رفتم پيششون و روي شكمم بادكش انداخت و من همون ماه باردار شدم دكتر گفت5 هفتمه اما چندروز بعدش من كمي پياده روي كردم و شبش لك قهوه اي ديدم خلاصه بچم خودبخودي سقط شد و من خيلي افسرده شدم الان سؤال من اينه كه من قبل بارداري زمان پريودم ٢٢ بودو منظم من٣٠ سقط كردم و بمدت٧ روز مثل پريود خونريزي داشتم و بعد اون هيچ جلوگيري نداشتيم سؤال من اينه أيا اين ٢٢ بايد پريود ميشدم؟ يا تا٣٠ كه سقط شد صبركنم! أيا من باردارم چون كمي عوارضش هست مثل تيركشيدن سينه و كمردردو كمي خستگي؟ ممنون ميشم زود جواب من و بدين كه از گيجي دربيام
سلام عزیزم
یک سونو حتما برای بررسی رحم و مطمئن شدن از تخلیه کامل محصولات حاملگی داشته باشید
تا 3 سیکل پریود پیشگیری کنید تا رحمتون آماده شود و مجدد سقط و ... نداشته باشید انشالله(کاندوم هم روش مناسبی ست)
برای محاسبه سیکل باید اولین پریودتون رخ بدهد تا ازاون به بعد محاسبه کنیم.پریود قبلی و خون سقط هم حساب نمی شود
كارشناس مامايي فيروز

32650shadi نوشته شده:سلام.
من 23 دی اخرین پریودم بوده.
23 بهمن ازمایش خون دادم و مثبت بود.
سونو اول رو انجام دادم و گفت فقط ساک مشاهده شده 7میلیمتر بود و سن بارداریم هم کمتر زد و گفت دوهفته دیگه سونو رو تکرار کن برای جنین و قلب.
دوهفته بعد که تکرار کردم که میشد 6هفته و 5روزم اما گفت ساک فقط هست که رشد کمی داشته 12 میلیمتر شده و جنین و قلب رویت نمیشه .پس جنین رشد نداشته باید سقط بشه.
البته بگم که پریودهای خیلی نامنظمی داشتم
ودر طول بارداری لکه بینی داستم که هی بیشتر میشد و خونریزی کم هم داشتم و شیاف میزدم که تاثیر زیادی نداست.
حالا میشه بگید دیگه امیدی به رشد جنین نداشته باشم خیلی ناراحتم.
احتمال داره جنین در هفته 9 دیده بشه
؟؟؟
سلام عزیزم
چون 23 بهمن آزمایش مثبت بوده پس قاعدتا باید 4 هفته داشته باشید اون زمان
پس تا الان 8 هفته را گذرانده اید و باید جنین و قلب در سونوتون رویت شود.
پس یک سونو جهت مطمئن شدن از اینکه سونوی اخیر اشتباه نبوده انجام شود و سپس تشخیص نهایی .
كارشناس مامايي فيروز

سلام
من دو روز پیش ب علت حاملگی پوچ توی هفته هفت با قرص در بیمارستان سقط کردم سونو دادم مختصر بقایای حاملگی هست الان هم خونریزی مثل پریودی و درد زیر شکم مثل پریودی دارم .نمیخوام کورتاژ بشم بررای دفع بقایای حاملگی باید چیکار کنم ؟ 

Arezoo* نوشته شده:سلام
من دو روز پیش ب علت حاملگی پوچ توی هفته هفت با قرص در بیمارستان سقط کردم سونو دادم مختصر بقایای حاملگی هست الان هم خونریزی مثل پریودی و درد زیر شکم مثل پریودی دارم .نمیخوام کورتاژ بشم بررای دفع بقایای حاملگی باید چیکار کنم ؟ 
سلام عزیزم
تحت تر متخصص حاذقی باشید
با قرص کمک می شود
گزینه آخر کورتاژ لست
كارشناس مامايي فيروز

سقط مکرر و کیست تخمدان

با سلام و خسته نباشید من دوتا سقط داشتم یکی چهارماه پیش یکی سه روز پیش اولی قلبش تشکیل شد اما هفته هفتم سقط شد و دومی پوچ بود و هفته هفتم سقط شد میخواستم ببینم حالا باید چکارکنم ازمایشهای سقط مکرر و هزینه هاش چطوریه مشکلم چطوری برطرف میشه چون میخوام واسه باردار شدن از الان پیگیری کنم تا دیگه اتفاق نیفته تا دیر نشده چون الان پیشتر از این که بعد از دوبار سقط از نظر جسمی حالم بد باشی از لحاظ روحی واقعا حالم خوب نیست سونوگرافی ترانس واژنال زحم و ضمائم رفتم برای بقایا در سونو شرایط رحم خوب بود اما تخمدان سمت راست یک ضایعه هتروژن و هایپواکو همراه با فوکوس های کوچک اکوژن درون تخمدان دیده شد ابعادش 20mm بود یک کیست کامپلکس یا اندومتریا تشخیص محتمل است سوالم این ایا این کیست خطرناکه احتیاج به درمان داره روی باروریم اثر میگذاره و ایا میتونه دلیل دو سقطم باشه ممنون
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان