سقط جنین ۱۹ هفته و کورتاژ

سلام وقتتون بخیر. من پونزده روز پیش جنینم رو به دلیل مشکل انسداد دیستال و نارسایی کلیوی سقط قانونی کردم، اول با استفاده از قرص و درد خیلی زیادی که داشتم جنین دفع شد، اما روز بعد با توجه به اینکه لخته خون در رحمم دیده شده بود پزشک تشخیص به کورتاژ دادن و کورتاژ شدم، الان که پونزده روز گذشته لکه و گاهی لخته های کوچیک متمایل به قهوه ای از بدنم میاد دلیلش چیه؟ من خیلی نگرانم که بعد کورتاژ عفونت نگیرم و یا بیماری مرتبط با دستگاه تناسلی نگیرم، چه مراقبت هایی بایدانجام بدم؟ و اینکه من بدنم ضعیف شده، گاهی سرگیجه دارم ، پاهام بی رمق هستن، دکتر بهم قرص آهن یا ویتامین ندادن، نیاز به مصرفشون هست؟ممنون اگه پاسخ بدین.

Re: سقط جنین ۱۹ هفته و کورتاژ

سلام
برای اطمینان از عدم عفونت: معاینه شوید
در صورت تب و داشتن ترشحات چرکی مراجعه داشته باشید.
اگر سونوی دال بر تخلیه کامل رحم نداشتید ، انجام دهید تا اگر مطمئن شدیم، با دارو کمک کنیم که دیواری ی رحمتون تقویت شده و ریزش نکند.
با توجه به علائمتون قرص آهن و فولیک اسید رو حتما مصرف کنید(درستش این است که آزمایشی داشته باشید تا از وضعیت کم خونی و .. مطلع شویم)
كارشناس مامايي فيروز

Re: سقط جنین ۱۹ هفته و کورتاژ

ممنون از پاسختون. تا چه مدت لکه بینی و این لخته ها طبیعی هستش؟ و اینکه رنگ این لخته ها تیره تر از رنگ طبیعی خونه آیا نشان دهنده ی مشکلی هستش؟ عذر میخوام یعنی امکانش هست که حتی بعد کورتاژ رحم تخلیه نشده باشه؟؟؟
در اینصورت چه کاری باید کرد؟؟
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان