سقط در هفته 10 و مشکلات بعد از آن

سلام من در هفته 10 بارداری سقط کردم با قرص سایتوتک.درد شدیدی نداشتم کیسه آب اول پاره شد بعد جنین افتاد بعد جفت بعدش حدود 10 تا لخته پشت سر هم و یک شکل همون شب خونریزی شدید بود ولی بعد از سرم و آمپول تقویتی که زدم کم کم بند اومد و الان که حدود 8 روز میگذره لکه بینی و ترشحات خونی دارم هنوز سونو ندادم.دو روز پیش هم چند تا لخته گوشتی ازم خارج شد.رابطه جنسی هم داشتم با همسرم که به نظرم کمک کرد به خروج یه لخته کوچیک دیگه.الان مشکلم فقط اینه که همش لکه بینی و ترشح خونی دارم و تحرک زیاد که میکنم درد پریودی دارم.به نظرتون سقط کامل انجام شده؟دارو باید مصرف کنم اگه سقط کامل هم انجام شده باشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید.میدونم باید سونو برم ولی الان وقت نمیکنم برم.لطفا از تجربیاتتون بگید متشکرم.

Re: سقط در هفته 10 و مشکلات بعد از آن

سلام
دوست عزیزم! نزدیکی در چنین شرایطی اصلاً نباید داشته باشید.
عفونت و ... بسیار محتمل است در چنین شرایطی و باید مراقب باشید. اگر تب و یا ترشحات عفونی هم داشتید ؛ باید به درمانگر بالینی مراجعه کنید.
تا هنگامی هم که سونو نداشته باشید تجویز داروی مجدد غیر معقول است . بستگی به جواب سونو دارد که چه باشد چه میزان باقی مانده و ...
كارشناس مامايي فيروز

سلام مجدد.و ممنون از پاسختون.یعنی با چیزایی که گفتم شما احتمالشو میدین که دفع کامل صورت نگرفته باشه؟من فقط میخوام بدونم علائم باقی موندن بقایا در رحم چطوریه.درد داره؟اگه باقی مونده باشه خودم متوجه میشم یا نه؟آخه الان مشکل خاصی ندارم فقط ترشح قهوه ای دارم.

نه لزومآً باقی ماندن بقایا از بی علامت گرفته تا داشتن علامتی مثل قطع نشدن خونریزی، یا علاماتی نظیر تب و ... متفاوت است.
البته برخی هم که دفع کامل کرده اند باز هم تا 2 هفته ممکن است لکه بینی داشته باشند. ولی خوب سونو کمک می کند که بفهمیم جزو کدام دسته هستید؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام روز بخیر.من سونو انجام دادم انروز.هنه چی نرمال بود ضخامت آندومتر 6 میلی متر هست و هیچ ضایعه ای مشاهده نشده اندازه تخمدانها هم نرمال بود.میخواستم بپرسم برای پاک شدن رحمم کار خاصی لازم نیست انجام بدم؟و این که ضخامت آندومترم طبیعیه از نظر شما؟هنوز ترشح و لکه بینی کمی دارم این مشکل نداره؟ممنون

سلام
خداروشکر. نه عزیزم اگر ترشح عفونی عم نداشته باشید که نگرانی از بابت رحم وجود ندارد.
لکه بینی تون هم می شود همان لکه بینی که برخی افراد حتی تا 1 ماه بعد از سقط دچارش هستند
دارو برای رفع این مشکل، مصرف می کنید؟
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان