سلام خانم کارشناس عزیز

خانم کارشناس من 24 سال سن دارم چهار ساله برای بچه اقدام کردم الان دوساله از یک باردار پوچ میگذره ولی باردار نشدم رفتم مرکز ناباروی از شوهرم آزمایش گرفتن سالم بود وخودمم سونو کردن گفتن فقط فولیکول هام ریزن برای من شش گنال اف ویکبسته لتروزول تجویز شد که در روز دوازده سیکلم فولیکولهام به 15و15و14 رسید ولی باردار نشدم تا دوباره سه تا گونال ویک بسته قرص بهم دادن وفولیکولهام به 20و19.5 رسید که آی یو آی شدم بازم باردار نشدم عمل لاپراسکوپی انجام دادن گفتن سالمم فقط یکی از لوله ها بسته بوده که باز شده وبه خاطر هزینه بالا دیگه نرفتم بعد حدود دوماه به تجویز دکتر دیگری کلومیفن ولتروزول را باهم مصرف کردم ولی بازهم باردار نشدم وحدود سه دوره ی هم هم کلومیفن وهم لتروزول مصرف کردم ولی تا ثیری نداشت باردار نشدم حالا یک آزمایش پرولاکتین دادم که رنج آن17.5 است نمی دونم خوبه یانه هنوز دکترم نیامده راستی من حدود یک ساله در قسمت چانه ام کمی موهایش زبر ضخیم شده وحدودا پنج ماهه در روز دوم وسوم پریدم رحمم تیر میکشه وتکه های مثل پوسته ازم خارج میشه بادرد شدید هنگام ادرار البته ببخشید ،وروز چهارم به بعد خوب میشه یک سونو انجام دادم گفت وضعیتت نرماله ضخامت رحمم 6میل بود وفقط فولیکول بالغ نداشتم در روز دوازدهم تورا خدا کمکم کنید بگید من چکار کنم مشکلم چیه ؟ممنون آیا این درسته که من آندومتریوز گرفتم ولی قبل پریدم دردی ندارمفقط کمی در ناحیه ی تخمدانم تیر میکشه ممنون

خدایا از تو معجزه میخواهم
معجزه ای بزرگ در حد خدابودنت
تو خود بهتر میدانی
معجزه ای که اشک شوقم را جاری کند…
نا امید نیستم …فقط دلتنگم…..

Re: سلام خانم کارشناس عزیز

علتتون برای شک به آندومتریوز چیست عزیزم؟!
وضعیت فولیکولهاتون که علی الحساب از تنبلی تخمدان گزارش می کند که باید همچنان محرک دریافت کنید تا تخمک گذاری انجام شود.البته با چک رویتن تخمدانها که تحریک بیش از حد هم نشود.اما تا وقتی این اتفاق نیافتد از نظر علمی نباید انتظار بارداری داشت
كارشناس مامايي فيروز

سلام ممنون از پاسختون من نمی دونستم علائم آندومتریوز چیه ولی حالا که رفتم دکتر وگفتم دوروز از پریدم درد دارم مثل اینکه رحمم زخم باشه وببخشید هنگام ادرار تیر میکشه ولی از روز چهارم به بعد خون ریزی کم ودرد هم تمام میشه گفتن ممکنه آندومتریوز باشه میخواستم بدونم آیا درسته چطور باید درمان بشه ممنون
ازبابت زحماتتان واقعا ممنونم
تو خود بهتر میدانی

درد زمان قاعدگی تون و درد زمان خروج ادرار از علائم آندومتریوز هستند .اما از آنجا که این علائم علل متفاوت دیگری هم می توانند داشته باشند چنانچه شک داریم باید با سونو لاپاراسکوپی تشیخص را رد یا تائید کنیم . نه فقط با همین دو علامت.
كارشناس مامايي فيروز

ممنون خانم کارشناس عزیز میشه لطفا در مورد سونو لاپراسکوپی برایم یکم توضیح بدهید آخه من یکسال پیش لاپراسکوپی وهیدروسکوپی شدم ولی چیزی نبود راستی دکتر گفت شاید تخمک گذاریم راه افتاده باشد که این دردها را دارم آیا امکانش هست برای این باشه ممنون
تو خود بهتر میدانی

درد یکطرفه اواسط سیکل می تواند به تخمک گذاری مربوط باشد.
البته خود دیسمنوره (درد زمان قاعدگی) هم، طبق برخی تحقیقات ، دردی ست که می تواند امید ما به سلامت سیکل و... را بیشتر کند.
لاپاراسکوپی هم از روشهایی ست که به تشیخص آندومتریوز کمک می کند .البته اگر پارسال انجام داده اید ممکن است توصیه به تکرار نشود.
تشخیص با درمانگر بالینی شماست.
كارشناس مامايي فيروز

سلاااام فاطمه جوووونم خوبی؟دلم برات یه ذره شده بود.همیشه میومدم اینجا سربزنم شاید از تو یا بقیه بچه ها خبری بگیرم.هیییییی روزگار یکسال گذشت.یکسال از اون روزایی که باشوق و ذوق میومدیم اینجا.چکار میکنی دختر؟منم هنوز ار خم یک کوچه ام.دلم گرفته.....اگه بچم مونده بود....اما خدای من و تو هم بزرگه...ایشالا ماهم حاجت روا میشیم....روزگار اینجوری نمیمونه....

متینا نوشته شده:سلاااام فاطمه جوووونم خوبی؟دلم برات یه ذره شده بود.همیشه میومدم اینجا سربزنم شاید از تو یا بقیه بچه ها خبری بگیرم.هیییییی روزگار یکسال گذشت.یکسال از اون روزایی که باشوق و ذوق میومدیم اینجا.چکار میکنی دختر؟منم هنوز ار خم یک کوچه ام.دلم گرفته.....اگه بچم مونده بود....اما خدای من و تو هم بزرگه...ایشالا ماهم حاجت روا میشیم....روزگار اینجوری نمیمونه....
سلام عزیزم منم همینطور دلم برای تو وهمه دوستان تنگ شده هیچی من که ناامید به زندگی ادامه میدم ولی خب همش میگم توکل برخدا خدا یزرگه ولی هرماه نا امید تراز ماه قبل منم دلم گرفته این ماه اینقدر گریه کردم که چشمام شده بود مثل یک بادام هیچی خواهر هنوز همون حال قبلم را دارم چرا خدا نگاهی به ما نمیکنه من که دیگه خسته شدم انشالله ماهم به زودی بارداری سالم پیدا کنیم تورا خدا شماهم برای من خیلی خیلی دعا کن ممنون که ازم یادی کردی :P
تو خود بهتر میدانی

KarshenaseMamaee نوشته شده:درد یکطرفه اواسط سیکل می تواند به تخمک گذاری مربوط باشد.
البته خود دیسمنوره (درد زمان قاعدگی) هم، طبق برخی تحقیقات ، دردی ست که می تواند امید ما به سلامت سیکل و... را بیشتر کند.
لاپاراسکوپی هم از روشهایی ست که به تشیخص آندومتریوز کمک می کند .البته اگر پارسال انجام داده اید ممکن است توصیه به تکرار نشود.
تشخیص با درمانگر بالینی شماست.
ممنون خانم کارشناس عزیز :P
تو خود بهتر میدانی
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 28 مهمان