مدت زمان طبیعی خونریزی بعد از سقط

سلام. وقتتون بخیر. من عضو تازه وارد هستم. امیدوارم بتونید راهنماییم کنید، خیلی نگرانم
من 26 سالمه و یک سقط جنین داشتم، در هفته 8. البته دکترم گفت اول با گشاد کردن دهانه رحم اقدام کنیم، تا انشالله کار به کورتاژ نکشه. خوشبختانه این کار جواب داد.
من روز 3 دی ماه این کار رو انجام دادم، تا یک هفته خونریزی شدید داشتم، و دو تا لخته خیلی بزرگ دفع کردم، بعد از حدود 10 روز شدت خونریزیم کمتر شد، اما لخته های کوچک هنوز میدیدم، اونم بعد از دو هفته کاملا تموم شد، اما خونریزی به شکل خفیف تر به رنگ صورتی روشن و گاهی قهوه ای با بوی مشابه زمان پریود، ادامه داشت. در چند روز بعد چند تا لخته بی رنگ و شفاف دیدم. اما بعد از دو هفته خونریزی نسبتا شدید و یک هفته خونریزی خفیف، باز هم خونریزی شدید و قرمز شروع شده. امروز که یکم بهمن ماهه تقریبا یک ماه گذشته از زمان سقط، اما هنوز خونریزی دارم، بدون لخته.
من خیلی نگرانم. باید چیکار کنم؟ آیا ممکنه خونریزی تازه همون قاعدگی باشه؟؟
در ضمن بجز کپسول آهن هیچ دارویی استفاده نمیکنم. لطفا راهنماییم کنید.

Re: مدت زمان طبیعی خونریزی بعد از سقط

سلام. ممنون نازنین جون.
جنین من ضربان قلب نداشت، اجازه سقط رو دادن. ولی چون من از شرایط بعد از کورتاژ خیلی میترسیدم، گفتم یه راه آسون تر رو انجام بدم.
چون یه کمر درد شدید عصبی و مزمن هم دارم، از تأثیر داروی بی حسی که میزنن، میترسیدم.

فروغ جون احتمالا بقایای ساک حاملگی مونده باشه.به نظر من برو پیش یه دکتر تا برات سونوگرافی بنویسه اون وقت میفهمی خونریزیت از بقایای ساک حاملگی هست یا نه.به نظر من بهترییییییین راهه.چون خودمم یه سقط داشتم اینطوری فهمیدم بقایا مونده و مجبور به کورتاژ شدم.
نه ماه انتظار،،،و یک عمر نگرانی،،،حس آزاد دخترانه را،،،به مهر مادری دادن،،،بزرگترین ایثار یک زن است..

فروغ نوشته شده:سلام. وقتتون بخیر. من عضو تازه وارد هستم. امیدوارم بتونید راهنماییم کنید، خیلی نگرانم
من 26 سالمه و یک سقط جنین داشتم، در هفته 8. البته دکترم گفت اول با گشاد کردن دهانه رحم اقدام کنیم، تا انشالله کار به کورتاژ نکشه. خوشبختانه این کار جواب داد.
من روز 3 دی ماه این کار رو انجام دادم، تا یک هفته خونریزی شدید داشتم، و دو تا لخته خیلی بزرگ دفع کردم، بعد از حدود 10 روز شدت خونریزیم کمتر شد، اما لخته های کوچک هنوز میدیدم، اونم بعد از دو هفته کاملا تموم شد، اما خونریزی به شکل خفیف تر به رنگ صورتی روشن و گاهی قهوه ای با بوی مشابه زمان پریود، ادامه داشت. در چند روز بعد چند تا لخته بی رنگ و شفاف دیدم. اما بعد از دو هفته خونریزی نسبتا شدید و یک هفته خونریزی خفیف، باز هم خونریزی شدید و قرمز شروع شده. امروز که یکم بهمن ماهه تقریبا یک ماه گذشته از زمان سقط، اما هنوز خونریزی دارم، بدون لخته.
من خیلی نگرانم. باید چیکار کنم؟ آیا ممکنه خونریزی تازه همون قاعدگی باشه؟؟
در ضمن بجز کپسول آهن هیچ دارویی استفاده نمیکنم. لطفا راهنماییم کنید.
سلام
دوست عزیزم در صورتی که آنتی بیوتیک دریافت نکردید حتماً از نظر عفونت هم باید پک شوید(خودش می تواند باعث طول کشنده شدن خونریزی شود)
از اون مهم تر سونو جهت اطمینان از تخلیه کامل رحم است.
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم از راهنماییتون.
آنتی بیوتیک مصرف نکردم. اما بعد از دو هفته اول، وقتی خونریزی خیلی کم بود، یه سونوی واژینال انجام دادم و دکترم گفت 90% دفع شده، و نیازی به کورتاژ نیست.
این دفعه که برم برای سونو باید سونو معمولی انجام بدم یا واژینال؟؟

سلام وقتتون بخیر، من ۲۲ سالمه و 27بهمن از طریق قرص میزوپروستول سقط داشتم.رفتم سونو و هیچ بقایایی باقی نمونده اما خونریزیم بند نمیاد.حتی ویتامین k زدم واسه خونریزی کمتر، دکترمم مترژن داده بود مصرف کردم،اما خونریزیم قطع و وصل میشه ولی ناگهانی شدید و لخته میاد ازم.خیلی نگرانم الان ۱۵ روز شده، اگه راهنماییم کنین ممنون میشم.

سلام وقتتون بخیر
من عضو جدید هستم ،ممنونم میشم کمکم کنید
من ۴۰ روز پیش سقط جنین داشتم که توی هفته ی هشتم قلبش جنینم ایست کرده بود و هفته ی دهم فهمیدم ،با قرص سقط کردم ،بارداری دومم بود ،تا دو هفته بعد خونریزی داشتم که بعد به صورت لکه بود بعد از ۲۰ روز سونو رفتم که مقداری بقایا مونده بود که دکترم گفت با اولین پریود دفع میشه،یک ماه و نیم دیگه سونو
بده ، ۴ روز بعد سونو به طور وحشتناکی پریود شدم که تقریبا ۱۲ روز طول کشید وبعد لکه مجدد و ترشحات زرد رنگ بدون بو و خارش تا امروز که مجدد خونریزیم شروع شده نمیدونم پریود شدم دوباره یا نه؟ ،خسته شدم دیگه ،لطفا بهم بگید چیکار کنم ،ممکنه هنوز بقایا مونده باشه هنوز یک ماه نشده که بخوام سونو برم .

سلام دوست عزیز
مجددا یک سونو انجام دهید احتمال وجود بقایا هست. در صورتیکه بقایایی وجود نداشته باشد مفنامیک اسید هر ٨ ساعت استفاده کنید به همراه فروس سولفات تا خونریزی قطع شود در صورت وجود بقایا به درمانگرتان مراجعه نمایید تا اقدامات لازم برای شما انجام شود
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان