Re: سقط در سه ماهه اول و مراقبت های بعد از سقط

سلام دوستان من ٣ ابان سقط عمد داشتم و الان كه ٢٣ ابان درگير خونريزي و سقط بودم اخرين سونوگرافيم اين بود كه -
جواب سونوگرافي ؛
صخامت اندومتر ١٣ ميليمتر(با نماي هتروژن) مشاهده ميشود كه واسكولاريته مختصر در جدار قدامي آندومتر ديده ميشود كه ميتواند مطرح كننده بقايا باشد ليكن سونوگرافي واژينال بعد از خونريزي كمك كننده است .
دكتر به من گفت ديگه قرص نخورم اين خودش دفع ميشه منظورم قرص سقط هست ... اما من امروز ٢٣ ابان خونريزيم قطع شد انقدر دكتر رفتم تو اين ٣-٤ هفته خسته شدم همش سونوگرافي ... لطفا از اطلاعات مفيدي كه داريد به منم بگيد كه من الان خونريزيم قطع شده اين تيكه چطوري دفع ميشه

سلام.من درشش هفته لک دیدم.وبامراجعه به پزشک شیاف استفاده کردم بااین حال بچه اومد پایین بعد از یک هفته رفتم سونو وباقی مانده 27 میلیمتری در رحمم دیده شد.دکتر 8 قرص زیر زبانی داد.با این حال بعد از دوروز خونریزیم کم شد ولکهای سیاه رنگ میبینم درد ندارم.نمیدونم دفع شده یا نه.تکرار سونو برای یک هفته بعد مصرف قرص نوشته برام.چیکار کنم که کامل دفع بشه کورتاژ نخام.لطفا راهنماییم کنید.

سلام دوست عزیز
میتوانید از داروهای گیاهی قاعده آور مثل زعفران و... استفاده کنید و منتظر جواب سونوگرافی بمانید با این تعداد دارویی که استفاده نموده اید احتمالا نیازی به کورتاژ نخواهد بود
كارشناس مامايي فيروز

سلام
من در هفته ٦ بارداري با قرص سايتوتك اقدام به سقط كردم
٣ يا ٤ ساعت بعد از مصرف قرصا درد شديد داشتم و افتادم به خونريزي ولي صبح كه پا شدم ديگه درد نداشتم الان كه ٤ روز از مصرف قرصا ميگذره يه دفعه خونريزيم بيشتر شد و كمر درد خفيفي ( در حد دوران پريودي كمر درد دارم) دارم
ميترسم سقطم ناقص باشه لطفا راهنماييم كنيد

سلام
من ۵روز پیش تحت نظر پزشک به علت نداشتن ضربان قلب جنین با قرص سقط داشتم
امروز سونوگرافی بقایا دادم که متاسفانه ظاهرا مقداری باقی مانده
شرح دقیق سونوگرافی :
رحم با ابعاد۸۳*۵۳و اکوژنیسیته نرمال مشاهده میشود
اندومتر دارای نمای هتروژن فلوی عروقی معادل میومتر و ضخامت ۱۲میلیمتر میباشد
یافته ها به نفع بقایا بارداری گرید دو میباشد
ساک حاملگی در کاویته رحم مشاهده نشد
تخمدان سمت چپ با ابعاد ۱۶*۳۲تخمدان راست با ابعاد ۲۴*۳۷مشاهده میشود
کورپوس لوتئوم به ابعاد ۲۲*۲۲ در تخمدان راست مشاهده میشود
ضایعه فضا گیر solidیاcysticپاتولوژی در تخمدان ها دیده نشد
مایع آزاد مختصر در لگن مشهود است
ممکنه برام تفسیر کنید

سلام دوست عزیز
بافت آندومتر رحم بدلیل انجام سقط پرخون و غیریکنواخت است و بقایایی از بارداری در رحم باقی مانذه و لازم است پزشکتان را مطلع نمایید تا در جهت دفع آن داروهای مورد نیاز را تجویز نمایند.کیست کورپوس لوتئوم کیست جامد تخمدانی مخصوص دوران بارداری است که تحت تاثیر هورمونهای مترشحه از جفت بوجود می آید ومعمولا بعد از سقط یا زایمان خود بخود از بین می رود.مایع آزاد داخل لگن هم بطور طبیعی در حاملگی و سقط دیده میشود گاهی نیز در موارد عفونت لگنی دیده میشود که نیاز به درمان با ٱنتی بیوتیک پیدا میکند.بقیه موارد ذکر شده طبیعی میباشد
كارشناس مامايي فيروز

سلام عزیزان. منم مثل شما درگیر این مشکلات بودم. بعد از سقط جنین کامل دفع نشده بود.
تو این لینک توضیحاتی هست که ممکنه به درد شما هم بخوره.
ان شاالله کسی تجربه سقط تلخ نداشته باشه
https://laklak.me/questions/55056/%D9%8 ... 9%82%D8%B7

KarshenaseMamaee نوشته شده:
یک‌شنبه 21 آبان 1396, 10:50 am
طبق تجویز درمانگرتون باید دارو مصرف کنید عزیزم
و من حق توصیه به قطع یا تغییر دارو را ندارم
مگر اینکه سونویی دال بر تخلیه رحم می داشتید
برای افرادی که تجربه سقط دارند، این سوال پیش میاد که چگونه بقایای جنین سقط شده را دفع کنیم.
 این دو مورد رو هم انجام بده:
برای دفع بقایا بدون کورتاژ چه باید کرد؟

سلام وقتتون بخیر من قبل ازعید بارداربودم امافهمیدم ک سقط شده بعد اواسط عیدرفتم سونو گف سقط شده جنین اما۱سانت ازش باقی مونده من این ماه سروقتم پریودشدم بعد همزمان داروهای گیاهی خوردم ک اون ۱سانت هم سقط شه بعدتوپریودیم تیکه های ریز لخته میومدبیرون
حالاالان بی بی چک زدم خط دوم خیلی خیلی محوهست ب سختی دیده میشه ینی اون ۱سانت دفع نشده؟؟

سلام دوست عزیز
بقایای جنین وجفت در این حد و اندازه قادر به ترشح هورمون بتا نیست اگر نتیجه بتا در دوسه دقیق اول انجام تست، مثبت شده شما باید هرچه سریعتر برای رد امکان حاملگی مجدد یا مشکلاتی مثل مول هیداتیفرم آزمایش بتا انجام دهید
كارشناس مامايي فيروز

سلام من در ۲۱ اذر بدلیل بارداری پوچ بستری شدم و۱۰ قرص میزوپروستول مصرف کردم و ۲۳ اذر سونو دادم و گفتن که ساک حاملگی سر جاش هست و با رضایت شخصی مرخص شدم و تو خونه خونریزی کمی داشتم و بعد یه هفته خونریزی تبدیل به لکه بینی شد و گاهی اوقات لخته های کوچیک دفع میشد و ۱۷ دی سونو کردم که گفت بقایای حاملگی حاوی واسکولاریته (گرید۱) به ابعاد 14*43 میلی متر در کاویته اندومتر دیده میشود،بنظرتون نیاز به کورتاژ هست یا اینکه دفع میشه؟
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان