مرگ جنین در هفته هشتم

سلام.من تازه با این سایت آشنا شدم و چقدر دیر ...
من30 سال سن دارم و هفته هشتم بارداری هستم.هفته هفتم ضربان قلب جنینم شنیده شد.و دکتر گفت همه چیز خوبه.از اول حاملگی ویار شدید نداشتم.اما این هفته ناگهان احساس کردم آن مقدار کم حالتهای ویارم و درد سینه ام و دردهای زیر دلم کم شده.رفتم سونو و معلوم شد قلب دیگر نمیزنه.حتی بین هفته 7تا 8 جنین حدود 7میلیمتر رشد کرده بود و 17 میلیمتر شده بود.حالا قراره با قرص میزو سقط کنم.اما از نظر روحی خیلی به هم ریخته ام.تحمل اینکه قلب هفته پیش میزده و الان دیگه نمیزنه برام خیلی سخته.
به نظر شما دلیل این اتفاق چی میتونه باشه؟ من هیچ کاری که بشه به این موضوع ربطش داد انجام ندادم.بار سنگین و استرس و نزدیکی و ....هیچ.
و ایا سقط یا دارو کافیه؟بهتر نیست که کار رو یکسره کنم و کورتاژ کنم؟

Re: مرگ جنین در هفته هشتم

سلام
از آشنایی با شما خوشبختم! و امیدوارم پستهای دیگر شما در مورد بارداری سالم بعدیتون باشه! هیچ نگران نباشید دوست عزیزم یک اتفاقِ متاسفانه رایج؛ مانند خیلی از زنان دیگر، برای شما هم افتاده ! با فاصله ی 3 ماه انشالله بدون وجود مشکل برای بارداری بعد اقدام می کنید و کودک سالمی رو به دنیا می آورید!
مطمئن باشید این قضیه هم به صلاح شما و نینی تون بوده! چقدر قشنگه که می دونیم خدا ما رو بیشتر از خودمان دوست داره...این باعث می شه حسابی بهش اعتماد کنیم...برای کورتاژ تخیله ای هم عجله نکنید سن بارداری تون کم بوده و راحت می شه یا دارو ختمش کرد. اما اگر ختم نشد باید سراغ کورتاژ رفت.
میتراجان! همدلی من رو بپذیرید و چنانچه کمک دیگری از دستم برمی آمد مطلعم کنید
كارشناس مامايي فيروز

بسیار ممنونم از راهنمایی و همدلیتون.این روزها بیشتر از هر چیزی به راهنمایی و همدلی دوستان مطلع نیاز دارم.
من جمعه سقط با میزو داشتم. اما متاسفانه بعد از سونوگرافی مشخص شد مقداری از بقایای حاملگی باقی مونده.قرار شد 1هفته قرص متیل ارگونوین مصرف کنم و اگر باز هم نشد کورتاژ انجام بشه.
تمام نگرانی من از بارداری آینده است. انگار این خطر در هر زمانی از حاملگی وجود داره.که جنین از دست بره. و اینکه سابقه سقط این چنینی احتمال سقط در آینده را هم بیشتر میکنه.لا اقل اگر حاملگی پوچ بود ،ربطی به احتمال سقط در آینده نداشت.اما انگار سقط بعد از تشکیل قلب نشان دهنده مشکلی است.
نمیدانم آیا باز هم تحمل اتفاق اینچنینی دارم یا نه.
به نظر شما با توجه به سن من که 30 ساله هستم،لازمه قبل از اقدام به بارداری بعدی آزمایش خاصی انجام بدهم؟
با تشکر فراوان از اینکه وقتتون را به پاسخ دادن اختصاص میدهید.

سلام
عزیزم نگران نباش
یکی از فامیلای ما بهمن ماه 90 سقط داشت با کورتاژ
پارسال باردار شد خدارو شکر هیچ مشکلی نداشت فروردین امسال زایمان کرد
خیلی از دوستان ما در همین سایت هستن که قبلا سقط داشتن خدارو شکر الان دوره بارداری سالمی رو سپری میکنن
اصلا نگران نباش فقط به حکمت خدا فکر کن و بسپار به اون بالایی
اون صلاح مون رو بهتر میدونه
یا رب دستانم را سوی تو می گیرم

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد

میترا نوشته شده:بسیار ممنونم از راهنمایی و همدلیتون.این روزها بیشتر از هر چیزی به راهنمایی و همدلی دوستان مطلع نیاز دارم.
من جمعه سقط با میزو داشتم. اما متاسفانه بعد از سونوگرافی مشخص شد مقداری از بقایای حاملگی باقی مونده.قرار شد 1هفته قرص متیل ارگونوین مصرف کنم و اگر باز هم نشد کورتاژ انجام بشه.
تمام نگرانی من از بارداری آینده است. انگار این خطر در هر زمانی از حاملگی وجود داره.که جنین از دست بره. و اینکه سابقه سقط این چنینی احتمال سقط در آینده را هم بیشتر میکنه.لا اقل اگر حاملگی پوچ بود ،ربطی به احتمال سقط در آینده نداشت.اما انگار سقط بعد از تشکیل قلب نشان دهنده مشکلی است.
نمیدانم آیا باز هم تحمل اتفاق اینچنینی دارم یا نه.
به نظر شما با توجه به سن من که 30 ساله هستم،لازمه قبل از اقدام به بارداری بعدی آزمایش خاصی انجام بدهم؟
با تشکر فراوان از اینکه وقتتون را به پاسخ دادن اختصاص میدهید.
سلام
از نظر علمی یکبار سقط نیازمند تست خاصی نیست فقط همان آزمایشات روتین پیش از بارداری بعد از 2 ماه اقدام نکردن باید انجام شود و اگر نرمال بود بعد 3 سیکل اقدام شروع شود. اما اگر خودتون بخواهید می توانید یک یدو فاکتور از عامل های سقط راجعه رو نیز در همون آزمایش از پزشکتون بخواهید که اضافه کنند:
pt , ptt.پروتئین cو s و ...
اما در مورد بعدی نگران نباشید همانطور که عرض کردم بسیار رایج است و اکثر مادران بارداری بعدی سالمی داشته اند.
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس محترم سلام.
من در هفته هشتم حاملگی دچار سقط فراموش شده بودم.با قرص زیر زبانی میزو سقط کردم.اما چون کامل نبود چند روز هم مترژن استفاده کردم و در نهایت مجبور به کورتاژ شدم.1هفته بعد از کورتاژ در جواب سونو معلوم شد که یک چیز پنج میلیمتری در رحمم باقی مونده که ممکنه ناشی از بقایای حاملگی باشه.
دکترم گفت صبر کن و احتمالا خودش دفع میشه.و من آنتی بیوتیکی که مصرف میکردم را تا ده روز ادامه دادم.
الان از روز مرگ جنینم حدود شش هفته و از تاریخ کورتاژم پنج هفته گذشته و من به جز لکه بینی های گاه و بیگاه در حد چند لکه کم رنگ قهوه ای چیزی ندیده ام.
به نظر شما من همچنان باید منتظر باشم؟ آیا بقایای حاملگی مشکل ساز نیستند؟

از شما کارشناس محترم و دوستانی که به من لطف داشتید ممنونم.
من چند روز پیش سونوگرافی انجام دادم و اثری از آن چیزی که باقی مانده بود،نبود.
کارشناس محترم، من آزمایش خونی انجام دادم.و برای 2هفته دیگه قرار دکتر دارم.از شما خواهش میکنم نگاهی به نتیجه آزمایش من بیاندازید.

Toxoplasma Ab Igm <3
C.M.V Ab Igm <8
Anti Cadiolipin Igm 5.4
anti Phspholipid Igm 4.1

باز هم از شما ممنونم به خاطر وقتی که میگذارید و پاسخهایی که میدهید.

ویروس سایتو مگال و انگل توکسوپلاسموز(معروف به انگل گربه) منفی ست عزیزم
آنتی کاردیولیپین و آ«تی فسفولیپید هم در موارد سقط راجعه سنجش می شود که البته برای تحلیلش داشتن رنج آزمایشگاه بررسی کننده الزامی ست.
كارشناس مامايي فيروز

سلام. منم سه ماهم تمام شده بود که رفتم سونو سلامت جنین. دکتر گفت جنین تا هفته هشتم بیشتر رشد نکرده و فقط قلبش یک هفته میزده. با کلی ناراحتی و گریه با قرص سقطش کردم. الان نه روز میگذره و من نی نی ندارم. بعد از اون سردردهای بدی میگیرم. نمیدونم چیکار کنم؟ لطفا بهم بگین بازم باید برم دکتر ؟ کار خاصی هست که باید انجام بدم یا کاری که نباید انجام بدم ؟

سلام
متاسفم از اتفاقی که براتون افتاده اما مطمئن باشید که با بارداری سالم دیگری دوباره برامون پست می گذارید...
در حال حاضر پیشگیری از بارداری (مطمئن) مصرف آهن(برای پیشگیری یا درمان کم خونی احتمال(شاید سردردتون از همین مساله باشد؛) و نیز مصرف اسید فولیک ! خانواده نباید فرموش کند که حمایت از سلامت جسمی و روحی مادر آینده در این روزها درمان اساسی ست!
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان