سقط در هفته 8 به علت مصرف فیناسترا

با سلام
اولین روز از آخرین قاعدگی من 21 بهمن 88 بود اما من پیش تا 3 اسفند پیش همسرم نبودم.از همان تاریخ 3 اسفند شروع به مصرف فیناستراید کردم به مدت 26 روز و از حاملگی خود بی خبر بودم.در تاریخ 24 فروردین 89 سونوگرافی سن حاملگی را 8هفته و 2روز تعیین کرد و دکتر گفت رشد جنین خوب بوده و ضربان قلب مشاهده می شود و طول rump 16 میلیمتر و GS نرمال است.اما پزشک متخصص زنان به من گفت که احتمال تاثیر بر روی جنسیت جنین به علت مصرف فیناستراید زیاد هست و دو پیشنهاد داد اینکه همان موقع سقط کنم یا اینکه یعد از 14 هفتگی یک سونو دیگر و در 5 ماهگی هم یک سونو خاص انجام دهم تا بیشتر معلوم شود ولی من به علت ترس از دوجنسی شدن جنین همان موقع با تزریق آمپول اقدام به سقط کردم.بعد از پایان خونریزی به سونوگرافی مراجعه کردم و همه چیز نرمال بود و چیزی در رحم باقی نمانده بود.من به کار خودم مطمن بودم اما الان کمی ناراحت هستم به نظر شما کار من درست بوده یا اینکه باید تا 5ماهگی صبر می کردم؟آیا مصرف 26 روز فیناستراید میتوانست خطری در جنین نگذاشته باشد؟
من با 3 پزشک مشورت کردم و 2تا از آنها سقط را پیشنهاد دادند و فقط یک نفر پیشنهاد کرد که تا 5ماهگی صبر کنم. نظر شما در این مورد چیست؟

سلام
دوست عزیزم نظر من رو که بخواهید به طور کل بااین مساله مخالفم؛ و بیشتر معتقدم که اینجور مواقع به قدرت و حکمت خدا اعتماد کنیم. چه بسا به راحتی قضیه فرق می کرد! اما الان دیگر در مرحله ی انتخاب نیستید پس آذر عزیزم صرفاً برای اطلاعاتی که خودتون خواسته بودید: بله امکان تاثیر روی جنسیت جنین با مصرف این دارو بوده است اما عوارض بیشتر در جنین پسر یافت می شود به این صورت که:
فیناستراید از طریق مهار تبدیل تستوسترون به دی هیدرو تستوسترون ممکن است باعث ایجاد اختلال در دستگاه تناسلی خارجی جنین پسر گردد.
اما زمانی که شما اقدام به سقط کردید حتی هنوز جنسیت هم معلوم نبوده است...
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 27 مهمان