Re: لطفا کمکم کنید...هفته هفتم و دیده نشدن جنین در سونو گرافی

Mori نوشته شده:سلام به دوستان
سونوگرافیواژینال انجام دادم گفت که ۶ هفته و پنج روزته.فقط ساک بارداری دیده شدو خبری،از کیسه زرده وضربان قلب نیست. به نظرتونتا هفته دیگه امکان تشکیلش هست؟
حتما باید بین 1 تا 2 هفته بعد تکرار شود.
آزمایش یا بی بی چک مثبت تون چه تاریخی بوده؟

كارشناس مامايي فيروز

ریسک متوسط برای داون و ریسک کم برای دو تریزومی دیگر داده شده
اما عزیزم طبق تجربه اصلا ارزش نگران شدن ندارد چون در اکثر موارد خطاست و غربالگری بعدی نرمال است اگر هم نباشد و نیفتی یا آمنیوسنتز انجام شود در آنها نرمال بودن گزارش می شود خلاصه فقط مادر در اکثر موارد نگرانی بیهوده را متحمل می شود
كارشناس مامايي فيروز

Mahnaz goli نوشته شده:نخير خانم دكتر بصورت طبيعي به دنيا اوردم اما آخرش جفت رو با سختي دراوردن كه خيلي عذاب ديدم يادم هست دكترم گفت برو رخصت هستي اما اگه بعد خون ريزيت زياد شد يعني بايد عمل كورتاژ بشي اما خداروشكر خونريزيم بعد دوهفته قطع شد
راه پیشگیرانه ای از سمت ما وجود ندارد
نگران نباشید
از عفونت پیشگیری شود و ...
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از راهنماييتون خانم دكتر
من ديشب با دكترم ملاقات داشتم كه باسونوي واژينال جنين رو ديدم اما گفت هنوز قلبش ممكنه ضعيف باشه و برام صداي قلبشو نذاشت گفت ماه بعدي اما گفت همه چيز اوكي هست،بخاطر تهوع و سوزش معدم و مشكل يبوست برام سه نوع دارو تجويز كرد به نظر شما اينجور داروها براي جنين خطرناك نيست؟از ديشب كه داروهارو استفاده ميكنم همش نگرانم
ببخشيد سرتون رو بدرد ميارم من سقطي كه داشتم مشخص نشد دليلش،فقط دكترا بهم گفتن كه مشكل كروموزمي نداشت حالا من كه به ذهنم فشار ميارم ٣مورد ممكنه باعث سقط شده باشه ١.من همون وقتاچاي زعفران خورده بودم در يك مهماني٢.يك روز حسابي حمام رو ضد عفوني كردم كه از استشمام زياد تاشب بوي مواد شوينده رو حس ميكردم و آخر اينكه بخاطر استفراغ شديد ٢شب بيمارستان بستري بودم و بهم هرلحظه سيرم وصل بود حالا من سر هرسه اين موارد مشكوكم و نميخوام خدا ناخواسته بازم پيش بياد.بازم ممنون كه وقت ميذاريد

سلام
عزیزم اصلا نمی شود مشخص کرد
اما علی الحساب به نظرم موارد 1 و 2 را(لااقل) از ذهنتون حذف کنید. در کل هم دیگر به آن بارداری فکر نکنید الان در وضعیت شیرین یک بارداری جدید هستید عزیزم!
داروهاتون رو بفرمائید تا ...
كارشناس مامايي فيروز

خانم دكتر من امروز خيلي هوس آش رشته كرده بودم كه فقط سبزي گشنيز و شويد پيداكردم و داخلش انداختم،به اندازه يك كاسه متوسط ازش خوردم حالا هرجا سرچ ميكنم نوشته گشنيز اصلا خوب نيست نعناع داغ هم كمي اضافه كرده بودم

سلام دوباره خدمت كارشناس عزيز
من از ديشب حس درد مبهمي در كمرم و زيردلم ناحيه استخوان عانه ولگنم دارم
هروز حتما چيزي هست كه من نگرانش باشم نميدونم چي پيش مياد بنظرشما طبيعيه؟
خانم دكتر ممنون ازدلگرمي شما كشور غريب خيلي سخته و تقريبا هيچكي براي همدردي نيست
من وارد هفته ١١شدم و تهوع و درد سينه دارم ازين بابت خاطرجمع هستم.
و يك سوال ديگه داشتم دكترم مولتي ويتاميني كه بهم داده حاوي اسيدفوليك هم هست و مقدارش ٤٠٠ميكروگرم هست و در كنارش اسيد فوليك جدا هم دادن و جمعا ميشه ٨٠٠ميكروگرم بنظرتون اين مقدار زياد نيست؟
اين سوالهارو بخاطري ميپرسم كه دكتراي اينجا احساس ميكنم كمي بي تفاوت هستن و وقتي اينجور سوالها ميپرسم كه واقعا حق يك مريض هست تعجب ميكنن و راحت ميگن نه مشكلي نداره

سلام
عزیزم زیاد نیست اینجا 1 میلی گرم هم می دهند.
دردهای مبهم زیر دل از بسیاری از مادران گزارش می شود اما اگر شدید و یا همراه لکه بینی و یا سونوی غیر معمول نباشد، مشکلی نیست
استراحت ممکن است در بهبودش موثر باشد
گاهی هم شیاف پروژسترون توصیه می شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام مجدد خدمت شما
خانم دكتر از وقتي باردارشدم چاي كم مينوشم مثلا روزي يك يا دوليوان امابعضي اوقات كه جايي مهمان باشم تا سه ليوان چاي سياه هم نوشيدم مثل امروز.
ايا اين مقدارمجاز است؟مشكلي پيش نمياد برام؟

سلام خانم دکتر
من تو شرایط سختی هستم ممنون میشم کمکم کنید
من ابتدای بارداری درد شدید داشتم که مشکوک به خارج رحم بود ولی سونوگرافی اول گفت داخل رحمه و دوتا هم ساک بارداری دیده میشه روزی که برای سونو رفتم بتا بالای 1500 بود مجبور شدم پزشکم رو تغییر بدم چهار روز بعد پزشک جدید مجددا سونو گرفت و گفت یه ساک بارداری داری و یک هماتوم خیلی ظریف و گفت باید برای اطمینان از رشد مجددا یک هفته بعد سونو بدی من مجدد این هفته سونو دادم و گفت هماتوم رفع شده اندازه ساک بارداری 17 میلیمتره و یک ساک بارداری با کیسه زرده و بدون فتال پل دیده میشه و تاکید داشت توی این هفته باید حتما جنین دیده می شد سن بارداری رو 6 هفته و 6 روز تخمین زد که من توی این تاریخ پریود بودم و 10 روز بعد این تاریخ اقدام برای بارداری کردم و تقریبا مطمئنم من الان هفته 7 نیستم چون دو پریود آخرم هم به فاصله 45 روز از هم بود شما چقدر فکر میکنید این بارداری پوچه؟ من اصلا خونریزی ندارم فقط حالت تهوع شدید دارم

سلام
اگر درست متوجه شده باشم حدود 11 روز پس از بتای 1500 تون سونوی اخیرتون رو دادید(طبق قرارداد مامایی حدود 6 هفته را حتما داشته اید و باید جنین رویت می شده)
به هر حال بعد از حدود 10 روز سونو تکرار شود تا تشخیص بگذاریم
در مورد سن هم : اگر گفته می شود در 5 هفته باید جنین رویت شود منظور گذشت 5 هفته از اولین روز آخرین قاعدگی ست نه لقاح!
یعنی اگر قرار داد را کنار بگذاریم و طبق محاسبه شما بشماریم انتظار داریم در 3 هفته بارداری جنین رویت شود نه 5 هفته.
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم دكتر ممنون از جوابهاتون
خانم دكتر من از اول بارداري خيلي ترشح زيادداشتم كه بصورت سفيدمايل به زرد و لزج بودن به دكترم گفتم ميگه مشكلي نداره اما بعضي اوقات ترشحاتم غليظ و پنيري ميشن منو خيلي نگران ميكنه حتي كه امروز بصورت يك توده بزرگ و سفيد بود نميدونم چيكار كنم تا حد توان بهداشت رو رعايت ميكنم ايا درماني خاصي داره ؟
ضمنا امروز آزمايش خون داشتم و قراره هفته بعد ٤شنبه براي سونوي غربالگري هفته ١٣ برم پيش دكتر ميخواستم بدونم اگه عفونت يا مشكل خاصي باشه ايا ازطريق همين ازمايش خون و ادرار قابل تشخيص هست؟
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان