زمان شروع پریود بعد از سقط

سلام من تو ماه قبل سقط خودبخودی داشتم
جنین 2 هفتش بود خونریزیم 10 روز طول کشیدو5 فروردین خونریزیم تموم شد سیکل های ماهانم هر ماه 20تم شروع میشد مشکلی که الن دارو اینکه نمی دونم پری باید 20تم شروع بشه یعنی مثل قبل از سقط یا باید از روز اخرین خونریزیه سقطم حساب کنم من هنوز پری نشدم میترسم به این زودی دوباره باردار بشم چون شنیدم بعد از سقط حد اقل 3 ماه باید برای بارداری صبر کرد اگه کسی میتونه کمک کنه ... :?:

دوست عزیز سلام
دیگر تاریخ قاعدگی پیش از سقطتون در نظر گرفته نمی شود بلکه باید از روز اتمام خونریزی پس از سقط محاسبه کنید.
بعد از سقط باید تحت مراقبت پزشکتون باشید و اگر هیچ سونویی نداشتید توصیه می کنم سونو جهت چک رحم و تخمدان ها هم انجام بدهید تا خیالتون راحت باشد.
از نظر تئوری:
" پس ازبازگشت یک سیکل قاعدگی عادی بعد از سقط، آمادگی باروری بر می گردد اما ، پیش بینی زمان بازگشت دوره قاعدگی طبیعی بعدی مشکل است.
با این حال به دنبال یک سقط جنین بدون عارضه و بدون خونریزی طول کشنده، اغلب زنانی که چرخه قاعدگی منظمی پیش ازسقط داشتند، بعد از 2-4 هفته تخمک گذاری داشته و ظرف مدت چهار تا شش هفته بعد از اتمام سقط جنین نیز، پریود می شوند."
در ضمن عزیزم با توجه به احتمال اینکه تخمک گذاری 2 هفته بعد از سقط برگردد و از اونجایی که حداقل فاصله زمانی برای بارداری بعد از سقط ، 3 ماه است؛ بنابراین برای جلوگیری از بارداری ، باید روش موثری بلافاصله پس از سقط شروع شود.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

Re: زمان شروع پریود بعد از سقط

سلام و خسته نباشید
من ۹ ابان ماه سقط جنین ۲ ماه داشتم و به مدت ۱۰ روز خونریزی داشتم و خونریزی من تا ۱۹ ابان طول کشید تا امروز که ۲۵ اذر هست پریود نشدم ۰ ازمایش خون هم دادم منفی بود، می خواستم بدانم بعد از سقط تاریخ پریود چطور محاسبه می شود؟ با تشکر

Re: زمان شروع پریود بعد از سقط

سلام چون نمی دانیم تخمک گذاری کی بوده پس ممکن است بارداری هم باشد اما برای تشخیص بی بی چک زود بوده.
اما کلا تا 6 هفته بعد از سقط ممکن است شروع پریود طول بکشد بعد از آن مراجعه داشته باشید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان