اولین پریود بعد از سقط

#1
با عرض سلام و خسته نباشید :
من هفته اخر بهمن با 5 روز تاخیر پریود و با انجام بیبی چک و ازمایش خون فهمیدم که باردارم . روز 4 اسفند یک اتفاق ناگوار برام افتاد ( توی زیر زمین مغازه سقوط کردم ) و از همون عصرش با لکه بینی و سپس خونریزی مواجه شدم . با توجه به آسیب شدیدی که به دنده ام خورده بود ، برایم استراحت د ر منزل تجویزشد و من در این مدت 4 روز خونریزی شدید داستم که تا دو روز دردنسبتا زیادی هم داشتم و بعدلکه بنی و دفع لخته بود که تا 7 فروردین طول کشید .
من معمولا سیکل پریودم 28 روزه بود .لازم به ذکر است که در اولین فرصتی که موفق به راه رفتن شدم ، پیش دکتر خانوادگیمون رفتم و برام یه سونو نوشت و توی سونو اعلام شد که اثری از حاملگی نیست . البته سونوی معمولی بود نه واژینال .
واقعیتش من کرج زندگی میکنم و دکتر زنانم تهرانه . با وجود اینکه خیلی بهتر شدم ولی درد دنده ام هنوز برطرف نشده و ترجیح میدم در صورت لزوم برم پیش دکترم . با وجود یه بچه 2 ساله و کار و.. یک کم سخته . خواستم ازتون بپرسم با توجه باینکه عملا من تازه 8 روزه که پاک پاک شدم ، تا کی باید منتظر پریودم بمونم ؟در واقع تا کی باید صبرکنم و بعدش اگر لازم شد برم پیش دکتر ؟


#2
سلام
از آشنایی با شما دوست عزیز خوشبختم!
متاسفم از اینکه این حادثه براتون پیش اومده، و خوشحالم که آقاپسر یا دخترکوچولوی 2 ساله ی کنارتون باعث بهترین دلگرمی برای شما می شود. انشالله که در زمانی که بهترین است، نینی بعدی هم به شما اضافه می شود... دوست عزیزم در جواب سوالتون باید بگم که:
" پس ازبازگشت یک سیکل قاعدگی عادی بعد از سقط، آمادگی باروری بر می گردد اما ، پیش بینی زمان بازگشت دوره قاعدگی طبیعی بعدی مشکل است.
با این حال به دنبال یک سقط جنین بدون عارضه و بدون خونریزی طول کشنده، اغلب زنانی که چرخه قاعدگی منظمی پیش ازسقط داشتند، بعد از 2-4 هفته تخمک گذاری داشته و ظرف مدت چهار تا شش هفته بعد از اتمام سقط جنین :!: نیز، پریود می شوند."
در ضمن عزیزم با توجه به احتمال اینکه تخمک گذاری 2 هفته بعد از سقط برگردد و از اونجایی که حداقل فاصله زمانی برای بارداری بعد از سقط ، 3 ماه است؛ بنابراین برای جلوگیری از بارداری ، باید روش موثری بلافاصله پس از سقط شروع شود.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

#3
سلام
دوست عزیز بابت حادثه براتون متاسفم.من یک ماه پس از روز اول خونریزی سقط پریود شدم.طبق نظر دکترم 4 تا 6 هفته ok است.حسابی استراحت کن و بدون در هر اتفاقی یک حکمتی است که حداقل به من در کمتر از یک هفته ثابت شد.

#4
با سلام خدمت شما .من در تاریخ 12 تیر ماه باید پریود میشدم که نشدمو 16 تیر فهمیدم که باردار هستم ولی متاسفانه از 17 تیر خونریزی من در حد کم شروع شد وحدود 26 و25 تیر ماه تمام شد.در این مدت مرتب تحت نظر بود وهر 48 ساعت تیتراژبتای من چک میشد وروز 31 تیر ماه مقدار تیتراژ1 شدو سونوی واژینال من هم نوشته بود که بقایای بارداری چیزی باقی نمانده وضخامت آندومتر هم 6 میلی متر است.در روز 12 مرداد من مقدار ترشحات قهوه ای داشتم.فردا همان روز هم به همین منوال .تمام شد تا دیروز که این ترشحات زیاد تر شد ولی به صورت تیره رنگ.من کمی نگران شدم که اول چرا این قدر زود پریود من شروع شد ودوم اینکه چرا به این صورت است مثل همیشه نیست.در ضمن در طول خونریزی سقطم هم مقدار خونریزی من بسیار کم بود فقط 1دو روز همه چی بصورت لخته های بزرگ دفع شد وکلا تمام شد.حالا نمیدانم که باید چکار کنم. :?:

#5
اگر این امکان برای شما وجود دارد و من نیاز به دکتر دارم به من یک دکتر خوب حاذق و دکتر ی که وقت کافی برای بیمارش بذارد را معرفی کنید با توجه به اینکه بارداری اول من خارج از رحم بود بارداری دوم به دلیل اینکه مشکل کروموزومی داشت مجبور به سقط شدم .این بارداری سوم من بود.

#6
من منتظر جوابم چون واقعا نگرانم نمیدونم که چم شده .خواهش میکنم که هر چه زودتر جواب بدید.از دیشبم دیگه هیچ لکه بینی نداشتم.لطفا زودتر جواب بدید

#7
سلام
دوست عزیزم!
به طور کل بعد از یک سقط تا سیکلها و الگوی خونریزی مانند قبل شود زمان می برد و ممکن است در این فاصله همه چیر متفاوت باشد.
از طرفی امکان اینکه تا 2 هفته پس از اتمام خونریزی سقط، تخمک گذاری رخ دهد و تا 4 هفته بعد هم قاعدگی بعدی زیاد است که اگر این حالت بوده باشید طبیعی ست.
اما خونریزی های مشکوک بعد از سقط را هم نباید نادیده بگیریم که ناشی از باقی ماندن باقایا باشد(البته اینکه سونوی شما نرمال بوده این احتمال را کمرنگ تر می کند)
با اینحال دوست عزیزم صلاح نیست که به شکل مجازی و غیر بالینی تشخیص بگذاریم که کدام یک از موارد بالاست؟ پس اقدام صحیح همان است که خودتان فرمودید یعنی با توجه به 2 بار بارداری ناموفق تحت نظر پزشک حاذق و با حوصله ای باشید.
چیزیکه خواستید رو در پیغام خصوصی براتون می گذارم.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

#8
ببخشید من یک سوال دیگر هم دارم .ممکنه باردار باشم .با توجه به اینکه من با کاندوم جلوگری داشتم و این لکه های قهوه ای مربوط به لانه گزینی باشد.

#9
دوست عزیزم همونطورکه قبلاً عرض کردم به طور کل بعد از یک سقط تا سیکلها و الگوی خونریزی مانند قبل شود زمان می برد و ممکن است در این فاصله همه چیر متفاوت باشد بنابرین نمی شود به طور قطع مشخص کرد که مربوط به چه می باشد.
اما از نظر علم یاین امکان وجوددارد که این لکه بینی ها به لانه گزینی هم مربوط باشد.
كارشناس مامايي فيروز

#10
با سلام خدمت شما .من مجدد 2 روز است که در گیر این لکه بینی ها شده ام .و مقدار کمی لکه های قهو ه ای دارم.در حد خیلی کم.هم نگرانم که چرا این طور شدم .هم در مورد نماز روزه ام دچار سردرگمی شده ام.نمیدانم که این لکه بینی ها از چیست. :(

#11
سلام بار قبل که جواب ندادی.ولی من بعد از 3 ورز که درگیر این لکه بین ها بودم تمام شد.البته خیلی کم بود خیلی کم.ولی من هنوز بعد از حدود 42 روز هنوز پریود نشدم.این لکه ها این قدر ک بود که اصلا به حساب پریود نمی امد.من الان نگرانم که چرا هنوز این پریود بدجنس نیومده.

#12
سلام رانای عزیز!
شما جواب پستهای قبلی تو رو که گرفتید پس اگر می بینید که پستی گذاشتید که جواب نگرفنید و پیغام منتظر باشید رو هم دریافت نکردید بدونید که سوالتون دیده نشده پس مطلعم کنید.
عزیزم بهنره پزشکتون رو مطلع کنید این وضعیت با توجه به ناخیر قاعدگی نیازمند بررسی ست.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

#14
دوست عزیزم مسلماً نظری که پزشک بالینی شما می دهند ارجح است پس خودتان رو نگران نکنید.مهم اینه که ایشون مطلع باشند حتماً تاا انتهای هفته رو به شما فرصت دادند تا تشخیص مطمئن تر گذاشته شود.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

Re: اولین پریود بعد از سقط

#15
سلام من امروز ده روزه که سقط داشتم تو هفته پنجم.متاسفانه دیشب نزدیکی بدون جلوگیری داشتم.میخواستم بدونم آیا امکان بار داری هست؟!نمیخوام این اتفاق بیفته.اگر هست چکار کنم که نشه؟!آخه دکترم گفته باید 3ماه صبر کنم
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 28 مهمان