سلام از آشنایی با شما خوشبختم!
دوست عزیز تشخیص قطعی به عهده ی درمانگر بالینی شماست به خصوص بعد از سقط باید تحت مراقبت پزشکتون باشید و اگر بعد از سقط هیچ سونویی نداشتید توصیه می کنم سونو جهت چک رحم و تخمدان ها هم انجام بدهید تا خیالتون از بابت خونریزی هایی که دارید، راحت باشد.
از نظر تئوری:
" پس ازبازگشت یک سیکل قاعدگی عادی بعد از سقط، آمادگی باروری بر می گردد اما ، پیش بینی زمان بازگشت دوره قاعدگی طبیعی بعدی مشکل است.
با این حال به دنبال یک سقط جنین بدون عارضه و بدون خونریزی طول کشنده، اغلب زنانی که چرخه قاعدگی منظمی پیش ازسقط داشتند، بعد از 2-4 هفته تخمک گذاری داشته و ظرف مدت چهار تا شش هفته بعد از اتمام سقط جنین نیز، پریود می شوند."

اما دوست عزیز از اونجایی که این اولین قاعدگی شماست بعد از سقط، دقیقاً نمی شود الگوی آن را پیش بینی کرد- منظورم این است که ممکنه حجم یا تعداد روزهای قاعدگی از پیش از بارداری شما متفاوت باشد-
در ضمن عزیزم با توجه به احتمال اینکه تخمک گذاری 2 هفته بعد از سقط برگردد و از اونجایی که حداقل فاصله زمانی برای بارداری بعد از سقط ، 3 ماه است؛ بنابراین برای جلوگیری از بارداری ، باید روش موثری بلافاصله پس از سقط شروع شود.
در مورد سقط هم اگر در هیچ سونویی وجود جنین یا شواهدی از آن رویت نشده بوده، احتمال حاملگی پوچ مطرح می شود که در بهترین شرایط خود به خود سقط می شود و نیاز به فعالیت دیگری نیست. البته عزیزم تشخیص رو باید درمانگر شما بگذارند و این فقط یک احتمال است. ایشون علت رو چی بیان کردند؟
منتظرم و در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام مجدد و ممنون از جواب سریع شما.
سونو واژینال در روز اول خونریزی ساک حاملگی کوچکتر از 5 هفته را نشان داد 3.7 میلی و احتمال سقط بالا بود که 4 روز بعد سونو شکمی هیچی نشان نداد و سقط کامل بود ولی دلیل خاصی نگفت تصادف یا اختلال کروموزومی.
متاسفانه این روزها این مساله بسیار شایع شده و دلیل هم هیچ کس درست نمیگه.من دوستم هم ماهه پیش سقط داشت.
امیدوارم برای 3 ماه دیگه.
من قبل از بارداری سایت شما رو می خوندم.مرسی از توجه شما.زنان امروز به اگاهی احتیاج دارند.

Re: پریود بعد از سقط

سلام ببخشید من پنج ماه نامزد کردم یه ماه پیش رابطه داشتم اونم ن از نوع دخول.متاسفانه هم باردارشدم اماببعد پنج هفته سقط خودب خودی کردم سه روز قبل از سقط یه رابطه از پشت داشتم احتمال یک درصد میدم که اسپرم به به دیواره پشتم بخوره.میخواستم بدونم اگه اسپرم بره تو رحمم بعد سقط دوباره باردارمیشم لطفا کمکم کنید این صحبت مال پنج روزه پیش هس

Re: پریود بعد از سقط

کلا از کاندوم استفاده کنید
دقت کنید که
پیشاب هم حاوی اسپرم است نه فقط مایع منی
و تماس آنها با قسمت خارجی ناحیه تناسلی حتی بدون دخول احتمال ورود اسپرم را به داخل واژن فراهم می کند.
اما پیش از سقط تخمکی نداشته اید که بخواهد به لقاح بیانجامد
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان