کورتاژ و پریود بعد از آن

سلام
من حنانه هستم. من در استرالیا زندگی می کنم حدود 35 روز پیش در ایران سقط کردم. و الان پریود شدم. تمام علائم من مثل پریود هست ولی فقط مقدارش خیلی نسبت به زمانهای قبل کمتره. آیا به دلیل تغییر آب و هواست و مسافرتی که کردم؟
من در ایران تحت نظر پزشک بودم و 2روز قبل از اینگه برگردم هم آزمایش دادم . همه چیز خوب بود.
در مورد بارداری من 17 دی ماه پروید شدم ولی خیلی کم و 2روز وقتی برای بهمن منتظر بودم پریود بشم و نشدم دکترم آزمایش خون داد که مثبت بود و من کورتاژ کردم تو آزمایش سونو واژینال گفتن که من 5 یا 6هفته هستم در صورتی که دفعه قبل طبق معمول پریود شده بودم. دکترم گفتن که در زمان بارداری پریود شدی.
سوالم الان این هست که پریود امروز من که روز 2 هست چرا اینقدر کمهو می ترسم باز مثل دفعه پیش بشم.
و سوال دیگه اینکه من تا به حال حتی یک قرص جلوگیری هم نخوردم. شما پیشنهاد می کنید؟
من اصلا نمی دونم چطوری باید بخورم.
ممنونم
سال نو هم مبارک

سلام
حنانه جان ضمن تبریک سال نو! از آشنایی با شما خوشبختم.
تغییرات الگوی قاعدگی بعد از سقط و کورتاژ طبیعی ست و ممکنه چند سیکل بگذرد تا به حال اول در بیاید. اگر در آزمایشات انجام شده هم BHCG چک شده و به صفر رسیده باشد، سونوگرافی هم جهت مشخص شدن خروج کامل بقایای حاملگی انجام گرفته باشد، از این نظر، مشکلی نیست.
اما قاعدگی در حین بارداری: دوست عزیزم! به طور طبیعی برخی از خانم ها در طول بارداری تا 2 یا 3 سیکل پریود در زمان قاعدگی قبل از بارداری خود، قاعده می شوند اما با الگویی متفاوت( مثلاً حجم یا روزهای خونریزی کمتر است و ...) و در مورد شما هم این مورد طبیعی بوده اما باعث می شود که در این موقیعت جدید هم شک به بارداری مطرح شود( البته فقط به عنوان یک احتمال و نه چیز دیگر)
سوال من این هست که با توجه به احتمال بازگشت تخمک گذاری در 14 روز پس از سقط، آیا در این مدت روش پیشگیری نداشتید؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام من هم تز آ
شنایی با شما خوشحالم. پیشگیری که من و همسرم استفاده می کنیم طبیعی هست دفعه قبل هم وقتی که فهمیدیم مثبت هست هر دوشوک شدیم چون 2 سال هست که از همین روش استفاده میکنیم. در مورد پریود این دفعه هم الان می خوام بگم که طبیعیه و خونریزی مثل پریودهای دفعه پیشه. دیروز که سوال کردم خیلی دلشوره داشتم ولی الان طبیعیه. خیلی ممنون از توجه شما.
چند سوال دارم : در پیشگیری طبیعی چه عواملی می تونه باعث بشه که بارداری صورت بگیره مثل دفعه پیش خودم. اگه سکس چند بار پشت سر هم باشه ریسک میره بالاتر؟ پیشنهاد شما چیه؟
اگه بخو.ام قرص بخورم چه باید بکنم؟ چون خوشبختانه اون دفعه در سفر ایران بودم و تونستم کورتاژ کنم ولی اینجا نمیشه این کار رو کرد !!
اگه سوالهای خصوصی تر داشته باشم میتونید از طریق ایمیل جواب بدین.
با احترام
حنا

دوست عزیزم! سلام
خوشحالم از این که پریودتون حال نگران کننده ای نداره، اما این رو بدونید که از بارداری قبلی تون هم نباید شوکّه می شدید چراکه این روش بسیار ریسک بالایی دارد.
به طور کلی روش پیشگیری طبیعی ریسک بالایی دارد و نباید زوج هایی که اصلاً قصد بارداری ندارند، از آن استفاده کنند. چراکه حتی اگر انجام آن صحیح(توضیح صحیح: مرد باید پنیس را به طور کامل هم از واژن و هم از دستگاه ناسلی به طور کامل خارج نماید، زیرا در صورت بروز انزال بر روی دستگاه تناسلی، حتی در موارد داخل نشدن پنیس هم، ممکن است حاملگی رخ دهد) هم صورت گیرد 25-27% احتمال شکست دارد.
پس حنانه جان! حتماً و حتماً روش پیشگیری مطمئنی رو به دلخواه خودتون انتخاب کنید تا دیگر بارداری ناخواسته به وجود نیاد، نه به خاطر این که کسی نیست براتون کورتاژ کنه بلکه به این خاطر که جنین هم برای خودش حق و حقوقی دارد و این رو همه ی ما می دونیم...
اما طبق خواسته خودتون، اطلاعات کمی از قرصهای پیشگیری رو در اختیارتون می گذارم، در صورتیکه آن را نتخاب کردید، توصیه هایی لازم داره که اگر اطلاع بدید، برای شما دوست عزیز توضیح بیشتر می دهم:
یکی از روشهای جلوگیری از بارداری، قرصهای ترکیبی استروژن و پروژسترون است که اثربخشی آنها 98% است.
که البته برای افراد فرموشکار مناسب نیست. چراکه نیاز به دقت بالایی دارد.
شروع مصرف این قرصها حتماً باید در 5 روز اول قاعدگی و ترجیهاً روز اول باشد. و تا ایجاد تاثیر آنها، تا 7 روز هم از کاندوم استفاده شود.
قرص در ساعات مشخصی از شبانه روز تا پایان بسته 21 عددی خورده شده، و مصرف بسته بعدی پس از 7 روز فاصله شروع می شود.
شروع این روش هم اگر قرار باشد اصولی صورت گیرد، مانند بقیه روشها ، نیاز به آزمایش و معاینات لازم پیش از آن دارد نظیر:
اندازه گیری قد و وزن( BMI)، فشارخون، معاینه پستان، اندازه گیری چربی( تری گلیسرید)- در صورت مشاهده هرگونه موارد غیر طبیعی در موارد بالا ، از مصرف قرصها منع خواهید شد و باید روش دیگری رو انتخاب کنید-
این ویزیتی که باید انجام بشه، اگر قبل از شروع اولین بسته انجام ندادید، حداکثر تا 3 ماه پس از شروع مصرف باید انجام شود.
این قرصها باید صحیح مصرف شود و روزانه مصرف آن را فراموش نکنید، در صورت موارد فراموشی، مصرف قرصهای فراموش شده الگویی خاص دارد که باید سریعاً سوال کنید و استفاده کنید.
امیدوارم که کمکتون کرده باشم. در ضمن پیغام خصوصی هم می توانید بگذارید. با این حال ایمیل رو در پیغام خصوصی تون می گذارم.
سال خوبی رو براتون آرزو دارم و در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانوم یا آقای کارشناس
امیدوارم خوب باشین
در مورد سوال دفعه پیشم شما به من جواب ندادین من فکر کردم که می خواهید به ایمیلم بفرستین ولی چیزی دریافت نکردم.
میشه لطفا بگین در مورد سکسهای متوالی چه کاری باید انجام داد که ریسکش بیاد پایین یا اگر توصیه ای دارین خوشحال می شم که بدونم
ممنونم
با احترام
حنا

سلام
حناجان همونطور که در پست قبل هم عرض کردم این روش ریسک بالایی داره و موردی که شما ذکر می کنید باعث بالا بودن این ریسک نیست بلکه به طور کل شکست در این روش بسیار بالاست.
در ضمن خواسته بودید که برای سوالات خصوصی تر بعدی ایمیلم رو در اختیارتون قرار بدم که این کار رو کردم.
دوست عزیزم! اگر سوالی داشتید در خدمتم و در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

این سوالم خیلی فوری هست اگه میشه زود جواب بدین
سوزش شدید هنگام سکس چه علتی می تونه داشته باشه
من هنگام سکس خیلی سوزش دارم
ترشح غیر عادی و سوزش هم اصلا ندارم
چه علتی می تونه داشته باشه آیا ماله خشکیه واژن هست؟
ممنونم

سلام
دوست عزیز! در صورتی که از هیج یک از این موارد استفاده نکرده اید: دوش واژینال، اسپرم کش ها، شستشو دهنده های معطر و ... "عفونت از اولین احتمالاتی ست که به دنبال سوزش در نزدیکی و بدون حضور دردناکی نزدیکی، مطرح می شود."
علل دیگر سوزش هنگام مقاربت:
عفونت واژن
خشک بودن واژن
حساسیت به مایع منی :
گرچه تنها تا 41% کسانی که به مشکل حساسیت به مایع منی دچار هستند در اولین مقاربتشون دچار این مشکل می شوند... اما مسئله مهم این هست ممکنه با مقاربت های بعدی این مسئله تشدید پیدا کنه .علائمی که این زنان دارند شامل خارش ناحیه تناسلی ,سوزش , و تورم هست..
http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=14025
http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=1163
دوست عزیز تشخیص بین موارد بالا به عهده ی درمانگر شماست که اگر این مساله تکرار شد باید این مراجعه رو داشته باشید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوباره
من هیچ خارشی ندارم ولی هنگام سکس فقط سوزش خیلی شدید دارم که گاهی اوقات هم با تورم و درد خیلی شدید در ناحیه واژنم هست یعنی لبه ورودی واژنم خیلی سریع ورم میکنه و به محض اینکه سکس قطع میشه هم درد از بین میره و هم تورم خیلی کوتاه می خوابه. در ضمن من از هیچ یک از مواردی که گفتین نظیر دوش واژینال و ... هیچ وقت استفاده نکردم. از کاندوم هم استفاده نمی کنم.
به نظر شما دقیقا چه می تونه باشه

من الان مطلب لینک شما رو خوندم و یک چیزی خیلی جالب بود و اون هم اینکه من 32 سالم هست و هیچ وقت کهیر نزده بودم ولی حدود 4 ماه پیش کهیر بدی زدم و اون موقع تازه ازدواج کرده بودم در هنگام وقاربت سوزش داشتم ولی نه به این حد!
ممکنه که حساسیتم به مایع منی باشه؟ آخه ما که از روش جلوگیری طبیعی استفاده می کنیم و هیچ مایع منی به داخل ریخته نمی شه؟ ممکن حساسیت به مایعات قبل از مایع منی اصلی باشه؟
خیلی ممنونم

دوست عزیز
بله ممکنه به این شکل هم حساسیت بدهد البته تشخیص درست باید بالینی صورت گیرد و این ها فقط یک احتمال تئوری ست.
بااین اوصاف که سوزش و درد شدید احساس می کنید و این شرح حال که از شروع آنها می دهید، حتماً باید یک مراجعه ی بالینی داشته باشید تا تشخیص درست گذاشته شود.
امیدوارم که مشکل به زودی مرتفع شود.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام
میشه لطفا بگین که 2 روز مانده به پریود احتمال بارداری وجود داره در شرایطی که پریود مرتبه و 28 روزه هست. و روزهای تخمک گذاری هم از 12 تا 16 بوده؟

سلام
دوست عزیز در صورت منظم بودن قاعدگی از روش زمان بندی به عنوان یک روش پیشگیری استفاده می شود و در این زمان در حالت عادی احتمال باروری ندارد.البته حتماً لینک زیر را در رابطه با احتمال بارداری در زمان های خونریزی مطالعه کنید:
http://talar.pezeshki.info/show_article.php?id=39&title
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

Re: کورتاژ و پریود بعد از آن

سلام من يك سوْال داشتم
من در هفته دهم بارداري به علت نداشتن ضربان قلب كورتاژ داشتم بعد از عمل كه در بيمارستان انجام شد فقط يك روز خونريزي خيلي كم در حد لكه داشتم و بعد هم هيچ خونريزي نداشتم ولي درد زير شكم مخصوصا بعد از راه رفتن يا ايستادن هنوز بعد از سه روز دارم
من خارج از كشور زندگي ميكنم و دكتر من در تعطيلات هست الان با خوندن اين پست ها نگران شدم چون همگي خونريزي داشتن ولي كسي زياد از درد شكايتي نداشته در حاليكه من درد شديد دارم اگه ممكنه به من جواب بديد چون دسترسي به پزشك خودم ندارم
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان