درخواست تشخیص سقط

سلام خسته نباشید.من تقریبا دو ماه از وقت پریودم گذشته بود که با مراجعه به سونو متوجه شدم جنین 52 روزه است و سایز11 میلی و هورمون بتای 1000 دارد.بعد از یکروز دچار یک هفته خونریزی شدید و خروج لخته های بزرگ و کوچک شدم سپس خونریزی خفیفی تا یکی دو هفته ادامه پیدا کرد.بعد از قطع خونریزی آزمایش بتا خون دادم که مقدار هورمون 40 نشان داده شدو تا الان تکه های خلط مانند و گاهی سفید از واژنم خارج میشود، آیا جنین من سقط شده است.چون شاغلم وقت برای سونوی دوباره پیدا نمیکنم.لطفا هرچه سریعتر من را راهنمایی کنید تا از سردرگمی دربیام .خیلی خیلی ممنونم.

برات متاسفم گلم به احتمال زیاد سقط شده. حتما برو پیگیری کن تا بقایاشم برات مشکل ساز نشه خیلی خطرناکه
الهی مرا به حال خود رها مکن یا حی یا قیوم...........

در ضمن در حین خونریزی شکم درد شدید و غیرقابل تحمل داشتم.در صورت سقط آیا ممکنه بقایای جنین در رحم مونده باشه و دفع نشه؟خطرناکه؟خواهش میکنم کمکم کنید.

سلام عزیزم مراکز سونو معمولا تا دیر وقت کار میکنن
سهل انگاری نکن حتما برو سونو بده در هر صورت باید بری سونو از عدم بقایای جنین مطمئن بشی
یا رب دستانم را سوی تو می گیرم

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد

سلام
دوست عزیز! حتماً باید سونوی بقایا و آزمایش پایین بودن بتاتون رو داشته باشید.
باقی ماندن بقایا اصلاً به صلاح شما نیست احتمال عفونت سیستمیک . ... را به همراه دارد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام دریا جون منظور کارشناسم همین بود که احتمال زیادجنین سقط شده هرچی زودتر باید به مراکز درمانی مراجعه کنید تا با سونو متوجه شوی که بقایا جنین باقی مونده یا نه شاید لازم باشه که شما کورتاز کنی در این صورت نباید از بقایای بارداری در رحم باقی بمونه چون باعث عفونت وچسبندگی رحم میشه.
پس هرچه زودتر به دکتر مراجعه کن با توجه به دردست داشتن ازمایش مجدد بتای بارداری چون ممکنه سلامتی شما به خطر بیوفته پس سهل انگاری نکن.
در ناامیدی بسی امید هست

من بعد از 4هفته از قطع صددرصد خونریزی ناشی از سقط پریود شدم.فکر کنم دیگه به حالت طبیعی رحم برگشتم مگه نه؟ لطفا در این باره راهنماییم کنید.در ضمن از کارشناس و کلیه دوستان که منو راهنمایی کردن کمال تشکررو دارم.قربونتون برم.

دریاجون علت سقطتت به عواملی مختلفی بستگی داره اما کلا در 3 ماهه بیشتر سقط گزارش میشود.یکی از عوامل سقط میتواند مربوط به کمبود پروژسترون در بدن مادر باردار باشد چرا که جنین برای ادامه حیات نیاز به پروزسترون دارد و و وقتی این هورمون در بدن خانم باردار کم یا اصلا تولید نشود جنین تهدید به سقط میشود به همین دلیل وقتی لکه بینی یا خونریزی در 3 ماهه اول مشاهده میشود با تجویز پزشک شیاف پروژسترون داده میشود که جلوگیری می کند از سقط و در این مواقع مادر باید استراحت مطلق و یا نسبی داشته باشد واز هرگونه فعالیت سنگین به پرهیزد و تا میتواند استراحت کند تا جنین به خوبی به رحم بچسبد .
با توجه به اینکه هورمون بتای شما در هفته هفتم 1000 بوده است و در هفته دهم به 40 رسیده است مشاهده میشود خطری برای سقط وجود دارد چون در یک باردرای طبیعی انتظار می رود که هورمون BT hcg هر روز 2 برابر شود در صورتیکه در باردرای شما اینچنین نبوده است .

نگران نباشید شما پس از استراحت 3 ماهه که معمولا با پس از 3 دروه پریود می باشد میتوانید دوباره برای اقدام اماده شوید.فقط در نظر داشته باشید در باردای بعدی سهل انگاری نرکرده و به محض مشاهده خونریزی و یا لکه بینی سریعا پزشک خود رو در جریان قرار دهید.
در ناامیدی بسی امید هست
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 21 مهمان