لکه بینی دو ماه بعد از سقط

سلام عزیز دلم نمیدونم چجوری از شما تشکر کنم که انقدر کمک میکنید
من تقریبا دو ماه پیش سقط داشتم در هفته 12 و کورتاز شدم وبعد از دوهفته لکه بینی قطع شد و من دقیقا بعد از 30 روز پریود شدم و خونریزی شدیدی داشتم و 7 روزه تمام شد. ولی 19 روز بعد از پریود شروع به لکه بینی کردم و الان یک هفته که لکه میبینم .وباید 29 و یا 1 پریود میشدم .یکم کار سنگین کردم . وچند بار هم دکتر رفتم هیچکس برام سونو نداده ممکنه خطرناک باشه. یا به علت ضعیفی و یا کار این لکه بینی شروع شده ممنون منو راهنمایی کنید.ممکنه چیزی از کورتاز مونده بود من شیاف گذاشتم وبعد از خونریرزی کورتاز شدم مننون.

فریماه عزیز
ضمن سلام دوباره، قاعدتاً لکه بینی تا 2 هفته بعد از کورتاژ طبیعی است و اگر بیش از دو هفته طول ادامه پیدا کند؛ باید تحت نظر پزشک، سونو انجام بدید.( البته تصمیم نهایی با درمانگر بالینی ست)
البته از آنجایی که لکه بینی شما در ادامه ی آن دوهفته ی اول نبوده، و نیز سیکل قبلی سر موعد پریود شدید؛ و به شرطی که مجدداً پریود نشوید، ممکن است شرایط فرق کند...
با این حال انجام سونو جهت اطمینان از خروج کامل بقایای حاملگی، به نظر اقدام بیهوده ای نمی آید. به خصوص که حال خونابه رو ذکر می کنید.
دوست عزیز تاکید می کنم اینها فقط احتمالات است و تشخیص به عهده ی درمانگر بالینی شماست.
امیدوارم که در نهایت مشکل خاصی مطرح نباشه، من رو هم بی خبر نگذارید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدمت کارشناس عزیز.
31روز بعداز کورتاژ دیشب لکه بینی داشتم شبیه چیزی قبل از شروع پریود ولی از همون موقع تا حالا حتی یه لکه هم ندیدم.به نظر شما آیا این میتونه علامت شروع قاعدگی باشه؟ با توجه به اینکه گاهی درد قاعدگی رو دارم.من تا حالااین جوری نشده شودم و قبل از حاملگیم پریودهای منظم داشتم که یکدفعه شروع میشد نه این جوری. حالا به نظر شما چقدر اینوضعیت طول میکشه؟آیا این امکان وجود داره که بعداز کورتاژ شرایطم فرق کرده باشه و دچار پریودهای نامنظم شده باشم؟
بازم ممنون از راهنماییتون

سلام
دوست عزیز علائم هم میتواند علائم شروع قاعدگی باشد و هیچ جای نگرانی نیست چراکه بعد از یک سقط الگوی قاعدگی حتی تا 2-3 سیکل ممکن است با الگوهای پیشین متفاوت باشد. و این به معنای بی نظمی نیست.
كارشناس مامايي فيروز

Re: لکه بینی دو ماه بعد از سقط

سلام خسته نباشید من از مهر ماه مشکل دارم دوماه خونریزی داشتم که تحت نظر دکتر کنترل شد اما گاهی لکه بینی داشتم که کورتاژ تشخیصی انجام دادم که نتیجش به ایشرح :
ماحصل کورتاژ شامل قطعات نامنظم بافتی به حجم 10سانتی متر مکعب قهوه ای تیره با قوام نرم استچهار برداشت کوجک از سرویکس قطعه بزرگتربه ابعاد 3x2x2میلیمتر کرمی رنگ با قوام الاستیک است
در بررسی ریز بینی از تمام ماحصل کورتاژ ارسالی مقاطع اندومتر با غدد گرد برخی متسع با پوشش تک لایه مکعبی با واکوءل نامنظم و استرومای سلولار ادماتو همراه اندومتر بازال و مقاطع بزرگی از میومتر سطحی و اندو سرویکس نمایان است
برداشتهای سرویکس با پوشش غددی مترشحه موکو و استرومای آماسی است.
دکترم گفت خیلی عفونت شدید داشتم و زخم برای همین بوده نظر شما چیه؟ خیلی استرس دارم چون بهم گفت اگه بچه بیاری بهتره من الان یه بچه یه ساله دارم آمادگی ندارم در ضمن دوروز بعد از کورتاژ پریود شدم و الان روز چهارده پریودم هست یکم ترشحام صورتی رنگ شده دلیلش چیه تو رو خدا راهنماییم کنین خسته شدم

بله عفونت و زخم خودش می تواند به راحتی خونریزی را زیاد و یا موجب لکه بینی شود.
بعد از کورتاژ کلاً احتمال لکه بینی و ادامه خونریزی هم هست این 2 ماه جاری را نگران نباشید. البته تشخیص با درمانگر شماست.
دارو برای درمان عفونت مصرف می کنید؟ بعد کورتاژ پروژسترون به شما دادند که دیواره ی رحم که تراشیده شده، ترمیم و .... شود؟
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از پاسختون به من کپسول داکسی ساکلین و کرم واژینال کلیندامایسین و قرص دیکلوفناک دادن و همچنین قرص دوفاستون از شب چهاردهم پریودی واسه دو دوره
که گفتن دوماه دیگه برم به نظر شما باید بچه بیارم حتما در ضمن لکه بینیم هم قطع نشده هنوز اخه تا دو هفته خوب بودم تازه شروع شده خیلی هم نیست زیر دلم سمت چپ هم درد میکنه یکم الان جواب کورتاژم چطور بود طبیعیه یا نه؟ ممنون

من علت عجله برای بارداری شون رو متوجه نشدم. فرمودید که مشکل رو فقط عفونت ذکر کردند؟ این که ارتباطی به بارداری ندارد . البته باید درمان شود که منجر به چسبندگی نشود.
پس پروژسترون هم گرفته اید.(دوفاستون)
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از لطفتون شرمنده میتونین یک پزشک زنان خیلی خوب تو مشهد به من معرفی کنید مرد و زن فرقی نداره؟
اخه احساس میکنم کامل درمان نشدم و از این همه دکتر رفتن خسته شدم اخه بیست و دوسالمه سنی ندارم که از الان بخوام درگیر لکه بینی باشم واقعا خسته شدم دیگه
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان