چاقی بعد از سقط

سلام بر عزیز
دکتر عزیز من بعد از سقطم که تقریبا یک ماه ونیم میگذره .چاق شدم البته از دوران بارداری هم هست به خصوص باسن وشکم .وشکمم هم سفت و ایا می تونم دوبا ره ر لاغر باتوجه که می گن الان باید خیلی به خودت برسی و بخوری باتوجه به سقط می تونم ورزش کنم و به باشگاه برم
کمی هم درد در قسمت چپ کمرم دارم .بهتر که چه کاری برای لاغری به نظر شما انجام بدم.
باتشکر فراوان

با سلام
دوست عزیز! از بین بردن چربی اضافی بدن – اگر با روش اصولی صورت بگیرد- منافاتی با تقویت شدن فرد نداره. چراکه منظور از تاکید برتقویت در چنین موقعیت هایی، مصرف مواد چرب و یا قندهای مصنوعی و ... نیست بلکه اصلاح ذخایر مواد مغذی بدن است که هیچ کدام از آنها، مانع کاهش وزن نیستند و موجب ذخیره ی بی رویه ی چربی نمی شوند.

" * رژیم غذایی کم‌چرب به همراه ورزش‌های مناسب در روند اصلاح اندام، تاثیر بسزایی دارند. که البته این راه نیازمند زمان و پشتکار شماست.
* چربی شكم، چربی ذخیره‌ای بدن است، بنابراین مقاوم ترین چربی در برابر رژیم لاغری و ورزش می باشد. تنها راه درمان چربی شكم، رژیم غذایی اصولی و ورزش است. فقط و فقط با این دو روش است كه چربی ازبین می‌رود، پس روش های دیگر فقط به این دو كمك می‌كنند. با ورزش هایی كه بر روی عضلات شكم تمركز دارند، قوام عضلات شكم را تقویت كنید، ولی باید بدانید ورزش مخصوص شكم به تنهایی و بدون رعایت رژیم غذایی و ورزش هوازی(مثلا پیاده روی) ممكن است روی چربی شكم اثری نداشته باشد. "
*عزیزم کاهش وزن شما مانند بقیه ی افراد است، تنها کافیست تا در رژیمی که انتخاب می کنید، نکات زیر رو در نظر بگیرید:
" 1- بعد از هر بارداری صرف نظر از پیامد آن، ذخایر آهن باید کنترل شوند.
2- طی زمانی که تا بارداری بعدی در پیش دارید، نباید محدودیت انرژی داشته باشید. زیرا بدن نیازمند است تا آنچه ازدست رفته است را بازیابد.
3- رژیم غذایی خود را با دقت انتخاب کنید. خوردن همه مواد مانند حبوبات و دانه‌های مغذی، میوه‌های تازه، سبزیجات و غذاهایی که پروتئین و کلسیم و آهن را به فراوانی فراهم می‌‌کنند باید مورد توجه قرارگیرد. مصرف مواد غذایی که پر از فیبر هستند، مانند میوه‌ها و سبزی‌ها از قسمت های اصلی این رژیم غذایی محسوب می‌‌شوند. این رژیم باید با دقت رعایت شود. "

•پس دوست عزیز! کافیست که در کنار بازیابی تناسب اندام ، ذخایر مواد مغذی بدنتون رو هم تقویت کنید تا بستر مناسبی برای رشد جنین بعدی شما باشد. چراکه همونطور که میدونید بارداری‌های پی‌درپی بر ذخایر مواد مغذی شما مانند آهن و کلسیم و سطح انرژی، فشار مضاعف وارد خواهدکرد.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان