کمر درد بعد از سقط

سلام عزیز
من نزدیک به یک ماه که در هفته 12 جنینم خودبخود با یک خونریزی خیلی کم سقط شد حتی درد هم نداشتم وبعد عمل شدم توی دوره بارداری هم لکه بینی نداشتم. و حالم خوب بود نمونه کورتاز رو گرفتم اینطور بود .
مقاطعی از استرومای دسید والیزه اندومتر وویلوزیته های جفتی دیده مشود . ویلوزیته ها دارای سایز و شکل طبیعی بوده و مفروش از سلولهای سیتوسن سیتوتروفوبلست می باشند .
همچنین در اندومتر نکروز فیبرینوئید مشهود است. آثاری ازبدخیمی وجود ندارد. درضمن پریود هم شدم . دکتر م گفت طبیعی بوده من رو راهنمایی کنید فیبرینوئید یعنی چی ؟آیا خطرناک دلیل سقط چی بوده .ممنون .من انگرانی ودلهره نجات بدید.

با سلام
از آشنایی با شما خوشبختم.
ابتدا در مورد عوامل ایجاد کننده ی سقط:
اغلب سقط جنين هايي که در سه ماهه اول بارداري رخ مي دهد، به دليل غيرطبيعي بودن کروموزوم هاي جنين است.
سایر علل سقط:
-عفونت
-قرار گرفتن در معرض مقدار زيادي اشعه و يا مواد سمي در محل کار و یا استفاده از داروهاي خاص مثل; راکوتان، که براي درمان آکنه تجويز مي شود.
- مشکلات هورموني
-غيرطبيعي بودن رحم
- روش ها و عادت هاي خاص زندگي مثل دخانيات، نوشيدن الکل و موادمخدر
- اختلالات سيستم ايمني مثل; لوپوس
- بيماري شديد کليه
- بيماري قلبي مادرزادي
- ديابت کنترل نشده
-بيماري تيروئيد
- سوءتغذيه شديد
*ذکر می شه که: "سقط جنين حتما به اين معنا نيست که مشکل باروري وجود دارد. به عبارت ديگر تنها 1تا2درصد از زنان سقط جنين مکرر خواهند داشت. که بعضي از محققان معتقدند; اين مسئله مربوط به پاسخ ايمني مي باشد.از طرفی حداقل 85درصد از زناني که سقط جنين داشته اند، بعد از آن حاملگي و زايمان نرمال خواهند داشت".
لازم به ذکر است داشتن یک بار سقط، نیازمند بررسی علت نمی باشد.
* نمونه ی کورتاژ شما هم مشکلی ندارد. البته باید از پایین آمدن سطح BHCG تا الان اطمینان حاصل شده باشد. در مورد نکروز فیبرینوئید اندومتر که اطلاعات بیشتری می خواستید: به زبان ساده به این معنی ست که لایه ی میانی رگ تحلیل رفته و تخریب می شود و سپس بوسیله ی بافتی به نام فیبرین جایگزین می شود؛ که بیان کننده ی وضعیت غیر طبیعی نمی باشد.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

farimah

ممنون از جواب شما
خیلی ممنون ازجواب شما ولی من تابحال چند تا دکتر رفتم هیچکدوم این آزمایش رو برام ننوشتن و گفتن یک سری ازمایش هست برو هر وقت خواستی باردار بشید یبیاید.
÷س حاملگی من پوچ نبوده. خطر جدی نیست . آیا می خواد دوباره برم دکتر و بگم که این آزمایش رو لرام بنویسه . ممنون واقعا ممنون فکر نمی کردم هیچوت جواب بدبد ممنون

دوست عزیز
رویت جنین در ساک حاملگی و صرف نظر از نتایج حاملگی، بارداری پوچ را رد می کند.
تشخیص قطعی مسلما به عهده ی پزشک بالینی شماست، چراکه در برخی موارد در صورتی که نمونه ی کورتاژ و نتیجه ی سونو مشکوک نباشد؛ به علاوه مادر لکه بینی و یا خونریزی غیر طبیعی نداشته باشد؛ و در آخر طبق نظر پزشک BHCG چک نمی شود.
امیدوارم به لطف خدا، نگرانی و دلهره ی گذشته تون به آرامش وصف نشدنی، مبدل شده باشه.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 44 مهمان