كمك در مورد سقط

سلام
اميدوارم اينجا يه جوابي در مورد مشكلي كه دارم پيدا كنم. 35 روز پيش فهميدم كه حامله هستم يك حاملگي 6 هفته اي .به خاطر شرايط نا مناسبم تصميم به سقط گرفتم و چون موقعيتم ايجاب نميكرد كه كورتاژ كنم .ناچار شدم از شياف misoprostol(searle cytotec 200 mcg)استفاده كنم اولين روز 4 تا با فاصله 1 ساعت مصرف كردم كه باعث درد شديد و خونريزي شدم ولي فرداش سونو گفت تهديد به سقط .دوباره 2 تا همزمان مصرف كردم كه اينبار سقط انجام شد .ولي سونو گفت بقايا مونده.دوباره 4 تا با فاصله زماني 4 ساعت تجويز شد ولي بعد 1 هفته باز 1 ميلي ليتر اكوژن .دوباره 4 تا ولي بعد 10 روز بازم 1 ميلي ليتر اكوژن مونده .الان 35 روزه كه خونريزي (خفيف.شديد)دارم .دوباره بهم 4 تا ديگه تجويز شده . نميدونم چيكار كنم .ميترسم تو رو خدا كمكم كنيد من چيكار بايد بكنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام عزیزم
در صورتی که دو هفته بعد از مصرف اولین دوز این دارو که نوعی پروستا گلاندین است ، همه ی بقایای حاملگی خارج نشود نیاز به کورتاژ هست . اگر این بقایا هم چنان دفع نشود ، خون ریزی ادامه یافته و چه بسا عفونت نیز ایجاد می شود .به هر صورت در حال حاضر عاقلانه ترین راه رجوع به متخصص زنان و عمل به توصیه های ایشان است .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

سلام بعد ده ماه زندگی مشترک بارداری ناخواسته داشتم دلم می خواست 4 سال بعد باردار شم تصمیم به سقط گرفتم سونو سن بارداری رو 4 هفته نشون داد از آمپول پروستادین استفاده
کردم 4 ساعت خونریزی داشتم بعد رفتم سونو اما سونو نشون داد به
ظاهر
اتفاقی نیفتاده 2 روز بعد از آمپول و شیاف ترکیبی استفاده کردم ولی بازم خونریزی خفیفه بهم گفتن فعلا منتظر بمونم تا اگه خونریزی شدید نشد احتمالا بازم شیاف استفاده کنم دلم نمی خواد کارم به کورتاژ کشیده شه - با متخصص های مامایی هم که حرف می زنم می گن این کار غیره قانونیه جواب سر بالا می دن میگن باید کورتاژ کنی چرا سقط کردی نگه می داشتی - به نظر تون چی کار کنم؟

3/اسفند , روز 2 شنبه 2 تا آمپول پروستادین زدم - 6/اسفند , 5شنبه ترکیب آمپول و 3شیاف که نمی دونم از چه نوعی بود ولی احتمالا میزوپروستون بود استفاده کردم حالا گفته 7 / اسفند , 2 شنبه برم پیشش که دقیقا تو این روز مطابق lmp وارد هفته ی هفتم می شم , هنوز از وضیعت جنین بی خبرم ولی با خونریزی که با لخته بود حتما آسیب دیده ولی سقطی نبوده.احساس می کنم باز شیاف جواب نده نمی دونم چرا بدنم مقاومه شاید چون شکم اوله - از کورتاژ ساکشنم می ترسم چون غیر قانونیه نمی دونم چه بلای سرم می یاد !

واقعا ممنون که کمکم می کنید- اگه میشه لطفا راهنمایم کنید تا من همون کارو انجام بدم ! کسی هم که برام این کارها رو انجام می ده کارشناسه ماماییه ! می گفت تمام مریضاش 100 % جواب گرفتن منم حتما می گیرم ولی من تقریبا خونریزیم قطع شد baby chekam مثبته ! خیلی نگرانم !

سلام
عسل عزیز! البته من با نظر متخصصینی که در ارتباط بودید، موافقم چراکه اگر از شرع و عرف هم بگذریم، منطق در زندگی حکم می کند که لااقل به حساب آینده نگری هم که شده، روش پیشگیری مطمئنی انتخاب شود تا هیچگاه به این مرحله نرسیم اما به هر حال:
تشخیص این که در هر مرحله از روند سقط چه دارو یا اقدامی برای فرد صورت بگیرد، قطعاً باید توسط متخصص زنان:!: به صورت بالینی صورت گیرد و هیچ گونه اظهار نظر اینگونه، مطمئن نیست.
پس از شروع رژیم دارویی برای سقط زنان 4 ساعت در مطب می مانند، در صورتی که محصولات حاملگی در حال خروج ظاهر شد، پزشک برای تائید خروج این محصولات فرد را مورد معاینه قرار می دهد.
در صورت عدم خروج، معاینه لگنی قبل از ترخیص صورت می گیرد و 1یا2 هفته بعد نوبت ویزیت داده می شود.
در صورتی که در ویزیت بعدی هم تاریخچه و هم معاینه فیزیکی و یا سونوگرافی تائید کرد که سقط به صورت کامل نبوده است، ساکشن بایستی انجام گیرد.
در مورد شما هم چنانچه این روند طولانی شود به سمت عفونت و سایر معایب سقط انتخابی پیش می رود پس عزیزم توصیه ی اکید دارم تحت نظر یک متخصص، کلّیه ی توصیه هایی که داده می شود را انجام دهید، به هر حال ماندن در این مرحله به ضرر مادر و جنین است.
امیدوارم که کمکتون کرده باشم و در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

ممنون ولی مشکل من اینه که متخصص زنان در این مرحله پاسخگو نیستن و باید طبق نظر همین کارشناس عمل کنم اگر این بار شیاف جواب نده احتمالا کسی که کاره ساکشن انجام می ده رو بهم معرفی کنه که من به اینا اعتماد ندارم - ولی از فردا به چند تا متخصص زنان مراجعه می کنم امیدوارم راهنماییم کنن ! که بعیده ..... : :(

سلام. خسته نباشید.. من چند ماه پیش باردار شدم هفته 5 بارداری بودم که به خاطر شرایطم سقط کردم ولی من نمی دانم که چه روشی به کار برده فقط می دانم که لوله ایی وارد واژن من کردند ولی حاوی چه بود نمی دانم. 2 روز بعد جسمی از من خارج شدکه فکر کردم جنین است گوشتی بود به همراه لخته های خونی. حدود 15 روز خون ریزی داشتم و بعد قطع شد و من بعد از ان سونو نکردم ولی اکنون با گذشت 2 ماه پریود نشدم و الان شکمم خیلی نفخ داره و بعضی وقتها هم درد دارم در دو طرف پهلو ها مثل گرفتگی عضله ای می مونه.. می ترسم به دکتر مراجعه کنم آیا امکان دارد من همچنان باردار باشم؟ و آن جسم خارج شده چه بوده؟

سلام
دوست عزیزم تشخیص کامل شدن سقط حتماً و حتماً باید توسط سونوگرافی تائید شود و لاغیر.
در کنار آن، یکی از شواهدی که کمکمان می کند، این است که در صورت باقی ماندن بقایای حاملگی معمولاً لکه بینی و خونریزی به این راحتی ها دست از سر بیمار بر نمی دارد.
تعویق پریود به دنبال سقط طبیعی ست اما با گذشت 2 ماه ممکنه نیازمند بررسی باشید که باید بالینی صورت بگیرد. شامل اندازه گیری BHCG و سونوگرافی که توصیه می کنم حتماً انجام بدهید.
عزیزم آیا در این مدت از روش پیشگیری استفاده کردید یا خیر؟
كارشناس مامايي فيروز

من با همسرم مشکل دارم و داریم از هم جدا می شیم دلیل سقط هم همین بود و من رابطه جنسی با همسرم ندارم... من هیچ مورد لکه بینی هم نداشتم... نگرانم که شاید اشتباه کرده باشم و سقط صورت نگرفته باشد.... آیا این امکان دارد؟؟

عزیزم تشخیص قطعی این مساله همونطور که گفتم با سونوگرافی انجام می شود ولی اگر سقط کامل نشده باشد لکه بینی نباید قطع شود و این احتمال نادر است.
به هر حال توصیه می کنم حتماً بررسی هایی که می بایست پس از سقط انجام می شده را پیگیری کنید.
با آروزی زندگی آرام و شادی آور برای شما دوست عزیزم به امید خدا.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان