نتیجه نمونه کورتاژ

شرح ماکروسکوپی:
قطعات متعدد بافتی مجموعا بهابعاد4*4.5*1.5 سانتی متر کرمی تاقهوه ای رنگ برخی با سطح پرزدار در برش با قوام نرم است
شرح میکروسکوپی:
در بررسی ریزبینی ویلوزیته های کوریال با دسیدوا انکروتیکو هموراژیک و خرده بافتی از اندوسرویکس با اماس لنفو پلاسموسیت مشاهده می شود
تشخیص پاتولوژی:
endometrial curretage:
products of conception
این نتیجه نمونه کورتاژ منه که 3 روز پیش تو 8 هفته انجام دادم لطفا برام تفسیرش کنید

سلام
تشخیص با درمانگر بالینی شماست. اما ظاهر این گزارش: یک نمونه کوتاژ نرمال است که بافتهای دیده شده در این نمونه همگی جزو بافتهای قابل انتظار است(پرزهای جفتی و اندومتر رحم و ...) و بافت مشکوک یا غیر قابل انتظار برای دیدن در آن رویت نشده است.
تشخیص با درمانگر بالینی شماست.
كارشناس مامايي فيروز

سلام من حدود یک ماه پیش سقط کردم در هفته ششم بارداری وحدود۲۳ روز بعد از اولین روز خونریزیم پریود شدم البته ۴ روز اول فقط به صورت لکه های قهوه ای بود ولی بعد شدید شد این به نظرتون طبیعیه ? در ضمن من ایران نیستم ۳۴ سالمه و از روش دی اند سی برای پاک سازی رحم در روز دوم خونریزی سقط استفاده کردم ممنون میشم نظرتون رو بهم بگید به نظرم دکترم فقط میخواست پول بگیره وخیلی حاذق نبود متاسفانه من اینجا غریب بودم و نمی دونستم چه دکتری خوبه
بازم ممنون که برام وقت میذارین

سلام
دوست عزیز زمانی که پریود شما شروع شده و نیز الگوی آن هیچ حالت غیر طبیعی ندارد. بهترین مدل ختم بارداری را پزشک بالیتی هر فرد در همان شرایط می تواند بدهد و مسلماً نظر دادن از این طریق، علمی نیست.
اما خوب اغلب چند روز فرصت می دهند تا خود قط شاید خود به خود کامل صورت گیرد وئ نیازی به دیلاتاسون و کورتاژ نباشد.
كارشناس مامايي فيروز

Re: نتیجه نمونه کورتاژ

با سلام.جواب پاتولوزی من اینجور بود بعد از کورتاز:در آزمایش ریز بینی قطعاتی از بافت دسیدوا .کرک های جفتی و مناطقی از خونریزی مشاهده میشود. قطعات متعدد بافت صفحه ایی شکل به ابعد 5*4*1.5 است.البته من کورتاز شدم به خاطر اینکه جواب سونوگرافیم نشان دهنده تخم پوچ بود که بعد 10 هفته کورتاز شدم.ممنون اگه برای جئاب راهنماییم کنید که چه نظری دارید

سلام من درهفته دوازدهم بارداری متوجه مرگ جنینم شدم جواب پاتولوژی از این قراره ماکروسکوپی نمونه:قطعات متعدد بافت کرم-قهوه ای همراه لخته خون به ابعاد1.5*5*5 سانتیمتر{30%پاس شد}
برسی میکروسکوپی:بافت دیسیدوا دارای کانونهای نکروز همراه تعدادفراوان ویلوزیته جفتی بدون تغییرات مولار لطفا درمورد علت مرگ جنین وشانس بارداری موفق در آینده توضیح دهید

Re: نتیجه نمونه برداشت پولیپ رحم

سلام ‌ حدود ۴۰
روز پیش پولیپ داشتم . آن را برداشتم . جوابش را برام تفسیر کنید ، بهم گفته تا شش ماه باردار نشدم رحم را بردارم . نگران شدم به چه مشکلی در من ایجاد شده.(یک قطعه ی بافتی کوچک کرمی رنگ با قوام نرم به ابعاد۲*۵/۲*۳
م م است.در بررسی ریزبینی مقاطعی از مخاط ناحیه ای اگزوسرویکس پوشیده با اپی تلیوم اسکواموس مطبق در بعضی نواحی اولسره ودارای آکانتوز بدون دیس پلازی و در لایه های میانی و فوقانی دارای سلول های کوئیلوسیت میباشد. کورین زیرین ادماتو با افزایش الیاف فیبرو تیک و انفیلترای آماسی متراکم مختلط نمایان است. )
تاکنون پریودی منظم بوده به جز از بعد عید که دچار دردهای شکم میشدم ولی حجم خونریزیم کم بود . سونوگرافی واژن بهم گفت پولیپ دارم آن را برداشتم . یکبار هم پریود شدم هم روان وخوب بود ولی الان ۴۰ روز پریود نمیشم. باردار نیستم . هیچگونه دردی در ناحیه شکم ، خونریزی غیر عادی , درد در هنگام ادرار ندارم . لطفا بهم بگید مشکلم چیست.

سلام
معصومه جان جواب پاتولوژی شما مورد خاصی رو گزارش نکرده اما چندسوال:
سن شما؟
آیا خونریزی غیر طبیعی داشتید که سونو دادید و ...؟
پروژسترون مصرف می کنید؟
با توجه به تاخیرتون: آزمایش fshو Lh , آنتی مولرین داشتید؟
كارشناس مامايي فيروز

Re: نتیجه نمونه برداشت پولیپ رحم

سلام . شرمنده که دیر جوابتون را میدم. یکبار پیام نوشتم ولی ظاهرا ارسال نشد. .من پورژستورن مصرف میکردم به دلیل موهای زائد که دارم سطح هورمون مردانه ام بالاست . اطراف چانه بیشتر است. قرصهای باروری و آمپول های دهم و چهاردهم مصرف میکردم اما بار دارنشدم . بعد از عید امسال یکی دو بار نزدیکی داشتم لکه میدیم فقط یکی دو بار آنهم نمودانم چرا یک دفعی پنج روز قاعدگیم به سه روز کاهش داشت . آزمایش واژینال انجام دادم رحم طبیعی و ضخامت آندومتر هم طبیعی بود وپولیپ داشتم البته سیکل قاعدگی منظم بود ولی در دوران پریودی از مان رمضان به بعد دردهای شکمی داشتم اما حجم خونریزیم کم بود ودر نهایت سه روزه تمام میشد. اما از موقعی که پولیپ برداشتم . حجم خونریزیم طبیعی و روان است. البته تاخیری که گفتم پریودیم ۴۰ روز نشدم انهم به دلیل ورزش پیلاتس که تازه شروع کرده بودم مربی گفت بهم خوردن قاعدگی طبیعی است . اما دکتر میگفت باید آمپول بزنم تا پریود بشم اما بدون آمپول پریودشدم . این اواخر به دلیل برخی مشکلات روحی فلوکسیتین مصرف میکردم . ان آزمایشهای
fsh وlh و انتی مرلین را انجام ندادم .
آخرین ويرايش توسط 2 on معصومه ۶۱, ويرايش شده در 0.
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان