سوال در مورد سقط جنین

با سلام
من کاربر جدید این سایت هستم متاسفانه سه هفته قبل پس از سفری که داشتم در هفته 9 بارداری سقط کردم...قبل از سقط که سونوگرافی کردم به من گفتند که جنین تا هفته 7 بیشتر رشد نکرده که درست یه ساعت بعد از سونوگرافی سقط کردم و فردای اون روز که سونوگرافی کردم بهم گفت تقریبا همه چیز دفع شده و چیز زیادی نمانده... به مدت دو هفته هم تقریبا خونریزی و لکه بینی داشتم ولی دیگه الان یک هفته ایی هست که ندارم.... بعد از خواندن مطالب سایت نگران شدم نکند که چیزی باقیمانده باشد چون من کورتاژ نکردم ....دکترم هم غیر از قرص فیفول هیچ چیز دیگری به من نداد و گفت بعد از اولین پریود برای معاینه برم....لطفا منو راهنمایی کنید....
آیا لازم هست آزمایش خاصی الان انجام بدهم برای یافتن علت سقط؟ آیا سفر با هواپیما می تواند دلیلی برای این موضوع باشد؟ لطفا مرا راهنمایی کنید...

سلام
دوست عزیز!امیدورام که بارداری بعدی سلامت و شادی داشته باشید.
به طور کل سفر (حتی با هواپیما ) در صورتی که مادر مشکلی نداشته باشد و بارداری از نظر لکه بینی و درد و ... ایمن باشد و نیاز به استراحت نباشد تا قبل از ماههای آخر بارداری مجاز است(که البته این مجاز بودن را درمانگر هر فردی باید تشخیص دهد) البته با رعایت موارد احتیاط
در مورد بعد از سقط هم همیشه نیاز به کوتاژ نیست اتفاقاً چه خوب که نیاز پیدا نکردید. بعضی از درمانگران سونو جهت چک بقایای حاملگی پس ا زسقط درخواست می کنند که اقدام خوبی ست اما گاهی نیز در صورت عدم خونریزی طول کشنده پس از سقط درخواست نمی شود.
پس در صورت طولانی شدن مدت خونریزی پس از سقط حتماً مراجعه بفرمائید.
روش پیشگیری مطمئن هم فراموش نشود(تا 3 سیکل قاعدگی نرمال)
در پناه خدا
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

زمان پریود پس از سقط

با سلام مجدد خدمت کارشناس محترم
من تاریخ سقط ام 6 مهر ماه بود و تا 2 هفته بعدش هم خونریزی داشتم و بعد که قطع شد از آن به بعد هنوز پریود نشده ام. میخواستم بدونم که معمولا پس از سقط چقدر طول میکشد تا دوباره پریود شوم و آیا این زمان طبیعی است؟
خیلی خیلی از لطفتون ممنونم

سلام
دوست عزیز تشخیص قطعی به عهده ی درمانگر بالینی شماست به خصوص بعد از سقط باید تحت مراقبت پزشکتون باشید اما از نظر تئوری:
" پس ازبازگشت یک سیکل قاعدگی عادی بعد از سقط، آمادگی باروری بر می گردد اما ، پیش بینی زمان بازگشت دوره قاعدگی طبیعی بعدی مشکل است.
با این حال به دنبال یک سقط جنین بدون عارضه و بدون خونریزی طول کشنده، اغلب زنانی که چرخه قاعدگی منظمی پیش ازسقط داشتند، بعد از 2-4 هفته تخمک گذاری داشته و ظرف مدت چهار تا شش هفته بعد از اتمام سقط جنین نیز، پریود می شوند."
همیشه سلامت و موفق باشید دنیای عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

سوال در مورد بررسی علت سقط و آزما

با سلام خدمت کارشناس محترم و تشکر از زحمات ایشان
من بعد از سقطی که در جریان هستید داشتم یک دور هم پریود شدم و پیش دکتر رفتم و خدا رو شکر گفتند که موردی نیست و پیشنهاد دادند که از دی ماه دوباره برای بارداری اقدام کنم.. دکترم تمایلی به بررسی علت سقط قبلی ندارد و میگوید یک بار سقط نیازی به بررسی ندارد با توجه به اینکه من 35 سالمه آیا قبل از بارداری مجدد نیازی به آزمایشات خاصی ندارم؟ ممنون میشوم که اگه لازمه که من مشاوره خاصی بشوم و آزمایش خاصی بدهم منو راهنمایی کنید... لازم به ذکر است که دفعه قبل هم که باردار شدم تقریبا بدون برنامه بود...

سلام
دوست عزیزم! خوشحالم که مشکلی نیست و می توانید به زودی مامان شوید.
همانطور که پزشکتون گفتند یکبار سقط نیازمند بررسی علت نیست.
اما مانند تمام افرادی که برای بارداری اقدام می کنند شما هم همان دی ماه پیش از اقدام مراجعه کنید و درخواست آزمایشات پیش از بارداری رو به پزشکتون بدهید.
اسید فولیک رو هم که از الان استفاده می کنید.
در این فاصله اگر عفونت یا بیماری دیگری نیز داشتید ابتدا درمان کنید و سپس اقدام کنید.
موفق باشید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

آزمایشات پیش از اقدام برای باردا

سلام و خیلی ممنون از توجه شما
سوالی که برام پیش اومد اینه که چه آزمایشاتی پیش از بارداری ضروری است؟ من این دفعه که رفتم دکتر بهم این آزمایشات را داد:
1.CMV lgG(ECL
2.CMV lgM(ECL
Toxo LGg ECL3
4.Toxo lgM ECL
5.A.phos.lgG
6.A.Phos.lgM
7.Cardio.lgG
8.Cardio.lgM
9.T3(ECL
10.T4(ECL
11.TSH(ECL
12.Prolactin (ECL
13.Ru.G
Ru.M.14

آیا علاوه بر اینها آزمایشات دیگری از جمله قندو چربی...اینها هم ضروری است؟

درضمن سوالی که داشتم اینه که چه حد ترشح میتواند طبیعی باشد و از کی ما باید نگران عفونت باشیم؟ چون من بعضی روزها ترشح دارم البته نه زیاد و سوزش و خارش هم ندارم...اصولا آیا داشتن ترشح بد است و نشان از عفونت است یا طبیعی است؟

خیلی خیلی از شما به خاطر زحمات بی دریغتون ممنونم

اين آزمايش كاملي از ويروسها و انگل توكسوپلاسموز و ... است و نيز هورمونهاي نيروئيد و پرولاكتين اما مواردي نظير شمارش كامل گلبولهاي خوني، قند خون، BUN و Cr را ندارد كه ضروري ست.
ترشح هم فقط در صورت داشتن رنگ و بو و سوزش و خارش غير طبيعي ست.
كارشناس مامايي فيروز

سوال در مورد نتایج آزمایشاتم

با سلام خدمت کارشناس محترم و تشکر فراوان از زحمات شما
من جواب آزمایشات ام را گرفتم به این صورت است:

Rubell (IgG) 3.6 IU/ml. Refrence Range >1.10 Positive
Rubella (IgM) 0.18 Ratio Reference Range <0.80 Negative

CMV IgG(ECL) <0.150 U/ml Reference Range <0.5 Non-reactiv
CMV IgM(ECL) Negative Reference Range <0.7 Negative
Toxo IgG (ECL) <0.130 IU/ml Reference Range <1.0 Non reactive
Toxo IgM (ECL) Negative Reference Range <0.8 Negative

Anti Phospholipid IgG 0.8 u/ml Reference range <12 Normal
Anti Phospholipid IgM 5.0 u/m Reference range <12 Normal
Anti Cardiolipin.IgG(EIA) 5.2 GPLU/ml Reference range <12 Negative
Anti Cardiolipin.IgM(EIA) 4.9 MPLU/ml Reference range <12 Negative

T3(ECL) 0.9 ng/ml Reference Range
0.8-2.0 Adult
1st Trimester : 1.0-2.3
2nd trimester : 1.29-2.62
3rd trimester : 1.3-2.62

T4(ECL) 7.9 ug/dl Reference Range
5.1-14.1 Adult
1st Trimester: 7.3-14.8
2nd trimester : 7.9-16.1
3rd trimester : 5.55-12.9

TSH(ECL) 2.81 uIU/ml Reference Range
0.27-4.2 Adult
1st Trimester: 0.33-4.59
2st Trimester : 0.35-4.1
3rd trimester : 0.21-3.15

Prolactin (ECL) 15.2 ng/ml Reference Range : 6.0-30

متاسفانه وقت دکترم 11 بهمن است میشه خواهش کنم یه نگاهی به این آزمایش بکنید تا اون موقع که من دکتر برم یا لازمه زنگ بزنم و وقم را جلو بیاندازم ؟ خصوصا در مورد Rubella آیا این همون سرخچه است؟ آیا جوابم مثبته؟ میتواند این باعث سقط قبلی من شده باشد؟ خیلی خیلی ممنون میشوم اگه لطف کنید و جواب منو بدهید....

سلام
دوست عزیزم! تشخیص با درمانگر شماست اما این یک آزمایش کامل از ویروس سایتو مگال، انگل توکسوپلاسموز،سرخجه ، سنجش آنتی فسپولیپید، آنتی کاردیولیپین، آزمایش کامل هورمونهای تیروئید و سنجش پرولاکتین است که به لطف خدا کاملاً نرمال می باشد.
روبلا همان سرخجه است که مثبت بودن IgG نشان از داشتن تماس قبلی و یا واکسن آن می باشد اما مثبت بودن (IgM) به معنی ابتلای فعلی می باشد که در مورد شما منفی ست و همین دیلل بر بی مشکل بودن است.
همیشه سلامت و موفق باشید...
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان