Re: ساک حاملگی درهفته چندم دیده می شود

با سلام خدمت کارشناسان محترم خسته نباشید:
اولین روز آخرین پریود من تاریخ 11 مهر نودوسه بود در بیست و پنجم ابان سونو رفتم گفت فقط ساک دیده میشه ولی جنین دیده نمیشه و در جوابش گفت مدت حاملگی 6 هفته و 2 روز هست بعد 10 روز دوباره رفتم دکتر خودش سونو کرد (با دستگاه خودش) گفت هم ساک دیده میشه هم جنین ولی گفت جنین یک ماه و 15 روزه هستش وهمچنین گفت احتمالا دیر تخمک گذاری شده. در واقع جواب سونوگرافی با جواب دکتر 15 روز اختلاف داره و گفت بعد 15 روز دوباره بیا . خواهش میکنم منو راهنمایی کنین.

بله ممکنه لقاح دیرتر اتفاق افتاده باشد اما سنی که در سونوی اول گفته همون 5/1 ماه بوده یعنی همون 6 هفته و ... و در سونوی بعدی هم همان سن رو گزارش کرده.و اگر این بوده باشد در این سن باید جنین دیده می شده.
اما اگر فرض را بر این بگذاریم که سنی که در سونوی اول گفته: سن تخمین زده از روی قاعدگی شما بوده و ارتباطی به داده های سونو ندارد؛ سو اک حاملگی در حد همان 4 هفته بوده ؛ با این فرض همه چی خوب پیش رفته یعنی شما آن موقع 4 هفته بوده اید و در 4 هفته هم فقط ساک مورد انتظار است. در 10 روز بعدش هم 6 هفته شده اید و جنین هم دیده شده که همین را متوقع بوده ایم پس باید با اختلاف 10 روز از سونوی قبل ، قلب دیده شود.
به امید خدا
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و عرض خسته نباشید
من دوم شهریور اولین روز آخرین پریودیم بود
بیبی چک از روز بیست و سومم مثبت میشد
روز بیست و هفتمم یعنی 28 شهریور ماه در آزمایش بتا بالاتر از 1500 گزارش شد
روز سی ام شهریور رفتم دکتر ولی ساک حاملگی مشاهده نشد و دکتر برایم آزمایش تیتر تجویز کردند
عدد بتا 1037 گزارش شد البته این آزمایشگاه با آزمایشگاه قبلی متفاوت بود
آیا این عدد بتا برای روز بیست و نهم طبیعیه؟
ببخشید خیلی نگرانم چرا باوجود بتای بالا ولی ساک حاملگی من مشاهده نشد؟
پریودهای من همیشه منظم و 25-26روز بودند و 30 سالمه و اولین بار است که باردار میشوم و در ماه دوم اقدامم باردار شدم
ممنون از پاسخگوییتون

دوست عزیزم از 4 هفته به بعد امکان دیدن ساک هست یعنی 28 سیکل اما خیلی از بارداری ها تا 5 هفته رویت می شود پس زمان دارید .اما بتای دوم کاهش داشت . نیاز به تکرار پس از 72 ساعت ممکن است باشد(به خصوص که ساک رویت نشده)
از طرفی اگر بتا بالای 1500 باشد و ساک درون رحم دیده نشود باید سونولوژیست حاذقی با سونوی واژینال به دقت رحم و لوله ها و شکم را بررسی کند.
از نظر من در مرکزی کاملاً دقیق بتا و سونو داشته باشید
كارشناس مامايي فيروز

سلام لطفا منو از نگرانم نجات بدين
٣/٢تاريخ آخرين پريوديم بوده من تنبلي شديد تخمدان دارم فقط٥شب كلوميفين خوردم تست بارداريم مثبت بود سه روز بعد از تاريخ پريوديم چند تا قطره خون ديدم كه قطع شد رفتم دكتر ساك حاملگي رو تديد تست بتا دادم ٢٩٥.٥٥بود دوروز بعدش افت داشت١٦٣.٤٥اين يعني چي نه درد دارم نه خونريزي درضمن دكتر بهم شياف هم داد كه استفاده ميكنم

Raha&nini نوشته شده:امكان حاملگي خارج رحمي زياده؟
سلام
عزیزم اگر بتا رو به کاهش برود احتمال ختم شدن بارداریِ کوچکِ ابتدایی هست و ممکن است چند روز بعد به خونریزی بیافتید.
اما در مورد خارج از رحم: اگر بتاتون بالای 1500 باشه و سونو در داخل رحم، ساک را نبیند، در این جا احتمال خارج از رحم زیاد است اما بتای شما فعلا پایین است.
با این حال تشخیص قطعی نمی توان گذاشت.
كارشناس مامايي فيروز

مريم عيسوي نوشته شده:سلام عضو جديد هستم يه سؤال داشتم از تاريخ پريودي ام گذشته اما لكه بيني دارم به رنگ صورتي خيلي نگران ام ميشه راهنمايي ام كنيد
سلام
اگر لکه بینی تبدیل به خونریزی قاعدگی نشود احتمال بارداری زیاد است و باید تست دهید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان