سلام
دوست عزیز تشخيص ساك حاملگي كه اولين علامت حاملگي در سونوگرافي ميباشد 35-32 روز پس از اولین روز آخرین قاعدگی در سونوگرافي واژینال امكانپذير است.(که معمولاً BHCG در اين زمان بين MIU/ML 1500-500 ميباشد. ) دوست عزیز یعنی یک کوچولوی دیگه فرصت دارید. از سونوی بعدیتون مطلعم کنید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

با سلام تیر بتای من 75 بوده ودر سونوی واژینالی در دیروز انجام دادم یک چیز کوچک مشکوک به ساک حاملگی دیده شد ولی هنوز قطعی نمی باشد دوباره میخوام برم آزمایش بدم

طاهاجان اگر قاعدگی شما منظم بوده باشد سونویی که روز شنبه دادید شما در 6 هفته بوده اید .
از نتیجه ی تکرار آزمایش و سونو مطلعم کنید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

طاهاجان اگر قاعدگی شما منظم بوده باشد سونویی که روز شنبه دادید شما در 6 هفته بوده اید .
از نتیجه ی تکرار آزمایش و سونو مطلعم کنید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

با سلام وخسته نباشید قاعدگی من منظم نبوده و هیشه پس وپیش بود یا در 6 ماه اخیر همیشه جلو می انداختم پنجشنبه میرم آزمایش بدم البته دیشب یک لک خیلی ریز سر سوزنی دیده و دلم هم درد می کند

با سلام و خسته نباشيد من امروز 21/7 رفتم سونو گرافي دكتر اطهري سونوكردم جواب آن را برايتان مي نويسم
THERE IS A GESTATIONAL SAC WITH MSD= 3MM WITHIN THE ENDOMATERIAL
CAVITY THAT IS COMPATIBLE WITH ABOUT 4 W GESTATIONAL AGE
NO EMBRYO OR FHR IS SEEN YET
THERE IS SIMPLE CYST WITH 14X13 MM IN THE LEFT ANDEX.
TVS IS RECOMMENDED
و لازم به ذكر است كه من لك بينيم هم كمي بيشتر شده است آيا وجود كيست هم خطر ناك مي باشد چند درصد احتمال دارد جنين بماند آيا اصلا ساكي وجود دارد يا نه ؟در سونوي قبلي چند روز قبل اين را نوشته بود در بررسي سونوگرافي در مقاطع طولي و عرضي رحم داراي ابعاد طبيعي است - اكوپترن رحم هموژن است .
كانون اكوي فري2MM داخل كاويتي رحم احتمال ساك حاملگي زا مطرح مي سازد
كنترل سونوگرافي بعد از 2 هفته از لحاظ رشد ان وپيدايش جنين توصيه مي شود
تخمدانها نرمال و فاقد ضايعه فضاگير هستند
R/O=30*16MM
LO=32*21MM
لگن فاقد مايع آزاد است
لطفا مرا راهنمايي كنيد من خيلي استرس دارم ونگرانم

با سلام من در جای مطلبی خواندم که تاز در هفته چهارم توده سلولی در حال تقسیم به رحم می رود تا جایگاهی برای استقرار پیدا کند تازه از هفته 5 به بعد ساک به طور دقیق همراه با جنین دیده می شود

سلام
طاهاجان! در سونوی قبلی ما همه چیز از رحم و تخمدان و ... بیعی بوده ولی هنوز وجود ساک حاملگی به قطعیت نرسیده بوده اما در سونوی اخیر ساک حاملگی با قطر 4 میلی متر و مطابق با 4 هفته بدون جنین و ضربان قلب آن دیده شده است(که البته ندیدن آن ها در 4 هفته طبیعی می باشد) کیست تخمدان هم که در تخمدان چپ وجود دارد نگران کننده نیست تشخیص با درمانگر شماست اما احتمالاً کورپوس لوتئوم است که در اغلب حاملگی ها به وجود می آید و به مرور و گذشت حاملگی خود به خود از بین می رود.
تنها مساله ی ممکن اختلاف سن این حاملگی نرمال 4 هفته که در سونو ذکر شده با حاملگی که ما از تاریخ آخرین قاعدگی تان حدث می زدیم می باشد که بررسی با پزشک شماست اما ممکن است به علت بی نظمی قاعدگی شما این مشکل توجیه پذیر باشد که در این صورت باید در سونوهای بعدی2-3 هفته ی آینده، شاهد جنین و ضربان قلب آن باشیم.
در رابطه با توده سلولی در حال تقسیم: 11تا 13 روز پس از تخمک گذاری (که منجر به لقاح شده) این توده که مروولا خوانده می شود در رحم جایگزین می شود. پس ما شاهد ساک حاملگی از 4 هفته به بعد و نیز فتال پل در هفته ی 5-6 و ضربان قلب در هفته ی 7 ام خواهیم بود.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و خسته نباشيد امروز دوباره لك بيني بيشتر شد شب رفتم دوباره سونوگرافي واين جواب را بهم داده كه برايتان مي نويسم
the utrus has normal smooth outline and normal echogenicity
with dimension 67x60x36mm
the endometrial thickness is 12 mm
noevidence of GS is seen at this time
both ovaries have normal size and echogenicity
no abnormal fluid collection or mass lesion is visualized in pelvic cavity
با تشكر در ضمن فكر مي كنم پريود شدم
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان