جنين انانسفال

با عرض سلام من به علت منوپوز زودرس در سن 28 سالگي براي بارداري از تخمك اهدا استفاده كردم درسن 30 سالگي كه بار اول بي نتيجه ولي بار دوم بارداري مثبت ولي به علت انانسفالي جنين در 14 هفتگي سقط شد من تحت نظر پزشكان ابن سينا بودم .ميخواستم ببينم علت انانسفالي جنين چه بوده ?ايا اين بيماري از اهداكننده به جنين رسيده چون كه در خانواده شوهرم همچين مشكلي نيست ومن در بارداري وپيش ازان اسيد فوليك مصرف كرده ام علت بيماري جنين چه بوده ولي تنها چيزي كه فكرم را به خود مشغول كرده اين است كه من تقريبا 15 روز بعد از جواب مثبت حاملگي اوايل شبهاوبعدا صبح وشب حرارت بدنم بالا بود بطوريكه مجبور شدم پارچه خيس روي پيشاني وكف دستهايم بگذارم به ابن سينا هم اطلاع دادم گفتند به علت داروهاي مصرفي است .من الان 7 جنين فريز شده دارم اما ميترسم اين جنين ها هم مبتلا به اين قبيل بيماري ها باشند .خواهشا منو راهنمايي كنيد چون در دوراهي قرارگرفته ام .با تشكر از زحماتتون .

سلام
دوست عزیز! اینکه آیا علت از تخمک اهدایی منشا می گرفته یا خیر و به تبع آن مشکل دار بودن جنین های فریز شده، باید با بررسی های فراوان صورت بگیرد. اما به طور کل علل زیر می تواند سبب ناهنجاری هایی از قبیل آننسفالی و میروسفالی و ... شوند:
از عوامل عفونی: ویروس سرخجه، سیتومگالوویروس،هرپس، آبله مرغان، ایدز، توکسوپلاسموز و ...
از عوامل فیزیکی اشعه ایکس
از عوامل شیمیایی:آمینوپترین، اسید والپروئیک، وارفارین(داروی ضد انعقاد)، کوکائین، الکل، حلالهای صنعتی، سرب و ...
همانطور که ملاحظه می کنید دوست عزیز تشخیص اینکه علت چه بوده و از کجا منشا گرفته باید با بررسی کامل تمامی موارد صورت گیرد از طرفیقرار بر این است که غربالگری از نظر عفونتهای مسری یا بیماری های زنتیکی جزو اقداماتی ست که دهنده ی اووسیت باید بگذراند. پس در این رابطه می توانید از مرکز سوال کنید.
در مورد اسید فولیک هم تحقیقات نشان داده که مصرف آن در ماههای پیش از بارداری و 3 ماههی اول از نقایص لوله عصبی و ... پیشگیری می کند پی مصرف در دوران پیش از باردرای هم ضروری ست.
-پس از یک سقط عادی و بدون عارضه پیشگیری تا گذشت 3 سیکل طبیعی الزامی ست اما شما و هر شخص دیگری باید از متخصص خود پیش از قطع پیشگیری مجوز بگیرید.
براتون بهترین ها رو از خدای مهربان خواستارم دوست عزیزم!
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

با عرض سلام مجدد . ميخواستم بپرسم علل يايسگي زودرس در چيست با توجه به اينكه اين مشكل درمادر ومادربزرگم وجود نداشته ايا ميتوان علت يايسگي را شرايط روحي در دوران اوليه ازدواج دانست من در دوره قبل از ازدواج وتا دو سال بعد از ان به راحتي پريود ميشدم ولي وقتي در باروري به نتيجه نرسيده با مراجعه به پزشك فهميدم يايسه شده ام واز ان وقت تا به حال با قرص پريود ميشوم .ايا فشارهاي رواني واسترس ميتواند زمينه ساز يايسگي شود؟.ايا با داشتن وضعيت روحي مناسب مثل داشتن يك فرزند ايا اين اميدواري وجود دارد كه مشكلم برطرف شود ؟حقيقتا مشكل يايسگي من بدنبال خود مشكلاتي از قبيل استفاده از تخمك اهدا وبوجود امدن يك جنين انانسفال را در پي داشته بطوري كه من علاوه بر مشكل خود الان داراي نگراني هاي بيشماري شده ام كه خواب را از چشمانم ميربايد .خواهشمند است مرا راهنمايي كرده واز اين دل نگراني ها در اوريد .باسپاس از زحماتتان

سلام
دوست عزیز! عوامل زیر می توانند سبببروز یائسگی زودرس شوند:
"بعضي داروها يا اعمال جراحي: هيستروكتومي كامل (برداشتن رحم و تخمدان‌ها) باعث يائسگي مي‌شود ولي در هيستروكتومي (برداشتن رحم) تخمدان‌ها برداشته نمي‌شود و معمولا باعث يائسگي نمي‌شود.
شيمي‌درماني و اشعه‌درماني كه براي درمان سرطان‌ها به كار مي‌روند مي‌توانند باعث يائسگي شوند، اما معمولا اين روند به صورت تدريجي رخ داده و ممكن است قبل از اين كه خانمي به دوران يائسگي برسد ماه‌ها و يا سال‌ها علائم دوران يائسگي را داشته باشد.
اختلالات كروموزومي كه علت آن اختلال مادرزادي در كروموزوم ايكس مي‌باشد از ديگر علل يائسگي زودرس مي‌باشد.
اختلالات خود ايمني: دوسوم زنان با نارسايي تخمدان را شامل مي‌شود. در اين حالت بدن برضد تخمدان‌ها و رحم شروع به ساختن پادتن مي‌كند كه در نهايت باعث از كار افتادن تخمدان‌ها مي‌شود. اين افراد ممكن است سابقه خانوادگي از يائسگي زودرس را داشته باشند. عفونت‌هاي ويروسي مثل ويروس عامل بيماري اوريون نيز مي‌تواند باعث يائسگي زودرس شود."
http://www.jamejamonline.ir/papertext.a ... 0876253404
"به گزارش سرويس «بهداشت و در مان» خبرگزاري دانشجويان ايران، به گفته‌ پژوهشگران اگرچه يائسگي زودرس به بررسي نياز دارد اما حتي در زناني كه هرگز مورد اعمال جراحي دستگاه تناسلي يا برداشتن رحم قرار نگرفته‌اند نيز همواره غير طبيعي نيست.
پژوهشگران دانشگاه بريستول در انگلستان با بررسي 3 هزار زن 60 تا 79 ساله، علل يائسگي زودرس را ارزيابي كردند.
نتايج اين بررسي كه در نشريه زنان و زايمان انگلستان منتشر شده نشان مي‌دهد: حدود يك پنجم زنان به يائسگي زودرس دچار مي‌شوند كه تنها در 84 درصد موارد عللي مانند اعمال جراحي برداشتن رحم و تخمدانها، تغييرات هورموني و تنشها مسئول ايجاد آنها هستند و تقريبا در بقيه آنان علتي براي بروز يائسگي زودرس يافت نمي‌شود. "
مطالعه لینک زیر رو پیشنهاد میکنم:
http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=6686
استرس و فشارهای روانی به هر حال بر دامن زدن بر آن یا عوارض آن توانا هستند پس دوست عزیز می دانم که مشکل به نظر می آید اما سعی کنید کمی نسبت به این موضوع بی تفاوت باشید تا بلکه از استرس خود بکاهید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام مجدد وخسته نباشيد خدمت شما .من الان از سقطم 14 روز ميگذره ولي هنوز خونزيزيم بطور كامل بند نيامده از امروز نوار استفاده نكردم ولي بعد از ادرار كه خودمو خشك ميكنم دستمال يكم خوني ميشه وخونش يه مقداري سياه شده .ايا اين اشكالي نداره تا اين حد طول كشيده من بعد از كورتاژ از پزشكم پرسيدم سونو برم چند روز بعد يا نه .گفت چون كورتاژ كردي نيازي نيست .درد خاصي هم ندارم .ايا براپاك شدن كامل از خون دارويي بايد استفاده كنم.تا چند روز ديگه ممكنه اين وضعيت ادامه داشته باشه .اشكالي نداره اينهمه طول كشيده .با تشكر از سايت خوبتون .

سلام
دوست عزیز معمولاً بین 8-12 روز خونریزی بعد از سقط طول می کشد و در حالت عادی نیاز به داروی خاصی نیست. اما توصیه می کنم اگر بیش از 2 هفته شد یعنی از این پس خونریزی ادامه داشت با درمانگرتان برای راحتی خیال مشورت کنید.
مراقب علائم عفونت(ترشحات عفونی و ...) هم باشید.
و نیز به علت عارضه ی زیادی که حاملگی بالافاصله پس از سقط به همراه دارد، حتی اگر برای بارداری اولتون زمان زیادی رو منتظر موندید؛ برای اطمینان باید روش پیشگیری داشته باشید-حتی اگر احتمال تخمک گذاری رو ندهید- تا اینکه 3 سیکل قاعدگی طبیعی پس ازسقط را بگذرانید
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

باسلام وخسته نباشي خدمت كارشناس مامايي عزيز من به دنبال سقط بعد از 17روز خونريزي ودر انتها لكه بيني پاك شدم .من به علت منوپوز زودرس فقط با قرص پريود استرومارين 25/1ومدروكسي پروژسترون پريود ميشم .ميخواستم بپرسم قرص استرومارين را از روز 4 پريود واستروژن از روز 15 است به مدت 10 روزيعني رويهم رفته از ابتداي مصرف قرص استرومارين وبعد مصرف همزمان ان با قرص مدروكسي پروژسترون 26 روز طول ميكشد ؟در مصرف قرصها دچار ترديد شده ام ممنون ميشوم راهنمايي كنيد .من چند روز بعد از پاكي از لكه بيني ميتوانم قرص استرومارين را براي دوره ماهيانه بعدي شروع كنم؟

سلام
دوست عزیز! تجویز با متخص شماست و بهتر آن است که با خود ایشان چک بفرمائید اما اغلب: مدورکسی پروژسترون در چنین شرایطی از 15 تا 25 سیکل به مدت 10 روز خورده می شود.
استرومارین که همان استروژن باشد اغلب به مدت 21 روز تجویز می شود.
یعنی سر جمع شما از 25 ام به بعد دارویی استفاده نمی کنید.
موفق و سلامت باشید...
كارشناس مامايي فيروز

باعرض سلام وخسته نباشيد خدمت شما ماماي مهربان ودلسوز وبا تشكر از سايت خوبتون .من تقريبا 10روزي بود كه كاملا پاك شده بودم وغسل كرده بودم الان دوباره لكه بيني دارم البته 2الي 3روز بود كه زير شكمم درد ميكرد خيلي كم تاالان كه لكه ديدم ايا ممكن است پريود شده باشم من الان از روز سقطم 1ماه ميگذرد.تازه امروز 10روز از پاكيم ميگذشت وميخواستم شروع به خوردن قرص استروژن بكنم براي اينكه ماه اينده عادت بشم چون من بدون قرص پريود نميشم .اگر اين لكه بيني به دنبالش خونريزي نباشه پس در حقيقت عادت محسوب نميشه وفقط لكه بينيه ايا ميتونم قرصهاي استروژن وبعداز اون مدروكسي پروژسترون را شروع كنم در عين حالي كه لكه بيني دارم.ممنون از راهنمايي خوبتون

سلام دوست عزیزم!
اغلب اولین قاعدگی بعد از سقط و ... الگویی متفاوت می تواند داشته باشد، اما اگر وضعیتتان به حالت لکه بینی بود برای اطمینان از نبود خونریزی طول کشنده پس از سقط(با توجه به گذشت 30 روز) با پزکشتان در میان بگذارید اگر هم حالت قاعدگی بود که داروها را طبق دستور پزشک استفاده بفرمائید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 60 مهمان