اقدام به بارداری پس از سقط و نا من

با سلام خدمت خانم دکتر عزیز
ببخشید که یک مقدار سوالم طولانی میشه ولی فکر میکنم باید اول یک کم از خودم براتون بگم.
من pco هستم و قبل از ازدواجم چند سال قرص سیپروترون کمپاند مصرف می کردم و بعد از ازدواج 1 سال به صورت طبیعی جلوگیری میکردیم . وقتی تصمیم به بچه دار شدن گرفتیم آزمایش های اولیه و سونو را انجام دادم که دکتر گفت مشکلی نیست و حتی از کیست هم خبری نبود. 14 ماه طول کشید تا من باردار بشم ( ما به مالزی اومدیم و ماه دوم بعد از اومدنمون من باردار شدم) ولی متاسفانه وقتی در هفته 8 به دکتر مراجعه کردم گفت جنین کوچکتر از اندازه ای هست که باید باشه و آزمایش خون دادم و عدد بتا 2450 بود و گفت 3 روز بعد باید تکرار بشه تا ببینیم رشد داره یا نه ( من گاهی لکه بینی کمی داشتم) ولی متاسفانه 2 شب بعد دچار دل پیچه شدم و صبح به خونریزی افتادم و دل درد شدیدی داشتم و تا به دکتر رسیدم خود به خود سقط شد . دکتر چیز خاصی نگفت فقط گفت این مسایل در بارداری طبیعیه و بعد 3 ماه میتونین اقدام کنید و گفت که تخمدانها پلی کیستیک هستن ولی مشگلی نداره. خواهش میکنم به من بگید به نظر شما میتونه حاملگی پوچ بوده باشه؟ البته من در زمان بارداریم یک اسباب کشی و یک سفر هوایی به اندونزی داشتم آیا ممکنه به این دلایل جنین رشد نکرده باشه؟
سوال دیگر من اینه که در طول 3 ماه جلوگیری پریود منظمی داشتم ( پریود های من تقریبا" منظم و 31 -32 روزه است ) ولی از ماه پیش که اقدام کردیم ماه اول 15 روز تاخیر داشت و این ماه 23 روز و این ماه از 2 هفته پیش من تمام علائم پریود را داشتم و کمر دردم شدید تر از ماه های قبل بود و بیبی چک بعد از 2 ساعت یک خط خیلی کم رنگ نشون میداد ولی بعد از 23 روز تاخیر 2 روز لکه بینی داشتم و بعد پریود شدم. به نظر شما مشکل خاصی پیش اومده؟ ( با توجه به pco بودن) .
ببخشید که سرتون رو به درد آوردم ولی من اینجا غریبم و خیلی نگرانم. خواهش میکنم جواب سوال های های منو بدید.
باز هم ممنونم.

سلام ناهید جان
نگرانی شما در متن نوشته تان کاملا مشخص است. البته اگر به سئوالات دوستانتان در همین تالار یا سایت های مشابه نگاهی بیندازید می بینید کم نیستند کسانی که دغدغه ی یک بارداری سالم بعد از تجربه ی سقط را دارند . ولیکن آن چه برای شما قضیه را سخت تر کرده ، دور بودن از وطن و اطرافیان نزدیکتان است . امیدوارم همدلی و هم راهی دوستانتان در این مکان ، برای شما دلچسب و آرام بخش باشد .
طبق آن چه شما ذکر می کنید جنین تشکیل شده ، اما رشد نکرده یا به عبارتی دیگر سقط شده است . در بارداری پوچ اصلا جنینی تشکیل نمی شود . پس بارداری پوچ برای شما منتفی است . اما در مواردی جنین به علت های مختلف سقط می شود در حالی که علاماتی مانند لکه بینی ،درد و ... وجود ندارد . در نتیجه دیگر رشد نمی کند .پس از مدتی یا با سونو و آزمایش و دیگر علایم از بین رفتن جنین مشخص می شود . پس احتمالا سقط شما از این دسته بوده که سقط فراموش شده نامیده می شود .
علت اغلب سقط های قبل از هفته 12 ، اختلالات کروموزومی جنین یا تکامل غیر طبیعی است که در این صورت جنین دیگر قادر به ادامه ی زندگی نبوده و سقط می شود .
به هر حال یک سقط مانند این است که شما بارداری نداشته اید . پس برای بارداری بعدی نگران نباشید . یکی دیگر از عواملی که در سقط نقش دارد استرس مادر است . به هر صورت ممکن است فراز و نشیبی که طی سفر داشته اید بر این مسئله تأثیر گذاشته است .
علت به تأخیر افتادن پریودهایتان در حال حاضر ، می تواند تخمدان های پلی کیستیک باشد . این اختلال باعث تآخیر در قاعدگی ها یا قطع قاعدگی می شود . استرس و برخی از داروها ، رژیم غذایی سخت ، ورزش سنگین و برخی عوامل دیگر نیز در تآخیر قاعدگی نقش دارد .
در این مورد که فرمودید بیبی چک بعد از 2 ساعت یک خط کم رنگ نشان داد باید خاطر نشان کم که نتیجه بیبی چک تا 10 دقیقه قابل اعتبار است و هرگونه نتیجه ای بعد از 10 دقیقه بی ارزش است .
مراجعه به پزشک به همراه یک سونو گرافی می تواند برای راهنمایی شما بسیار کمک کننده باشد . ما را از خودتان بی خبر نگذارید .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

با سلام
بسیار ممنونم که به سوالات من جواب دادید. همان طور که متوجه شدید خیلی نگرانم و این دوری از خانواده این نگرانی رو تشدید میکنه. خیلی خوشحالم که با سایت بسیار خوب شما آشنا شدم و دوستانی مثل شما دارم. حتما" بعد از تمام شدن پریودم به دکتر مراجعه میکنم و به شما خبر میدم.
خانم دکتر عزیز یک سوال دیگر هم داشتم میخواستم بدونم آیا مصرف قرص زینک پلاس در هنگام اقدام برای بارداری ضرر دره؟
باز هم یک دنیا ممنونم.

ناهید عزیز سلام
بارداری به خودی خود نیازی برای مصرف روی اضافی ایجاد نمی کند . با این وجود در طول بارداری میزان مصرف مجاز مکمل روی حدود 12 میلی گرم است. با توجه به این که قصد بارداری دارید برای ادامه مصرف zinc plus یا عدم مصرف آن حتما با پزشکتان مشورت کنید .
در صورتی که نیاز به مصرف قرص های آهن بیش از 60 میلی گرم در روز داشته باشید ، به علت تأثیر بر کاهش جذب روی ،نیاز به مصرف روی اضافی خواهید داشت که آن نیز قطعا بایستی از طرف پزشکتان تجویز شود .
منابع طبیعی روی شامل شیر ، تخم مرغ ، گوشت و جگر است .
غیر از زمان بارداری اگرهر زمان خواستید از مکمل های روی که میزان zinc آن بیش از 15 میلی گرم است ، استفاده کنید ، مشورت با پزشک را فراموش نکنید .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

سلام خدمت شما ...من ماه قبل سقط داشتم .....الان هم نمیدونم باردارم یا نه ........؟؟؟؟؟تاریخ پریودیمو نمیدونم از کی حساب کنم////////من 11/8/88 وقت پریودی ماه قبلم بود که نشدم (حامله) بودم .واز تاریخ21 /8/88 خونریزی افتادم تا 2/9/88 ادامه داشت ....رفتم سونو گفت تمام بقایای حاملگی دفع شده خونریزی من هم قطع شد ..من تو این ماه چند نزدیکی مشکوک داشتم.الان نمیدونم باردار هستم یا نه.؟؟؟؟واینکه چندم تاریخ پریودی من میشه/؟///من یک هفته که ترشح دارم الان خیلی کم شده واز دیروزه که سینه هام سفت و سنگین ودرد ناک شدن........نمیدونم دارم پریود میشم؟؟یا اینکه از علائم بارداری هست؟؟؟؟؟من اصلا موقعیت بارداری ندارممم>>>>لطفا منو راهنمایی کنین

دوست عزیز سلام
به طور معمول 2 هفته بعد از سقط، تخمک گذاری بر می گردد. که این زمان در مورد شما 16 آذر خواهد بود که از آنجایی که بارداری به این زودی به صلاحتون نیست، امیدوارم که نزدیکی های شما در این محدوده نبوده باشد.
در عین حال از اونجایی که عملکرد سیستم های بدن 2 ضربدر 2= 4 تا نیست، هر امکانی قابل پیش بینی ست.
به خصوص که بعد از یک سقط و عوامل این چنینی، دیگه تاریخ های پریود ماقبل سقط، برای ما اهمیت ندارند و تا وقتی که یک پریود منظم و مطمئن بعد از سقط اتفاق نیافته، نمی شه موعد پریود بعدی رو مشخص کرد.
دوست عزیز نگرانی شما رو درک می کنم و خیلی دوست دارم که هر چه زودتر از این نگرانی و ابهام نجات پیدا کنید اما تنها کاری که از اینجا از دست من برای شما بر می آید این هست که توصیه کنم برای مدت زمانی که معلوم نیست چقدر باشه تا مجدداً پریود بشید( چه بسا که نه تنها باردار نباشید، هنوز تخمک گذاری هم بر نگشته باشد) این انتظار رو تحمل نکنید و با یک مراجعه ی بالینی و تحت نظر ایشون انجام آزمایش خون ی که مطمئن ترین روش برای تائید و یا رد بارداری ست، به این استرس خاتمه بدید.
ضمن اینکه از خدا می خواهیم که در بهترین وضعیت قرار داشته باشید، یادتون نره که بعد از مشخص شدن وضعیت، اتخاذ یک روش مطمئن برای پیشگیری و به دنبال اون تقویت جسمی و روحی خودتون به عنوان یک مادر که سلامیت جنین آینده ش نیازمند سلامت و تغذیه اوست؛ بسیار با ارزش تر از زود مادر شدنه.
عزیزم ما رو هم بی خبر نگذارید...
كارشناس مامايي فيروز

سلام ممنونم که جواب دادین ....یعنی من باردار نیستم ....؟؟؟؟؟؟//من تو این تاریخی که گفتین.....نزدیکی مشکوک داشتم یعنی زمان تقریبی تخمک گذاری....با این حال احتمال بارداری خیلی میشههههه>>>>>>>>>من باید تا چندم صبر کنم بد بیرم ازمایش بدم اخه خیلی نگرانممم من موقعیت بچه دار شدن ندارممممممم.......لطفا تاریخ دقیق به من بدینننن ممنون میشمممممممم.......خیلی استرس دارممم .....کمکم کنین

ببخشید من دوباره یک موردی رو اضافه کنم......من به دکترم زنگ زدم گفت از همون روزی که خونریزی افتادی تاریخ پریودی ماه بعد حساب میشههه ..حالا اگه گفته دکترم درست باشه امروز 29 گذشته ....ولی سیکلهای من 26و28 روز بودننننن.........خودم گیج شدم راستیش میترسم به شوهرم بگم احتمال داره که باردار باشمم ......میخوام از همه چیز مطمن بشم پس خواهشا منو راهنمای کنینننننن .منتظر جوابتون هستمممم

عزیزم همونطور که گفتم تا هنگامی که یک پریود مشخص و قابل اطمینان نداشته باشید، نمی شه روزی که انتظار می ره تا خونریزی داشته باشید رو تخمین زد. اگر این حالت ویژه ( داشتن نزدیکی بدون پیشگیری) اتفاق نیافتاده بود، به شما توصیه می شد تا اولین پریود( هر زمانی که باشد) منتظر بمانید، اما در این وضعیت تنها کار علمی و دقیق انجام آزمایش است. چه بسا که از موعد پیشنهادی به شما نیز، زمان گذشته است. بنابربراین با وجود تمام این مسائل، یادآوری کنم که تشخیص نهایی به عهده ی پزشک شماست.
انتخاب با شماست چنانچه نگرانید زودتر با یک آزمایش خیال خود و خانوادتون رو آسوده کنید.
و یا اینکه پزشکتون رو مطلع کنید و اگر ایشان انتظار رو پیشنهاد کردند ، منتظر بمونید...
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام خدمت شما کارشناس عزیز.......من هنوز پریود نشدم امروز بی بی چک گذاشتم منفی بود ......خیلی نگرانم.....اخه من تیروئید کم کار دارم ولی قرص میخورمم.......شما میگین امکان اینکه پری نمیادبه خاطر تیروئیدم هست.....من t4,t3 نرمال هستیش وtsh یک کمی کم کاره.......در ضمن من پرولاکتین داشتم ولی ازمایش دادم نرمال شده بود.......حالا موندم چه کار کنم....دکتر من هم رفته مسافرتتت .....من توی این شهر غریبم دکتر خوبی دیگه نمی شناسمممم .....چرا پریود نمشم؟؟؟////اگه باردارم چرا بی بی چک منفی بود؟؟؟؟؟؟؟جز این سایت کسی رو ندارم که باهش مشورت کنم .........منو راهنمایی کنین

سلام
اختلالی که کم کاری تیروئید در قاعدگی ایجاد می کند، کاهش روزهای سیکل ماهانه و در نتیجه جلو افتادن پریود است و نه تاخیر آن. مگر اینکه کم کاری شدت بگیرد و ... تا که در مراحل انتهایی، موجب تاخیر و قطع پریود شود.
آزمایشتتون رو به خاطر دارم، نه تنها جزو دسته ی دوم قرار نمی گیرید، بلکه این میزان از کم کاری تیروئید به ندرت می تونه اختلال در قاعدگی ایجاد کنه، به خصوص هنگامی که ماقبل از این بارداری، با وجود این که کم کار هم بودید، هیچ گونه بی نظمی در پریودتون رو ذکر نمی کردید ...
توصیه من اینه که برای یک بار به یک پزشک یا مامای دیگر مراجعه کنید و ضمن گفتن شرح حالتون، درخواست یک آزمایش خون جهت چک بارداری رو داشته باشید. عزیزم درخواست یک آزمایش خون کار ساده ایست و با توجه به نگرانیتون، مجبور نیستید تا بازگشت پزشکتون منتظر بمونید ...
بعد از توکل به خدا، امیدوارم بتونید مارو هم قدری به عنوان دوستانتون به حساب بیارید و دورادور همدلی ما رو بپذیرید...
كارشناس مامايي فيروز

سلام ممنونم از راهنمایتون خیالم خیلی راحت شد که به خاطر تیرویدم نیستتتتتتتتت........شما بهترین دوست من هستیننننن..شاید شمارو نشناسم ولی حسی خوبم دارم که برای شما پست میذارمم تا چند روز دیگه صبر میکنم.بع :P د میرم از میدم ....شما رو در جریان میذارممممممممم یک دنیا ممنون :oops: :P :roll:

سلام .ببخشید که من مزاحم شدمم.من امروز رفتم دکتر .دکتر به من شاید کیست داری .رفتم سونو اثری از کیست نبود............به من گفت اصولا 3 هفته بعد از سقط باید پری بیاد .........البته یادم رفت سوال کنم بعد از خونریزی یا قبل از اون ....شما میتونین بگین قبل یا بعد ان؟؟؟؟؟////وای اصلا متوجه نمیشد من چی میگم.اینقدر سر شلوغ بود که به من توجح نمی کرد.من هنوز پریود نشدم سینهام خیلی درد میکنه .کمر م همینطور.........بعضی اوقات دهنم پر اب میشه.حتی اگه سیر سیر باشمم.دستم به دامنتون .....من دارم دق میکنم.چرا پریود نمیشممممممممم////////////دکتر گفت برای از زوده.من هم ندادممممممم /////من هر کی که میشناختم سوال کردم یکی جواب قانع کننده نداد به من.من سرما بدی خوردم میترسم قرص مصرف کنم.......شما به من بگین تا کی منتظر باشمم.........؟؟؟؟؟؟؟تاریخ پری این ماه من رو خواهش میکنم برام پیدا کنینننننن.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تو رو خدا به من تاریخ پری بیدیننن؟؟؟؟ایا تا الان من باید پریود میشدم؟؟؟ممنونم منتظر جوابتون هستم

ببین دوست عزیز
این تکه ای از عین ترجمه ی مقالاتی ست که در مورد قاعدگی پس از سقط در دسترسه و جدای این متون علمی، هر حدث دیگری اگر هم زده بشه، اشتباه است.
" پس از بازگشت یک سیکل عادی بعد از سقط، آمادگی باروری بر می گردد اما ، پیش بینی زمان بازگشت دوره قاعدگی طبیعی بعدی مشکل است.
با این حال به دنبال یک سقط جنین بدون عارضه و بدون خونریزی طول کشنده، اغلب زنانی که چرخه قاعدگی منظمی پیش ازسقط داشتند، بعد از 2-4 هفته تخمک گذاری داشته و ظرف مدت چهار تا شش هفته بعد از اتمام سقط جنین نیز، پریود می شوند."
اگر هم قرار باشه طبق دستور پزشکتون منتظر باشید، شما به طور میانگین باید تا 5 هفته پس از اتمام سقط جنین، صبر کنید.
امیدوارم به بهترین وجه از این نگرانی دربیاید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام خدمت شما دوست هربان من امروز رفتم از دادم بتا بود 94 .......دکتر ازمایشگاه گفت بارداری .........میزان بتا من پایین نیست؟؟؟؟؟؟//من ترشح دارم؟؟؟؟وعفونت گرفتم..من خودمو خیلی تمیز نکه میدارم ولی نمیدونم چرا عفونت شدمممممممم
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان