سلام
پریساجان! روش پیشگیری مطمئنی رو سریعاً اتخاذ کنید تا 3 سیکل قاعدگی طبیعی رو پشت سر بگذارید سپس در صورت داشتن مجوز از درمانگرتان برای بارداری اقدام کنید.
در این مدت طول کشنده شدن خونریزی و نیزعلائم عفونت: نظیر ترشحات عفونی و یا تب را مراقب باشید.

كارشناس مامايي فيروز

fahime90 نوشته شده:سلام کارشناس عزیز
من الان هفته 6 هستم. اما 5 روزه خونریزی دارم سونو داخلی هم رفتم و نه تنها رشد نکرده بلکه کوچیکترم شده. دکترم گفت باید کورتاژ بشم. اما با اطلاعاتی که از تو این سایتها پیدا کردن فهمیدم با دارو هم می شه از دکتر خواهش کردم دارو برام بده که به من 4 تا قرص میزو پروستول داده که 6 ساعتی استفاده کنم. الان 3 تا استفاده کردم . خونریزیم یکم بیشتر شده دردم هم زیادتر اما بازم فکر نمی کنم که هنوز سقط شده باشه. چند تکه بافتم دفع شد اما میزان خونریزی مثل دوران پریوده. من از کجا باید بفهمم که کی سقطم کامل می شه. چون اگر سقط نشه باید برم برای کورتاژ. در ضمن دکتر گفته ممکنه که حاملگی خارج رحم باشه ولی با این حال گفته تو رحم هم چیزایی هست که باید کورتاژ بشه. سوال دیگه اینه که آیا سقط که کامل انجام بشه خونریزی هم بند میاد یا نه؟
با تشکر
سلام
فهیمه جان! در برخی بارداری ها هم یک حاملگی خارج از رحم داریم هم یک ساک خالی داخل رحم(البته این را از آن جهت عرض کردم که بدانید گفته ی درمانگرتان از نظر علمی ناصحیح نیست اما این که الان دلیلی برای شک به آن وجود داشته باشد تشخیص با خود درمانگر شماست)
با پایان سقط و تخلیه کامل محصولات حاملگی، خونریزی قطع نمی شود بلکه ادامه می یابد.
اما خونریزی زمان سقط اغلب از خونریزی بعد از سقط (که ممکن است 6-12 روز به طول انجامد) به مراتب بیشتر است.
بهتر است با پایان دارو یک مراجعه به درمانگرتان نداشته باشید تا خیالمان از کامل شدن روند سقط راحت گردد(طولانی شدن آن به صلاح نیست)
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:سلام
پریساجان! روش پیشگیری مطمئنی رو سریعاً اتخاذ کنید تا 3 سیکل قاعدگی طبیعی رو پشت سر بگذارید سپس در صورت داشتن مجوز از درمانگرتان برای بارداری اقدام کنید.
در این مدت طول کشنده شدن خونریزی و نیزعلائم عفونت: نظیر ترشحات عفونی و یا تب را مراقب باشید.

سلام .. ممنونم از پاسخی که به تاپیک من دادین

خونریزی من بعد از 10 روز کاملا قطع شده و برای اطمینان بیشتر از وجود جنین یا سقط آن دیروز 22 تیر رفتم سونو و مشخص شد که سقط داشتم و تمام محتویات حاملگی دفع شده

دکتر در مورد پیشگیری هیچی بهم نگفت فقط گفت یک ماه تا 40 روز طول میکشه که پریود بشی و به روال عادی برگرده

فرمودین که روش پیشگیری مطمئن؟ یعنی نزدیکی میشه داشته باشیم ولی با کاندوم ؟ برای جلوگیری از عفونت ؟

میشه در این مورد راهنمائی کنین

ممنونم از لطفتون

سلام
دوست عزیز! روش پیشگیری مطمئن رو از این جهت عرض می کنم که احتمال شکست روش و در نتیجه بارداری در آن کم باشد.چراکه بدن آمادگی ندارد تا پیش از 3 سیکل طبیعی ، مجدداً بارداری را متحمل شود.از آن جائیکه 2-4 هفته بعد از سقط ممکن است تخمک گذاری برگردد پس اگر روشی نداشته باشید احتمال بارداری بالا می رود و این اصلاً خوب نیست.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان